Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις πέρασα το xposed, έβαλα στη συνέχεια και το tabletmetrics, ακολούθησα όλα τα βήματα, αλλά στο spotify συνεχίζει να μου παίζει με shuffle τα τραγούδια. 

 

Μου διέφυγε κάτι?

Και εμενα το tabletmetrics δεν εκανε δουλεια. Κατεβασα το app settings απο το xposed, εψαξα το spotify μεσα απο το app settings και ορισα font scale 80 και screen(dp) 800χ1280. Αποθηκευσα και πλεον παιζει τα τραγουδια κανονικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας δώσω κι εδώ μια χθεσινή μου ανακάλυψη.

Για την ακρίβεια μου την πρότεινε φίλος τοπογράφος όταν με είδε να χρησιμοποιώ το άριστο κατά τ'άλλα gps status και με ψάρωσε ρωτώντας με τι ύψος μου δείχνει.

 

Το ΕΓΣΑ87 χρησιμοποιεί το ελληνικό γεωδαιτικό σύστημα αναφοράς 1987 που αφορά τον ελληνικό γεωγραφικό χώρο και με βάση αυτό προκύπτει μια διαφορά στα ύψη που μπορεί να ξεπεράσει και τα 20m.

 

Για περισσότερα, διαβάστε wikipedia για να μην κάνω εγώ τον έξυπνο σε κάτι που δεν είναι το αντικείμενο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω την ακρίβεια των μετρήσεων, όχι μόνο του ύψους, που δίνει το ΕΓΣΑ 87, για τον ελληνικό γεωγραφικό χώρο, σε σχέση με τα στοιχεία που δίνουν άλλα προγράμματα που χρησιμοποιούν δορυφόρους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ξέρετε κάποια καλή εφαρμογή για να "ξυπνάει" το κινητό χωρίς να πατάμε το κουμπί του κλειδώματος;

 

Π.χ. με double tap στην οθόνη...

τσεκαρε αυτη

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.maicas.android.wsleep&hl=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 3 μαζεμένους προβληματισμούς λόγω αλλαγής συσκευής:

  1. Στην λίστα των widgets πώς τα ομαδοποιώ ανα εφαρμογή? Μου τα βγάζει όλα μαζί και είναι άπειρα.
  2. Στην παλιά μου συσκευή με παρατεταμένο πάτημα του back έκλεινε η τρέχουσα εφαρμογή. Η rom της νέας συσκευής μου δεν το κάνει. Υπάρχει τρόπος να το κάνω?
  3. Απ όσο διαπιστώνω και μου κάνει φοβερή εντύπωση το handcent sms δεν υποστηρίζει dual sim. Είναι όντως έτσι ή υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν έχω ανακαλύψει. Αν είναι όντως έτσι, ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείτε για sms με dual sim?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα το tabletmetrics δεν εκανε δουλεια. Κατεβασα το app settings απο το xposed, εψαξα το spotify μεσα απο το app settings και ορισα font scale 80 και screen(dp) 800χ1280. Αποθηκευσα και πλεον παιζει τα τραγουδια κανονικα.

Μπορείς να ανεβάσεις κάποιο screeshot γιατί το font scale δεν το βρήκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις root και βάλεις Xposed τότε δε θα έχεις θέμα με το search, μια χαρά θα δουλεύει http://www.angroid.gr/tutorials/akouste-opio-tragoudi-thelete-sto-kinito-sas-apo-to-spotify-free-choris-to-eknevristiko-shuffle-mode/. Ποιο κινητό έχεις;

 

Πάω να περάσω το Framework και μου βγάζει αυτά τα μηνύματα. Ξέρεις τι παίζει?

 

 

 

post-175011-0-15718500-1424384017_thumb.pngpost-175011-0-43112500-1424384015_thumb.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...