Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταργήθηκε, δες στην προηγούμενη σελίδα επειδή και εγώ ρώτησα.

Κάποιο εναλλακτικό browser που να το κάνει δεν έχω βρει. :/

 

 

Θα βάλουν κάτι διαφορετικό όμως σε κάποιο update.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι επιλέγεις από τις ρυθμίσεις;

Για την συγχωνευση καρτελων το ειπα αλλα ειδα τωρα οτι την καταργησαν την επιλογη...

Κατι που προειπατε.Βεβαια να πω την αληθεια δεν το χρησιμοποιουσα,δεν με βολευε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΩΡΙΣ να βαλω επιπλεον εφαρμογη για email, θελω να περασω τα στοιχεια απο τον live λογαριασμο μου στην μαμα εφαρμογη του κινητου που ειναι για αυτη τη δουλεια.

Με βαση τις οδηγιες εδω (για imap, μιας και για pop3 θελει να ενεργοποιησω κατι στη σελιδα και δεν μπορω), περναω επιτυχως την επαληθευση για τον imap server αλλα στον smtp λεει λαθος ονομα ή κωδικος. Καμια ιδεα?

Εννοειται πως τα εχω σωστα. Με τα ιδια στοιχεια εχω ρυθμισει το thunderbird και δουλευει κανονικοτατα.

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/outlook/send-receive-from-app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΧΩΡΙΣ να βαλω επιπλεον εφαρμογη για email, θελω να περασω τα στοιχεια απο τον live λογαριασμο μου στην μαμα εφαρμογη του κινητου που ειναι για αυτη τη δουλεια.

Με βαση τις οδηγιες εδω (για imap, μιας και για pop3 θελει να ενεργοποιησω κατι στη σελιδα και δεν μπορω), περναω επιτυχως την επαληθευση για τον imap server αλλα στον smtp λεει λαθος ονομα ή κωδικος. Καμια ιδεα?

Εννοειται πως τα εχω σωστα. Με τα ιδια στοιχεια εχω ρυθμισει το thunderbird και δουλευει κανονικοτατα.

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/outlook/send-receive-from-app

To κανεις manually? Εμενα στη stock εφαρμογη απλα βαζω mail και password και το σεταρει μονο του. Σε ολα τα κινητα που ειχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κανεις manually? Εμενα στη stock εφαρμογη απλα βαζω mail και password και το σεταρει μονο του. Σε ολα τα κινητα που ειχα.

Μαλλον μιλα για cyanogenmod ή καποια αλλη καστομ.... Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα εκει,και απλα κατεβαζα καποια απο το store. Jim, τρως κατι κολληματα ωρες ωρες. Φιλικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις προβλήματα με την e-mail εφαρμογή σε custom rom; ο.Ο

Εγώ προσωπικά έχω τα open gapps (όσα θέλω βασικά από τα open gapps) και δεν έχω πρόβλημα με το gmail app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βαλουμε τα πραγματα σε μια σειρα...

 

Το κινητο ειναι ενα rooted huawei y530 το οποιο εχει την στοκ ρομ, επειδη δεν υπαρχει custom, που ειναι με android 4.3. Απο αυτο εχουν αφαιρεθει ολα τα google apps εκτος απο το play store και τα play services.

Σε αυτο το κινητο εχω περασει τα 2 απο τα 3 emails που εχω, στην στοκ εφαρμογη για τα emails. Tο πρωτο (@gmail.com) περαστηκε αυτοματα με το google account που εχω για το κινητο. Οι ρυθμισεις για το δευτερο (@yahoo.gr) περαστηκανε αυτοματα οταν εβαλα τα στοιχεια μου στο ρυθμισεις > λογαριασμοι > email.

Για το τριτο (@outlook.com) δεν περνανε ουτε manually, βαζοντας τα με τον τροπο που λεω παραπανω! Γιαυτο το παρατησα τοτε που περασα τα αλλα 2.

 

Αυτο το κινητο θελω να το δανεισω καπου για το τριημερο, σε καποιον που περιμενει ενα σημαντικο email και ο λογαριασμος του ειναι σε @hotmail.com, οποτε παλι εχω το ιδιο προβλημα με τοτε και σε αυτο ψαχνω λυση.

Το να βαλω μια ακομα εφαρμογη ειναι τζαμπα χωρος στην ηδη μικρη μνημη του κινητου.

Και οχι, δεν προκειται να ασχοληθω με το link2sd, παρολο που εχω καρτα προχειρη, επειδη, οπως εχω εξηγησει παλιοτερα, θεωρω ολο το σκεπτικο πισω απο την υλοποιηση του, καθυστερημενο.

 

http://www.insomnia.gr/topic/360501-android-applications/?p=54701950

 

Να σημειωσω πως τα στοιχεια δεν περνανε ουτε στο δικο του κινητο (ενα lenovo με android 5.x) στην στοκ εφαρμογη, αρα δεν νομιζω να ειναι θεμα κινητου ή ρομ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου δεν μπορεις να βρεις λυση κι αφου εισαι ρουτ,γιατι δεν ξηλωνεις αυτη την εφαρμογη mail και να κατεβασεις μια αλλη απο playstore οπως bluemail ή type&mail για να κανεις την δουλεια πιο ευκολα και καλυτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το κινητό Huawei Honor 3C
Ειχα την Β149 και εβαλα την Β268. 
Δεν βρισκω δυο επιλογες στις ρυθμίσεις.
1. Θελω να απενεργοποιήσω την δονηση που κάνει οταν απαντάει ο συνομιλητής σε εξερχόμενη κλήση.
2. Να απενεργοποιήσω την επιβεβαίωση που μου ζητα οταν προσπαθώ να κανω κλήση με την καρτα Q που με προειδοποιεί οτι γίνεται κλήση με προαγωγή
Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου δεν μπορεις να βρεις λυση κι αφου εισαι ρουτ,γιατι δεν ξηλωνεις αυτη την εφαρμογη mail και να κατεβασεις μια αλλη απο playstore οπως bluemail ή type&mail για να κανεις την δουλεια πιο ευκολα και καλυτερα;

Ξερεις καποια που να ειναι εξισου μικρη και ελαφρια?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...