Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω δοκιμάσει του Darky από την v7.0 μέχρι και την v9.0 και είχα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.

Επειδή όμως αντιμετώπιζα πρόβλημα με τη μπαταρία (σε τυχαίες ημέρες από το πρωί που έβγαινε το κινητό από την μπρίζα, μέχρι το μεσημέρι στις 12:00 έσβηνε χωρίς να το ακουμπήσει κάποιος) είπα να αλλάξω rom.

Εκείνο το διάστημα είχα διαβάσει καλά λόγια για τις rom του Jowe και αποφάσισα να δοκιμάσω τη δική του. Η αλήθεια είναι ότι δεν είδα μεγάλες διαφορές... ίσως είναι λίγο ποιο smooth (όχι όμως σε βαθμό που να πεις δεν την αλλάζω με τίποτα ή δεν ξαναγυρίζω στου Darky).

 

Ώσπου μία ημέρα (μετά από ~1.5 βδομάδα), ξανά τα ίδια με την μπαταρία. Τότε ήταν που έπεσε στα χέρια μου μία imitation μπαταρία και είπα να τη δοκιμάσω. Τρεις βδομάδες τώρα η imitation μπαταρία κρατάει σταθερά 1-2 ημέρες, αναλόγως τη χρήση του κινητού. Σ' εμένα έτυχε χαλασμένη original μπαταρία; Το κινητό αγοράστηκε 26/10 !!

 

Σίγουρα θα κάνω το άλμα για την Gingerbread και θα σας γράψω σχόλια, περιμένοντας από εσένα σχόλια για τυχών καινούρια του simone :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά θα σκάσω αν δε το πω!

Η Apple στο iOS 4.3 ΑΝΤΕΓΡΑΨΕ την λειτουργία WiFi Hotspot από το Android!

 

Να δεις που σε λίγο θα κάνει το iOS, open source!

 

Σχετικό: Η 2.3.3 έχει διατεθεί πουθενά μεσω Κies?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o juwe σημερα αντε το πολυ αυριο θα βγάλει την δικιά του 2.3.3. Ετοιμαστείτε να παρουν φωτιά οι servers.

 

Υ.Γ. Εγω οπως και να εχει νομιζω πρέπει πρωτα να φλασάρω την στοκ JVK, η μπορω και κατευθειαν πάνω από froyo 2.2.1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o juwe σημερα αντε το πολυ αυριο θα βγάλει την δικιά του 2.3.3. Ετοιμαστείτε να παρουν φωτιά οι servers.

 

Υ.Γ. Εγω οπως και να εχει νομιζω πρέπει πρωτα να φλασάρω την στοκ JVK, η μπορω και κατευθειαν πάνω από froyo 2.2.1?

 

Θα σου πρότεινα να φλασάρεις πρώτα την stock JVK με bootlader.

Μετά να περάσεις τον τελευταίο kernel CFroot για να έχει CWM3 και μετά να φλασάρεις μέσω CWM3.

Αλλά επειδή πιθανόν το zip της custom rom που θα κατεβάσεις να μην είναι συμβατό με CWM3, μπορείς να βάλεις έναν άλλον πυρήνα με CWM 2.5 .

 

Από 2.3.3 σε 2.2.1 σε εμένα δούλεψε μόνο μέσω Odin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι θα αλλαξουν σε custom 2.3 θα φλασάρουν μέσω Odin την JV1 ή την JVK πρώτα με bootloaders. Στην αρχή υπήρχαν φόβοι για locke bootloader κτλ, αλλά προφανώς δεν είναι έτσι, άρα όλοι φλασάρουν την full rom. Τέλος.

Και όταν αλλάζουμε base, όπως λέει ο nikoskon, το κάνουμε καλύτερα με odin. Αν και σε μερικές περιπτώσεις δεν μπορώ να εξηγήσω γιατί είναι καλύτερα, πάντως είναι πιο σίγουρη μέθοδος πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπιζω να ειναι κανεις πραγματικος insomniac... :P

ρε παιδια πρωτη φορα κανω ενα γ@μημενο restore απο cwm γιατι κατι δεν πηγε καλα με το lagfix

ποση ωρα κανει να γινει το restore? περιμενω ηδη κανενα 25λεπτο... :-(

 

 

εδιτ

φτου σας τελικα μονο εγω ειμαι πραγματικος insomniac :P

τελικα τελειωσε το restore επιτελους, μου φαινεται αν θελω να κανω πειραματα με lagfixes θα πρεπει να κανω hard reset πρωτα, δεν μπορω να περιμενω 1 ωρα... :lol: :lol:

 

τελεια μολις μου δονηθηκε για δευτερο booting 3 φορες, παω για hard reset και ξανα μετατροπη του fs :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελά τι του έκανες ωρε insomniac του κουνητού;

α ρε Καρμεν, α ρε Καρμμεν... :-(

μπορεις να μου πεις τι διαολο με πιανει και πειραζω το κινητο μου? αφου ειπα οτι δεν θελω να το πειραζω...

 

τελος παντων αρκετα με τη γκρινια

ειχα την darky 9.3 (js5) με τον ultimate damiangto kernel, ημουν πολυ ευχαριστημενος, περα απο ενα προβλημα που ειχα με τις κλησεις

που και που οταν επαιρνα καποιον δεν τον ακουγα καθολου kαι το θεμα λυνοταν με reboot κατι που δεν μου αρεσε

ειπα λοιπον να αλλαξω κερνελ μηπως και διορθωθει και ειπα να βαλω τον super optimized kernel του lastufo

τον περναω κομπλε, αλλα σαν διαψασμενος για ταχυτητα που ειμαι :-( ειπα να του βαλω και lagfix

ε παω να του βαλω lagfix αλλα πραγματικα ειχε παρα πολλες επιλογες ο φουστης, και του εβαλα με jfs without binds γιατι νομιζω ειχα ακουσει καλα λογια

το κανω, ολοκληρωνεται παει να μπουταρει, τιποτα, η κλασικη δονηση

μετα παω recovery το επαναφερω στο rfs τελειωνει, παει να μπουταρει, τιποτα, τα ιδια παλι, αντε γ@μησου λεω :mad:

παω να κανω restore απο cwm ειχε 2 restore points, στο ενα δεν μπουταρει καν, στο αλλο μπουταρει αλλα μου βγαζει καποιο σφαλμα εκει που επιλεγω γλωσσες, wifi κτλ στην αρχη και δεν με αφηνει να συνεχισω

κανω factory reset, τα ιδια

παω για φλασαρισμα τωρα παλι (η Miui, η jvk)

και ειπα να κοιμηθω νωρις γιατι αυριο εχω πρωι μαθημα αλλα @@ :-(

αυτα

 

νομιζω οτι μιλαω πολυ :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχα έλεος βραδιάτικα. :lol: :lol:

 

Δεν ακούς το σοφό λαό έ; Της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελά vasiliiiiiiiiiiiiiiiii :P

 

Καλό φλασάρισμα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω γιατι αλλα μονο τετοιες ωρες φλασαρω...

το εχω κατι σαν ιεροτελεστια, λεω συνεχεια αντε να ερθει το βραδυ να φλασαρω και τελικα με πιανει ξημερωμα... :lol: :lol:

βαζω darky παλι και παω για miui B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και εγώ από ότι κατάλαβες πρωινό πρωινό με τη δροσούλα φλασάρω :lol:

 

Good luck insomniac :-D

 

Τελικά οι υπόλοιποι, μόνο insomniacs που δεν είναι στην πραγματικότητα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...