Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 17/12/2023 στις 2:44 ΜΜ, nickol-us είπε

Καλησπερίζω τους συμφορουμίτες.

Μας έφερε ο νονός το δώρο που του ζητήσαμε, mp4 player και είναι android.

Andoid 4.4.2, γεμάτο με ένα σορό κινέζικα apps που αφαίρεσα, χωρίς playstore εγκατεστημένο, χωρίς youtube.

Έχετε να προτείνεται κάποια έμπιστη πηγή(apk) να του βάλω 2-3 πράγματα;

Youtube θα παίξει σε τόσο παλιό android;

Playstore υποστηρίζει άραγε ή κάποιο είδους store που να έχεις κάποιες εφαρμογές;

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Καλημερα και Χρόνια πολλά! Η μόνη έμπιστη πηγή για apk και με παλιότερες εκδόσεις είναι η apk mirror

Apk mirror

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

49 λεπτά πριν, winer είπε

Καλημερα και Χρόνια πολλά! Η μόνη έμπιστη πηγή για apk και με παλιότερες εκδόσεις είναι η apk mirror

Apk mirror

Ευχαριστώ πολύ.

Καλή χρονιά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό νήμα αλλά χθες έγινε κάτι περίεργο στο android κινητό μου (tcl 10 pro). Κάποια στιγμή μου έβγαλε ότι έχει γεμίσει ο αποθηκευτικός χώρος του google λογαριασμού μου. Εγώ πάτησα απελευθέρωση αποθηκευτικού χώρου και μετά από λίγα λεπτά δεν μπορούσα να βρω τις φωτογραφίες που είχα τραβήξει στο φάκελο κάμερα της συσκευής.

Πλέον, μπορώ να τις δω μόνο μέσα της εφαρμογής google φωτογραφίες με μειωμένη ανάλυση.

Πώς μπορώ να τις επαναφέρω στη Συλλογή, στο φάκελο κάμερα, στην κανονική τους ανάλυση??

Από χθες έχω ψάξει τα πάντα και δεν βρίσκω τίποτα...

Αν κάποιος πιο έμπειρος μπορούσε να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ!!

Επεξ/σία από sxetikos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδες εχουμε καμια εφαρμογη τυπου Teamviewer (ή και το ιδιο το Teamviewer βασικα ισως μας κανει) για απομακρυσμενο ελεγχο ενος κινητου?

Ιδανικα να μην θελει πολλα πολλα στην ελεγχομενη συσκευη, το να ζηταει νουμερικο κωδικο για να μου επιτρεψει να συνδεθω ειναι οκ, το να μου ζηταει να πληκτρολογησω περιεργους συνδυασμους λατινικων κλπ, δεν ειναι οκ.

Θελω βασικα να ελεγχω τη συσκευη της μητερας μου η οποια ναι μεν τα καταφερνει κουτσα στραβα, αλλα σε καποια πραγματα ψιλοσκαλωνει και προφανως ειναι απειρως πιο ευκολο να συνδεθω εγω στο ui της και να δω τι εχει κανει, απο το να προσπαθω να της εξηγω τι να πατησει για να θεσει στο Viber να μην κανει backup λ.χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, stormrain said:

Παιδες εχουμε καμια εφαρμογη τυπου Teamviewer (ή και το ιδιο το Teamviewer βασικα ισως μας κανει) για απομακρυσμενο ελεγχο ενος κινητου?

Ιδανικα να μην θελει πολλα πολλα στην ελεγχομενη συσκευη, το να ζηταει νουμερικο κωδικο για να μου επιτρεψει να συνδεθω ειναι οκ, το να μου ζηταει να πληκτρολογησω περιεργους συνδυασμους λατινικων κλπ, δεν ειναι οκ.

Θελω βασικα να ελεγχω τη συσκευη της μητερας μου η οποια ναι μεν τα καταφερνει κουτσα στραβα, αλλα σε καποια πραγματα ψιλοσκαλωνει και προφανως ειναι απειρως πιο ευκολο να συνδεθω εγω στο ui της και να δω τι εχει κανει, απο το να προσπαθω να της εξηγω τι να πατησει για να θεσει στο Viber να μην κανει backup λ.χ

 

εχω δοκιμασει anydesk και ειναι οκ, εκτος εαν ανοιξεις εφαρμογη τραπεζας. Εκει μαυριζει η οθονη. Επειδη μενει σε λειτουργια στο background καταναλωνει αρκετη μπαταρια.

εχω δοκιμασει και rustdesk και ενω λειτουργει σωστα, δεν μενει σε λειτουργια στο background και καποιος πρεπει να εχει φυσικη προσβαση στην συσκευη για να το ενεργοποιει καθε φορα.

ΔΕΝ εχω δοκιμασει ακομα το hoptodesk αλλα εχει και αυτο τις ιδιες λειτουργιες.

 

ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΜΟΥ. SAMSUNG GALAXY NOTE20 ULTRA 5G

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, giorgolavos είπε

δοκιμασει και rustdesk και ενω λειτουργει σωστα, δεν μενει σε λειτουργια στο background και καποιος πρεπει να εχει φυσικη προσβαση στην συσκευη για να το ενεργοποιει καθε φορα.

Ευχαριστώ! Δεν με χαλάει αυτο, ισα ισα, μπορω να της το εγκαταστήσω και να το ενεργοποιει οταν χρειαζεται, γιατί αν το anydesk τρεχει συνέχεια οπως λες και καταναλώνει μπαταρια, δεν βολεύει.

Rustdesk λοιπον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αν και νομίζω ότι δεν υπάρχει για μη ρουτ συσκευές θα κάνω την ερώτηση.

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει backup τα πάντα? Δηλαδή ακόμα και τις ρυθμίσεις τις κάθε εφαρμογής και όχι απλά το ποιες εφαρμογές έχεις στο κινητό σου εγκατεστημένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδια, θελω προτασεις για εφαρμογες που κλειδωνουν την προσβαση σε ανοιγμα αλλων εφαρμογων. Οταν ανοιγουν συγκεκριμενες εφαρμογες που θα ορισω/επιλεξω, να ζητα password.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, mindreader είπε

Ρε παιδια, θελω προτασεις για εφαρμογες που κλειδωνουν την προσβαση σε ανοιγμα αλλων εφαρμογων. Οταν ανοιγουν συγκεκριμενες εφαρμογες που θα ορισω/επιλεξω, να ζητα password.

Υπάρχει ενσωματωμένο στο Android. Πας στις ρυθμίσεις, στο Security and privacy, στο More security and privacy, στην κατηγορία Security έχει το App lock. Όποια εφαρμογή επιλέξεις κλειδώνει με τα βιομετρικά/κωδικούς που έχεις ορίσει στη συσκευή.

Edit: Εάν έχεις πολύ παλιά έκδοση Android ή κάποιο skin εταιρίας και όχι καθαρό λειτουργικό, μπορείς να δεις εδώ.

Επεξ/σία από BadBoy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BadBoy said:

Υπάρχει ενσωματωμένο στο Android. Πας στις ρυθμίσεις, στο Security and privacy, στο More security and privacy, στην κατηγορία Security έχει το App lock. Όποια εφαρμογή επιλέξεις κλειδώνει με τα βιομετρικά/κωδικούς που έχεις ορίσει στη συσκευή.

Edit: Εάν έχεις πολύ παλιά έκδοση Android ή κάποιο skin εταιρίας και όχι καθαρό λειτουργικό, μπορείς να δεις εδώ.

Εχω samsung με android 13. Υπαρχει μεν Security and privacy, αλλα More security and privacy δεν υπαρχει. Μου διαφευγει κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, mindreader είπε

Εχω samsung με android 13. Υπαρχει μεν Security and privacy, αλλα More security and privacy δεν υπαρχει. Μου διαφευγει κατι;

Η Samsung έχει ένα από τα πιο πειραγμένα μενού. Εάν δεν υπάρχει η επιλογή, χρησιμοποίησε την εφαρμογή που προτείνει. Κάνει αυτό ακριβώς που θέλεις.

Επεξ/σία από BadBoy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, mindreader είπε

Εχω samsung με android 13. Υπαρχει μεν Security and privacy, αλλα More security and privacy δεν υπαρχει. Μου διαφευγει κατι;

Υπάρχει ο ασφαλής φάκελος που μπορείς να κάνεις αυτό που θες. Δεν χρειάζεται έξτρα εφαρμογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, chios said:

Υπάρχει ο ασφαλής φάκελος που μπορείς να κάνεις αυτό που θες. Δεν χρειάζεται έξτρα εφαρμογή.

Μα θελω οχι απλως περιορισμο σε προσβαση σε αρχεια, αλλα να μην ανοιγουν εφαρμογες αν δεν δοθει κωδικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, mindreader είπε

Μα θελω οχι απλως περιορισμο σε προσβαση σε αρχεια, αλλα να μην ανοιγουν εφαρμογες αν δεν δοθει κωδικος.

Αυτό κανει ο Secure Folder. Του βαζεις μεσα τις εφαρμογές που θελεις και δεν εχεις πρόσβαση αν δεν ανοιξεις το περιβάλλον του Secure Folder.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω χρονόμετρο που ανα ένα λεπτό να ακούγετε ένας ήχος πχ μπιπ ώστε να καταλαβαίνω οτι πέρασε το λεπτό ή ιδανικά να του ορίζω εγώ κάθε πότε θα ακούγετε.Έχετε τίποτα υπόψη; Είτε free είτε paid δεν υπάρχει θέμα.

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...