Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά την τελευταία αναβάθμιση το Messenger αρνείται να ανοίξει. Βγάζει μόνο λευκή οθόνη και μετά το γνωστό μήνυμα κρασαρίσματος εφαρμογών. Δοκίμασα όλα τα γνωστά τρικ και δεν λειτουργεί τίποτε. Καμιά πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδες ψαχνω δυο εφαρμογες:

 

1) Καποιον Launcher για μεγαλης ηλικιας ανθρωπους. Καπου ειχε παρει το ματι μου εναν με μεγαλα εικονιδια. Απο την αλλη παιζει να βαλω εναν Windows Style Launcher αν δεν πετυχω το πρωτο.

 

2) Μια εφαρμογη σε στυλ Teamviewer που να ελεγχει το κινητο απο αλλο κινητο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον chrome βγαινουν μολις τον ανοιγω στην αρχικη σελιδα κατω απο το google καποια εικονιδια σελιδων που εχω επισκεφθει

Πως μπορω να βαλω εκει καποια δικα μου ? Απο οτι βλεπω μονο να σβησω καποια μπορω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το tiny cam pro επειδή έχω δυο ip κάμερες σπίτι διαφορετικών εταιριών (escam-sricam) θα μπορώ να τις δω ταυτόχρονα από την συγκεκριμένη εφαρμογή;;

 

Γιατί δεν λέει να μπαινω στην εφαρμογή της κάθε ip κάμερας για να δω.

Θελω μία εφαρμογή ώστε να τις βλέπω ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Ευχαριστω. :D

 

Δοκιμασα ολα αυτα που ειχε (πλην του Big Launcher που κοστιζει 10 ευρω) και θεωρω πως το καλυτερο ειναι το Necta Launcher. Θα το ηθελα ενα τσακ πιο παραμετροποιησιμο, αλλα στα θετικα του ειναι η ελληνικη μεταφραση και πως εχει δικο του Sms App και Dialer. Απλα για future reference το γραφω μηπως χρειαστει και κανενας αλλος κατι αναλογο.

 

 

Τωρα αν βρουμε και καμια εφαρμογη για remote χειρισμο της συσκευης απο αλλο android θα ειμαστε σουπερ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ ήρθε σήμερα το xiaomi multifuctional επιτέλους (είχα κάνει ήδη παραγγελία το θερμόμετρο,door και body sensor και τα είχα εδώ και 5 μερες) και ή ερώτηση μου είναι ή έξεις:

 

Στο playstore έχει δύο εφαρμογές mi home ποια να κατεβασω;;;;

 

Επίσεις παίζει καμία ελληνική έκδοση; Γιατί αυτες άκουσα και είδα στο youtube ότι έχουν πολλά κινέζικα μέσα.

Mi home της xiaomi inc (v 3.9.3). Τα κινέζικα δεν θα μπορέσεις να τα αποφύγεις σε κάποια settings μιας και η εφαρμογή (ακόμα και η μεταγλωτισμένη απο maddoctor), για να παίξει θέλει σύνδεση με mainland china server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ γ την απάντηση

 

Τελικά εχθες το βράδυ εβγαλα άκρη και τα δουλεψα όλα πολύ καλό πάντως το xiaomi multifuctional με όλα τα εξτραδακια του και πολύ καλή η εφαρμογή που τα ελέγχει ολα.

 

Άξιζε τα €€€ του το όλο σετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την τελευταία αναβάθμιση το Messenger αρνείται να ανοίξει. Βγάζει μόνο λευκή οθόνη και μετά το γνωστό μήνυμα κρασαρίσματος εφαρμογών. Δοκίμασα όλα τα γνωστά τρικ και δεν λειτουργεί τίποτε. Καμιά πρόταση;

 

Μάλλον πρέπει να περιμένεις νέο update.

Συμβαίνει συχνά πυκνά με το messenger αυτό, και το βρίσκω λογικό, είναι εφαρμογή που την έχουν πάνω από 1 δις χρήστες, κάτι αλλάζουν για να είναι συμβατή με το χ νέο μόντέλο και τους ξεφεύγει κάτι και γίνεται ασύμβατη με το ψ παλιό μοντέλο.

Το παίρνουν χαμπάρι και βγάζουν νέα έκδοση.

 

Λίγο υπομονή λοιπόν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω. :D

 

Δοκιμασα ολα αυτα που ειχε (πλην του Big Launcher που κοστιζει 10 ευρω) και θεωρω πως το καλυτερο ειναι το Necta Launcher. Θα το ηθελα ενα τσακ πιο παραμετροποιησιμο, αλλα στα θετικα του ειναι η ελληνικη μεταφραση και πως εχει δικο του Sms App και Dialer. Απλα για future reference το γραφω μηπως χρειαστει και κανενας αλλος κατι αναλογο.

 

 

Τωρα αν βρουμε και καμια εφαρμογη για remote χειρισμο της συσκευης απο αλλο android θα ειμαστε σουπερ!

 

Να σου πω τι έκανα εγώ (σε τάμπλετ) για ηλικιωμένη.

 

Έβαλα nova launcher (νομίζω το αγόρασα - δεν θυμάμαι αν όλα τα feature είναι διαθέσιμα στην free έκδοση).

Ο συγκεκριμένος launcher σου επιτρέπει να ρυθμίσεις το μέγεθος των εικονιδίων αλλά και να κάνεις hide apps. Εγώ λοιπόν τα έκανα ΤΕΡΑΣΤΙΑ και άφησα (τόσο στη home όσο και μέσα στο drawer) μόνο τα 4 apps που με ενδιαφέρανε.

 

Ρύθμισα το home button να σε πηγαίνει πάντα στο home.

 

Ενεργοποίησα double tap to wake (υποστηριζόταν από το tablet) και έβγαλα κάθε είδους pin/pattern κτλ.

 

Ήμουν μπροστά στις πρώτες χρήσεις και η αλήθεια ήταν ότι το αποτέλεσμα ήταν αρκετά εύχρηστο (μιλάμε για άνθρωπο με καθόλου προηγούμενη επαφή με τεχνολογία κτλ).

 

Ξαναλέω ότι επρόκειτο για τάμπλετ οπότε δεν γνωρίζω να σου πω περί dialer, sms κτλ.

 

 

Όσον αφορά το remote control, δοκίμασα teamviewer και airdroid. Το καλό του δεύτερου είναι ότι έχει web interface στο οποίο κάνεις log in και μπορείς να κάνεις connect και control της συσκευής από εκεί. Το δεύτερο καλό είναι ότι αν η συσκευή είναι σε sleep mode, μπορείς να στείλεις ένα push notification το οποίο την "ξυπνάει" για σένα. Το κακό είναι ότι ή εγώ δεν έκανα κάτι καλά ή είναι buggy, γιατί δεν πιάνει πάντα. Διάβασα στο νετ ότι ίσως χρειαστεί να κάνω root τη συσκευή για καλύτερα αποτελέσματα, οπότε θα το δοκιμάσω όταν τη ξαναπάρω στα χέρια μου. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να κάνω κονεκτ χωρίς να χρειάζεται κάποια ενέργεια από την άλλη άκρη. Το αναφέρω μπας και κάποιος ξέρει/βρει κάποια λύση.

 

Θενκς

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...