Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κινητο ειναι rooted με root 360.

 

1) Η γλωσσα του 360 ειναι Κινεζικα. Μπορει να αλλαχτει η πρεπει να ξαναγινει η διαδικασια απο την αρχη ? Οσο και αν σκαλισα το μενου δεν εβγαλα ακρη.

 

2) Πηγα ρυθμισεις->ασφαλεια->app permision και το εκανα switch σε on. Εβγαζε καποιες ειδοποιησεις απο viber, πατησα deny kai δεν εμφανιζε τις επαφες παρα μονο τους αριθμους. Το εκλεισα, πηγα χειροκινητα και το αφησα να εχει προσβαση αλλα ακομα τα ιδια. Και restart το εκανα. Πως φτιαχνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καμια εφαρμογη σημειωματαριο σε android που να επιτρεπει να εχω προσβαση στις σημειωσεις απο το pc?

 

Δηλαδη γραφω μια σημειωση στο κινητο και μετα να μπορω π.χ να συνδεσω το κινητο με το pc και να κανω αντιγραφη τις σημειωσεις και να τις βαλω σε ενα word στο pc π.χ. Ή να μπορω μεσω της εφαρμογης να μου σταλουν με email οι σημειωσεις σε μορφη που να εχω προσβαση απο υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με βολευει αυτο για πολλους λογους.

Και δεν ειναι και ευχρηστο και γρηγορο

Και δεν μιλαω για μια σημειωση που και που. Εχω καμια σελιδα σημειωσεις καθε μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καμια εφαρμογη σημειωματαριο σε android που να επιτρεπει να εχω προσβαση στις σημειωσεις απο το pc?

 

Δηλαδη γραφω μια σημειωση στο κινητο και μετα να μπορω π.χ να συνδεσω το κινητο με το pc και να κανω αντιγραφη τις σημειωσεις και να τις βαλω σε ενα word στο pc π.χ. Ή να μπορω μεσω της εφαρμογης να μου σταλουν με email οι σημειωσεις σε μορφη που να εχω προσβαση απο υπολογιστη.

 

Google Keep

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Google Keep

Ωραιος! Μολις το δοκιμασα στα γρηγορα, πιστευω θα με βολεψει.

 

 

Αν υπαρχει και κανενας τροπος να μεταφερω στο pc σημειωσεις που εχουν μαζευτει στο ColorNote (αυτο χρησιμοποιουσα μεχρι τωρα), χωρις να χρειαστει να το κανω γραφοντας τα παλι απο την αρχη, θα με βγαλει απο μεγαλη ταλαιπωρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει εφαρμογη παρομοια με το viber με την οποια να μπορεις εσυ μεσω wifi να παρεις οποιονδηποτε τηλεφωνο ακομα και αν δεν εχει ιντερνετ στο κινητο του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει εφαρμογη παρομοια με το viber με την οποια να μπορεις εσυ μεσω wifi να παρεις οποιονδηποτε τηλεφωνο ακομα και αν δεν εχει ιντερνετ στο κινητο του?

 

 

Διάβασε τα posts από το 16838 και μετά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642&highlight=voip&page=1123 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μόνος τρόπος για να το κάνεις αυτό είναι η εφαρμογή να τον πάρει κανονικό τηλέφωνο, κάτι που γίνεται π.χ. με το skype, αλλά θέλει να έχεις φορτώσει μονάδες στον λογαριασμό σου. Δωρεάν δεν γνωρίζω και δε νομίζω να υπάρχει κάποια εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καμια εφαρμογη σημειωματαριο σε android που να επιτρεπει να εχω προσβαση στις σημειωσεις απο το pc?

 

Δηλαδη γραφω μια σημειωση στο κινητο και μετα να μπορω π.χ να συνδεσω το κινητο με το pc και να κανω αντιγραφη τις σημειωσεις και να τις βαλω σε ενα word στο pc π.χ. Ή να μπορω μεσω της εφαρμογης να μου σταλουν με email οι σημειωσεις σε μορφη που να εχω προσβαση απο υπολογιστη.

 

Evernote

Android app: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evernote&hl=en

& για PC: https://evernote.com/download/

 

Απλά κορυφαίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος! Μολις το δοκιμασα στα γρηγορα, πιστευω θα με βολεψει.

 

 

Αν υπαρχει και κανενας τροπος να μεταφερω στο pc σημειωσεις που εχουν μαζευτει στο ColorNote (αυτο χρησιμοποιουσα μεχρι τωρα), χωρις να χρειαστει να το κανω γραφοντας τα παλι απο την αρχη, θα με βγαλει απο μεγαλη ταλαιπωρια!

 

Στο colornote δεν έχει επιλογή να κάνεις sync στο google account σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κατι επιλογες για sync αλλα δεν γινεται μαλλον για pc.

 

Εδω ειναι και η σελιδα της εφαρμογης που το λεει.

 

http://www.colornote.com/FAQ.html#collapse6

 

  • What is ColorNote's online sync service?

    Online sync service allows you to sync notes across mobile devices. If you sign up for online sync service, your notes will be backed up to cloud storage. Then you can get access to your notes from other mobile devices. Therefore, you can easily transfer your notes to a new device when changing devices. Even when you lose a device, you can restore the notes backed up to the cloud storage.

    Currently we are looking into developing a web service so that you can access notes on your PC as well.

  • I signed up for online sync service with Google account (Facebook account). Are my notes be synced to Google (Facebook)?

    ColorNote's online sync service is not synchronized with Google (Facebook).

    The Google (Facebook) account is used only for authentication when signing into ColorNote. This feature lets you avoid having to create and remember a separate ID/password just for ColorNote.

  • I signed up for online sync service. Can I access my notes from a PC?

    Currently ColorNote online sync service supports only mobile devices. We are looking into developing a web service so that you can access notes online.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δεν συγχρονίζει με το Google account. Άμα βαριέσαι να αντιγράψεις τα notes, δες και το evernote όπως σου πρότειναν και στη προηγούμενη σελίδα. Παίζει να έχει κάποιο είδους import για να πάρεις τα notes απο το colornote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...