Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχεις καταλαβει πως λειτουργει μαλλον. Οταν κανεις μετακινηση εφαρμογης στο ανδροιδ,μετακινει μονο τα δεδομενα της εφαρμογης ,και οχι αυτη καθ'αυτη.... Ακομα και στο αλκατελ που λες. Τωρα οσον αφορα τον χωρο της sd ,δεν μικραινει,απλα χωριζει στα δυο. Ενα κομματι(οσο θες εσυ) για εφαρμογες,και ενα σαν αποθηκευτικος χωρος. Οπως ακριβως ειναι και η μνημη του κινητου σου. Χωρος για εφαρμογες και χωρος αποθηκευτικος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πφφφ! Πρεπει να κανω και partition σε ext3 δηλαδη, μικραινοντας τον ωφελιμο χωρο στην sd επειδη ετσι θελει η εφαρμογη? Ελεoς! Στο 620 μου (wp 8.1) γινεται χωρις τιποτε αλλο. Και το ιδιο θυμαμαι γινεται και σε ενα alcatel που ειχα δει, χωρις root κια χωρις link2sd. Και τα 2 εχουν built in τη λειτουργια στο λειτουργικο.

 

Τι εννοείς μικραίνοντας τον ωφέλιμο χώρο στην sd ? Γιατί αν δεν χρειαζόταν extra partition, πάλι η εφαρμογή δεν θα έπιανε ωφέλιμο χώρο όταν θα έκανες τη μεταφορά της??

Αν ειναι να μεταφέρεις λιγες εφαρμογές, κάνε μικρό Partition 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω μια καρτα 16GB και εστω οτι κοβω 2GB για το link2sd. Αυτα τα 2GB δεν θα ειναι διαθεσιμα για αλλη εφαρμογη εκτος απο το link2sd, ουτε για καποιο αλλο σκοπο, πχ για να βαλω δικα μου αρχεια σε αλλο φακελο εκτος αυτων που διαβαζουν οι εφαρμογες και ο file manager, ουτε ειναι προσβασιμα απο windows τωρα που μπορω να συνδεσω το κινητο σαν usb storage, μιας και τα windows δεν διαβαζουν ext3 filesystem (χωρις ματσακονιες και εξτρα εφαρμογες).

Οποτε εινια 2gb χαμενα, για μια και μονη εφαρμογη, και δεν εχει καμια σχεση με τις περιπτωσεις/υλοποιησεις του alcatel και των wp.

Καλα το να χρειαστω παραπανω χωρο μια μερα, δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι με resizes κλπ. Συν το partitioning που ξεφευγει απο τις γνωσεις του απλου χρηστη.

 

Πραγματικα, δεν ξερω αν η υλοποιηση του link2sd ειναι χαλια ή το σκεπτικο πισω απο αυτη προβληματικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτρησε πόσες εφαρμογές σκοπεύεις να μετακινήσεις (το χώρο τους), υπολόγισε και ένα 30% ακόμα (βαριά βαριά) για μελλοντικές μετακινήσεις και πάνω από 500 Mb δεν θα σου βγει.... 

Να υπενθυμίσω ότι το link2sd δεν πρόκειται να σου μετακινήσει τα πάντα από την εφαρμογή (νομίζω η πληρωμένη έκδοση το κάνει αυτό)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξερετε που μπορώ να βρω forum ή οτιδήποτε βοήθεια απο προγραμματιστες android?

Ρώτησα πολλους στην Ελλάδα και δεν έχουν ιδεα αν μπορεί να γίνει αυτό που θέλω στο tablet μου, ούτε ξέρουν αντίστοιχη εφαρμογή.

Αν υπάρχει προγραμματιστης εδω, μπορω να του στειλω pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε καμια ιδεα για εναλλακτικη app του youtube? Ειχα καποτε το viral lite αλλα δε το βρισκω πλεον... ενω η κανονικη εφαρμογη δεν δειχνει καποια τραγουδια(σε σχεση με το ut αν μπεις απο pc ),αυτη τα δειχνε ολα

 

Edit βρηκα ενα apk του viral lite ( απ το πρωτο αποτέλεσμα του Google ) αλλα μολις παω να πατήσω σε ενα βιντεο ,κρασαρει/κλεινει η εφαρμογή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτακτο!

 

Ενας φιλος μου με nexus 7, ετρεξε σημερα το ccleaner. Καποια στιγμη του ζητησε προσβαση σε αρχεια συστηματος (ετσι μου ειπε) πατησε οκ και απο τοτε ολα φαινονται θολα και μικροτερα, σαν να αλλαξε η αναλυση της οθονης.

Το ταμπλετ δεν ειναι rooted, οποτε σιγουρα δεν εγινε καποιο πιο μεγαλο κακο. Τι μπορει να ειναι?

 

Ισως να το εχω μπροστα μου αργοτερα για περισσοτερες λεπτομεριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτακτο!Ενας φιλος μου με nexus 7, ετρεξε σημερα το ccleaner. Καποια στιγμη του ζητησε προσβαση σε αρχεια συστηματος (ετσι μου ειπε) πατησε οκ και απο τοτε ολα φαινονται θολα και μικροτερα, σαν να αλλαξε η αναλυση της οθονης.Το ταμπλετ δεν ειναι rooted, οποτε σιγουρα δεν εγινε καποιο πιο μεγαλο κακο. Τι μπορει να ειναι?Ισως να το εχω μπροστα μου αργοτερα για περισσοτερες λεπτομεριες.

Για αρχη μπες στις ρυθμισεις του launcher και δες μηπως εχει αλλαξει απο εκει κατι με τα εικονιδια των εφαρμογων για καλυτερη εμπειρια χρησης(και καλα να μην κολλαει,κοβει τα animations ,μειωνει την αναλυση στα εικονιδια κτλ για να τρεχει πιο γρηγορα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μολις το κατεβασα και το ετρεξα. Αυτο που ειδα ειναι οτι στις εφαρμογες για σταματημα,βρισκει και ολες του συστηματος. Ισως ο φιλος επελεξε να τικαρει ολες και ετσι σταματησαν εφαρμογες οπως ο λαντσερ ,το ανδροιδ κτλ. Δοκιμασε ενα ρεμπουτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι ψιλοασχετο? Μου ειπε οτι ετρεξε το "cleaner" και εγω καταλαβα το ccleaner. Υπαρχει κατι αλλο, με παρομοιο ονομα αλλα δημοφιλες, πχ mitsoscleaner, που να μπορει να εχει και να ετρεξε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...