Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπήρχε (στο facebook νομίζω) ένα παιχνίδι που σου δίνει μια λέξη και εσύ πρέπει να την περιγράψεις με μια ζωγραφιά και μετά κάποιος άλλος έπρεπε να βρει την λέξη. Απ' όσο θυμάμαι υπάρχει και για κινητά, αλλά τώρα δεν θυμάμαι την ονομασία του. Ξέρεις κανείς το όνομα του παιχνιδιού? 

 

**Παρακαλώ οι απαντήσεις με παράθεση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπήρχε (στο facebook νομίζω) ένα παιχνίδι που σου δίνει μια λέξη και εσύ πρέπει να την περιγράψεις με μια ζωγραφιά και μετά κάποιος άλλος έπρεπε να βρει την λέξη. Απ' όσο θυμάμαι υπάρχει και για κινητά, αλλά τώρα δεν θυμάμαι την ονομασία του. Ξέρεις κανείς το όνομα του παιχνιδιού? 

 

**Παρακαλώ οι απαντήσεις με παράθεση :)

Draw Something

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εφαρμογή που έχω φτιάξει για δημιουργία counters ( μετρητές διαφόρων ειδών)

 

Μια θετική κριτική θα μου ήταν παρα πολυ ευχαριστη.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.geralexgr.clickncount

 

Μπορείτε να δείτε και τις υπόλοιπες εφαρμογές μου εδώ

 

https://play.google.com/store/apps/developer?id=GeralexGR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω εφαρμογη που χαμηλωνει/δυναμωνει/whatever το volume του κινητου σε προκαθορισμενες ωρες καθημερινα.

 

Κατι σαν silent mode, αλλα οχι τελειως silent. Θελω να ακουγεται οταν χτυπαει αλλα να ακουγεται σε οτι ενταση επιθυμω-χαμηλα.

 

Καμια ιδεα;

το tasker, που ειναι με πληρωμη μπορει να το κανει σιγουρα.. εχει και πολλα βιντεο στο yt, επειδη ειναι αρκετα πολυπλοκη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση γιατι ειμαι λιγο noob σε αυτα . Παιζω τον τελευταιο καιρο το παιχνιδι dont touch the spikes και εχω φτασει αρκετα μακρια στις αποστολες . Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα σβηστουν τα save και ειναι κριμα . τι μπορω να κανω για να τα σωσω ; Σκεφτηκα αν μεταφερω στην SD το παιχνιδι μπορει να σωθει αλλα δεν ειμαι σιγουρος . Οποτε ρωταω πρωτα εδω πριν κανω καμια βλακεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να ειναι σαν το spotify αλλα δωρεαν? Βασικα αυτο που θελω ειναι να μην καει πολλα mb για να ακουσω ενα τραγουδι, να τρεχει στο background και ακομα καλυτερα αν μπορει να παιρνει τα δεδομενα απο το youtube (ιστορικο κτλπ).

 

**Παρακαλω οι απαντησεις με παραθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να ειναι σαν το spotify αλλα δωρεαν? Βασικα αυτο που θελω ειναι να μην καει πολλα mb για να ακουσω ενα τραγουδι, να τρεχει στο background και ακομα καλυτερα αν μπορει να παιρνει τα δεδομενα απο το youtube (ιστορικο κτλπ).

 

**Παρακαλω οι απαντησεις με παραθεση

Και γιατι δε σου κάνει το free spotify; έχεις rooted συσκευή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δε σου κάνει το free spotify; έχεις rooted συσκευή;

 

Το χρησιμοποιώ απλά στο free δεν μπορείς να κάνεις πχ search ένα τραγούδι και να ακούσεις μόνο αυτό!

 

Θα δείξει για το root :P αν όλα πάνε καλά τότε ναι θα έχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησιμοποιώ απλά στο free δεν μπορείς να κάνεις πχ search ένα τραγούδι και να ακούσεις μόνο αυτό!

 

Θα δείξει για το root :P αν όλα πάνε καλά τότε ναι θα έχω...

Αν κάνεις root και βάλεις Xposed τότε δε θα έχεις θέμα με το search, μια χαρά θα δουλεύει http://www.angroid.gr/tutorials/akouste-opio-tragoudi-thelete-sto-kinito-sas-apo-to-spotify-free-choris-to-eknevristiko-shuffle-mode/. Ποιο κινητό έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις root και βάλεις Xposed τότε δε θα έχεις θέμα με το search, μια χαρά θα δουλεύει http://www.angroid.gr/tutorials/akouste-opio-tragoudi-thelete-sto-kinito-sas-apo-to-spotify-free-choris-to-eknevristiko-shuffle-mode/. Ποιο κινητό έχεις;

 

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα του spotify, τι ακριβώς κάνει το xposed? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Xposed είναι ένα framework πάνω στο οποίο μπορείς να βάλεις πολλά plugins που κάνουν πολλά και διάφορα. Ένα απο αυτά είναι το tabletmetrics που 'αναγκάζει" τις εφαρμογές να δουν το κινητό ως Tablet, με αποτέλεσμα το spotify να βλεπει τη συσκευή ως tablet και να τα παίζει τα πάντα όλα, χωρίς shuffle

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πέρασα το xposed, έβαλα στη συνέχεια και το tabletmetrics, ακολούθησα όλα τα βήματα, αλλά στο spotify συνεχίζει να μου παίζει με shuffle τα τραγούδια. 

 

Μου διέφυγε κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πέρασα το xposed, έβαλα στη συνέχεια και το tabletmetrics, ακολούθησα όλα τα βήματα, αλλά στο spotify συνεχίζει να μου παίζει με shuffle τα τραγούδια. 

 

Μου διέφυγε κάτι?

Επαννεκίνηση έκανες μετά την ενεργοποίηση και του ταμπλετμετρικς; Το ενεργοποίησες μέσα στο xposed;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...