Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ποια θεωρειται η καλυτερη/γρηγορότερη πιο σταθερη ρομ για το galaxy αυτη την στιγμη?

εχω την darky's extreme edition v9.2 και δεν μου τα λεει καλα τωρα τελευταια (μικροlag κλπ, που δεν υπηρχαν)

Ποια θα μου προτεινατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρμεν, στο λινκ που παραθέτεις ο τύπος έχει 2 εκδόσεις με και χωρίς bootloaders. Εγώ κατέβασα μια από samfirmware και δεν ξέρω αν έχει bootloader.

Να προτιμήσω με ή χωρίς bootloader και γιατί;

 

 

Στο δεύτερο λινκ η διαδικασία που περιγράφει είναι η κλασική. Οπότε ΟΚ.

 

Στο τρίτο λινκ για το root, δεν έφτασα ακόμα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδες το edit ε; Βασικά ψάχνω το θέμα στους xda που τα είχε πολύ αναλυτικά και με μικρότερη έκταση και δεν το βρίσκωωωωωωω. Πάτησα και στο λινκ που είχε δώσει ο vasilis αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. :(

 

Βασικά δεν ξέρω να σου απαντήσω στο γιατί περί bootloader, πάντως αυτή έβαλα (with bootloader) γι' αυτό σου είπα να κατεβάσεις αυτήν που είναι δοκιμασμένη. Τώρα το πως θα δεις αν έχει bootloader περίμενε κάποιον άλλον. Είμαι μικρό ακόμα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λινκ που μου έδωσες ο τύπος προτείνει την without bloader.

Πάντως είναι φλασάρω με bloader είτε χωρίς, το 3button combo δεν το χάνω;

Αυτό με καίει βασικά.

 

παιδια ποια θεωρειται η καλυτερη/γρηγορότερη πιο σταθερη ρομ για το galaxy αυτη την στιγμη?

εχω την darky's extreme edition v9.2 και δεν μου τα λεει καλα τωρα τελευταια (μικροlag κλπ, που δεν υπηρχαν)

Ποια θα μου προτεινατε?

 

Σε 2.2.1 σου προτείνω Juwe's v1.9 με BUJP5 modem και Speedmod K13D kernel.

 

Δεν είδες το edit ε; Βασικά ψάχνω το θέμα στους xda που τα είχε πολύ αναλυτικά και με μικρότερη έκταση και δεν το βρίσκωωωωωωω. Πάτησα και στο λινκ που είχε δώσει ο vasilis αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. :(

 

Βασικά δεν ξέρω να σου απαντήσω στο γιατί περί bootloader, πάντως αυτή έβαλα (with bootloader) γι' αυτό σου είπα να κατεβάσεις αυτήν που είναι δοκιμασμένη. Τώρα το πως θα δεις αν έχει bootloader περίμενε κάποιον άλλον. Είμαι μικρό ακόμα B)

 

Λέω να δοκιμάσω χωρίς bootloader! devil.png Κι ό,τι γίνει! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντήσω 100% για με bootloader, δεν το χάνεις. Εγώ δεν το έχασα και έκανα μετά απο Odin την διαδικασία για root. Εβαλα το κινητό σε download mode και πέρασα και αυτά περι root.

Πάντως δεν νομίζω να το χάνεις και χωρίς bootloader. Θα λέγανε κάπου μέσα στις οδηγίες και ειδικά σε αυτές περι root, που είναι μετά το φλασάρισμα διαδικασία, αν γινότανε κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σημείο αυτό ενώνουμε τις παλάμες των χεριών μας μπροστά από το πρόσωπό μας και (προσ)ευχόμαστε να μου πάνε όλα ΟΚ!

Όσοι επιθυμούν να βοηθήσουνε και σε στυλ γιόγκα, κανένα πρόβλημα...

Όλες οι βοήθειες, καλοδεχούμενες...

 

 

Swami-Ramdev-has-helped-spread-traditional-Hindu-Yoga.jpg

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκκκκκκκκκκ πάω να βάλω σε ένα πιάτο και έρχομαι να έχεις και κερκίδα :P

 

edit: Α και μην ξεχάσεις το σήμα της εκκίνησης

 

 

jansalbum43.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...