Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το cerberus ξερω μονο 
https://www.cerberusapp.com/

----

Περι σκουπιδοεφαρμογων και συγκεκριμενα του tiktok. Oχι οτι οι αλλες, πχ fb, ig, messenger, viber κλπ κλπ ειναι καλυτερες
https://old.reddit.com/r/Android/comments/11jt9dd/bad_battery_life_delete_tiktok/

[QUOTE]To my surprise, the app handled 0.9GB of data in February with 0 mins of use. I had it restricted, notifications off, all permissions disabled and background data disabled too but the app still managed to use all that data.[/QUOTE]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν λες απο αποσταση? Συνδεδεμενα τοπικα στο ιδιο δικτυο ή μεσω ιντερνετ? Για μεσω ιντερνετ υπαρχουν οι κλασικες λυσεις τυπου vnc, πχ teamviewer. 
Για τοπικα υπαρχει και το scrcpy, μονο που θελει διαδικασια για να στηθει επειδη απαιτει adb για να δουλεψει.
https://github.com/Genymobile/scrcpy

(99)

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας. Κατοχος Oneplus 10T! Εχω το εξης θεμα..πολλες φορες εχω θεμα με της ειδοποιησεις στο messenger! Πολλες φορες αργει να ερθει οι ειδοποιηση αλλες φορες ερχεται με εναν μικρο ηχο χωρις να εμφανιστει η ειδοποιησει η το bubble και απο οτι εχω καταλαβει η ειδοποιησεις ερχονται κανονικα οταν δεν χρεισημοποιο το κινητο εχω πειραξει λιγο της ρυθμισεις στης ειδοποιησεις αλλα τιποτα! Να υπενθιμισω οτι σε ολες της υπολοιπες εφαρμογες ολες οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα! Μονο στο messenger εχω το εξης προβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/03/2023 at 12:34, sakaflias said:

θέλω τύπου mirror για εκπαιδευτική εφαρμογή. Δηλαδή να το εχω στο κινητο μου και να εμφανίζεται η οθόνη σε οθόνη υπολογιστή ή σε άλλο κινητο

νομιζω το κανουν τα windows με το "my phone"

On 17/03/2023 at 13:22, Klaudio_97 said:

Καλησπερα σας. Κατοχος Oneplus 10T! Εχω το εξης θεμα..πολλες φορες εχω θεμα με της ειδοποιησεις στο messenger! Πολλες φορες αργει να ερθει οι ειδοποιηση αλλες φορες ερχεται με εναν μικρο ηχο χωρις να εμφανιστει η ειδοποιησει η το bubble και απο οτι εχω καταλαβει η ειδοποιησεις ερχονται κανονικα οταν δεν χρεισημοποιο το κινητο εχω πειραξει λιγο της ρυθμισεις στης ειδοποιησεις αλλα τιποτα! Να υπενθιμισω οτι σε ολες της υπολοιπες εφαρμογες ολες οι ειδοποιησεις ερχονται κανονικα! Μονο στο messenger εχω το εξης προβλημα!

Καλησπερα, εχεις ενεργοποιησει την ρυθμιση "over other apps", για την συγκεκριμενη εφαρμογη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ψαχνω για καποιο app που να δινει τις λειτουργιες gps tracker σε ενα κινητο, δηλαδη να απανταει αυτοματα την τοποθεσια μεσω sms σε περιπτωση κλησης του, να μπορεις δηλαδη με sms να ενεργοποιεις/απενεργοποιεις δυνατοτητες κα. εχει κανεις τιποτα κατα νου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρησιμοποιει κανεις εφαρμογη για το reddit? Πριν λιγο διαπιστωσα πως οι devs του κοψανε ξαφνικα το layout του i.reddit.com που ηταν η mobile friendly εκδοση του, παρολο που εινια look εποχης iphone 3. Πριν λιγες ωρες δουλευε κανονικα, τωρα κανει redirect στο default layout.
Το στοκ layout εινια χαλια, με infinite scroll, με μονιμο σπαμμαρισμα για εγκατασταση της εφαρμογης οταν μπαινεις απο browser, σπαμμαρισμα για logi, διαφημησεις κλπ. To old layout ειναι mobile unfriendly οποτε απορριπτεται. Απορριπτονται επισης τα privacy friendly frontends teddit και libreddit γιατι ειναι αργα σε σχεση με το κανονικο domain και επειδη καποιες (νομιζω) το libreddit εχει εντελως σπασμενο layout σε mobile.

Μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει μονο το infinity. Καλο αλλα μου τη δινει το infinite scroll που εχει.
https://play.google.com/store/apps/details?id=ml.docilealligator.infinityforreddit

(72)

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, jim_p είπε

Χρησιμοποιει κανεις εφαρμογη για το reddit? Πριν λιγο διαπιστωσα πως οι devs του κοψανε ξαφνικα το layout του i.reddit.com που ηταν η mobile friendly εκδοση του, παρολο που εινια look εποχης iphone 3. Πριν λιγες ωρες δουλευε κανονικα, τωρα κανει redirect στο default layout.
Το στοκ layout εινια χαλια, με infinite scroll, με μονιμο σπαμμαρισμα για εγκατασταση της εφαρμογης οταν μπαινεις απο browser, σπαμμαρισμα για logi, διαφημησεις κλπ. To old layout ειναι mobile unfriendly οποτε απορριπτεται. Απορριπτονται επισης τα privacy friendly frontends teddit και libreddit γιατι ειναι αργα σε σχεση με το κανονικο domain και επειδη καποιες (νομιζω) το libreddit εχει εντελως σπασμενο layout σε mobile.

Μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει μονο το infinity. Καλο αλλα μου τη δινει το infinite scroll που εχει.
https://play.google.com/store/apps/details?id=ml.docilealligator.infinityforreddit

(72)

Εγώ έχω το boost for reddit, προσωπικά με έχει βολέψει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rubenmayayo.reddit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/3/2023 στις 7:50 ΠΜ, GeG είπε

Καλησπερα, ψαχνω για καποιο app που να δινει τις λειτουργιες gps tracker σε ενα κινητο, δηλαδη να απανταει αυτοματα την τοποθεσια μεσω sms σε περιπτωση κλησης του, να μπορεις δηλαδη με sms να ενεργοποιεις/απενεργοποιεις δυνατοτητες κα. εχει κανεις τιποτα κατα νου ;

δες αυτο μηπως σου κανει

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Εγώ έχω το boost for reddit, προσωπικά με έχει βολέψει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rubenmayayo.reddit

Επειδη βλεπω οτι εχει διαφημησεις και αγορες εκτος εφαρμογης χωρις να εχει καποια premium εκδοση σαν ξεχωριστη εφαρμογη, τι περιορισμους εχει αν την εχεις "στο τζαμπα"?

(71)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, jim_p είπε

Επειδη βλεπω οτι εχει διαφημησεις και αγορες εκτος εφαρμογης χωρις να εχει καποια premium εκδοση σαν ξεχωριστη εφαρμογη, τι περιορισμους εχει αν την εχεις "στο τζαμπα"?

(71)

Οι αγορές εκτός εφαρμογής πρέπει να είναι απλά η pro/paid έκδοση, δεν έχω δει κάτι άλλο.

Δεν έχω δει κάποιο περιορισμό, ψάχνοντας στο google βλέπω για bottom nav bar στη θέση των ads.

Τα gifs δεν φαίνονται κατευθείαν σε comments (αν τα πατήσεις ανοίγουν) , δεν δίνει πρόσβαση το reddit σε 3rd party apps για το συγκεκριμένο api, άλλες εφαρμογές έχουν άλλους τρόπους για να βλέπεις αμέσως τα gifs.

Σε περίπτωση μεταφοράς σε νέα συσκευή κατεβαίνει η εφαρμογή (αν επιλέξεις restore από κάποιο backup φυσικά) και σε έχει αμέσως συνδεδεμένο, δεν χρειάζεται να κάνεις πάλι login. Έτσι ήταν σε εμένα πάντως πριν και που είχα κάνει format/restore τη συσκευή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...