Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί είναι τόσο άθλιο στο συγχρονισμό υποτίτλων το stremio από Android? Υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω Android να έχω σωστό συγχρονισμό? Έχω αγανακτήσει αν ξέρει κάποιος κάποια λύση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανεβάζω εδώ παιδιά μια εφαρμογή ανάγνωσης των Ψαλμών του Δαυίδ. Αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορεί να την κατεβάσει μιας που δεν θα ανέβει το store λόγω του ότι δεν μπορώ να μαθαίνω στα γεράματα νέα εργαλεία που να στοχεύουν στο τελευταίο API Level για να μπορέσω να την ανεβάσω στο store. Το store πλέον αφορά μόνο προϊόντα που να μπορούν να βγάλουν κάποια χρήματα και όχι απλές εφαρμογές όπως αυτή που ανεβάζω.

Είναι μόλις 228kb σε μέγεθος και είναι ψηφιακά υπογεγραμμένη από εμένα.

Ελπίζω να μην παραβιάζω κάποιο κανόνα του φόρουμ. Τρέχει σε Android 4 και μετά. Ελπίζω να τρέχει και στις νέες συσκευές σωστά μιας που δεν το έχω ελέγξει σε Android 6 και μετά.

Απλά αρχικά καθορίστε από τις ρυθμίσεις το μέγεθος γραμμάτων και μετά χρησιμοποιήστε την εφαρμογή.

 

gr.appdevcity.psalms.apk.zip

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2023 στις 8:58 ΜΜ, adi32 είπε

δες αυτο μηπως σου κανει

 

το android lost το εχεις δουλεψει μηπως τελευταια ; νομιζω οτι βασιζοταν σε bug του android και ειχε πολλες λειτουργιες παλαιοτερα , λιγο που το δοκιμασα δεν κανει τα βασικα , απαντηση σε sms , on/οff τοποθεσιας.

Αυτο που εστειλες , ειναι για μακροεντολες ουσιαστικα, υπαρχουν και αλλα παρομοια νομιζω αλλα μπορεις να σεταρεις εντολη του τυπου , να δεχεται κληση και να απανταει με sms την τοποθεσια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξερει κανεις αν το newpipe μπορει να κανει cast στο youtube app της τηλεορασης (οχι android tv, μαλλον tizen)?
Μιλαω για τη λειτουργια που κανει αυτο το κουμπι, και την λεω "cast" γιατι ετσι (= cast) τη λεει και η google.
https://support.google.com/chromecast/answer/2995235

spacer.png

(48)

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ξερει κανεις αν υπαρχει εφαρμογη που να μεταφερει μια εφαρμογη μαζι με τα δεδομενα της απο μια συσκευη android σε αλλη; Οι συσκευες δεν ειναι root. Θελω να μεταφερω ενα παιχνιδι μαζι με τα δεδομενα του σε αλλη συσκευη για να μη ξεκινησω παλι απο την αρχη τις πιστες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, geo1st487 είπε

Ξερει κανεις αν υπαρχει εφαρμογη που να μεταφερει μια εφαρμογη μαζι με τα δεδομενα της απο μια συσκευη android σε αλλη; Οι συσκευες δεν ειναι root. Θελω να μεταφερω ενα παιχνιδι μαζι με τα δεδομενα του σε αλλη συσκευη για να μη ξεκινησω παλι απο την αρχη τις πιστες.

 

Μαζί με το παιχνίδι θα πρέπει να μεταφέρεις τον φάκελο Obb και στα αρχεία του Android(συνήθως είναι στα Data)το φάκελο του παιχνιδιού.

Νομίζω οποιαδήποτε εφαρμογή το κάνει.

Επεξ/σία από GATE123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/5/2023 στις 11:31 ΠΜ, GATE123 είπε

Μαζί με το παιχνίδι θα πρέπει να μεταφέρεις τον φάκελο Obb και στα αρχεία του Android(συνήθως είναι στα Data)το φάκελο του παιχνιδιού.

Νομίζω οποιαδήποτε εφαρμογή το κάνει.

Ο φακελος Obb ειναι κενος. Εσυ το εκανες και δουλευει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://allthesystems.com/2020/10/use-deskdock-wirelessly/

Tρόπος να χειρίζoμαστε με το ποντίκι του pc το κινητό χωρίς καλώδιο

Μπορεις να πας το ποντίκι πχ αριστερά εκτός οθόνης pc και να περνάει στη οθόνη του κινητού 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εξαίρεση τις κλασσικές εφαρμογές (Teamviewer, anydesk κτλ) έχουμε καμία άλλη για χρήση ποντικιού ή/και πληκτρολογίου μέσω smartphone από απόσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

Με εξαίρεση τις κλασσικές εφαρμογές (Teamviewer, anydesk κτλ) έχουμε καμία άλλη για χρήση ποντικιού ή/και πληκτρολογίου μέσω smartphone από απόσταση;

Airdroid αν δεν κάνω λάθος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, geo1st487 είπε

Ο φακελος Obb ειναι κενος. Εσυ το εκανες και δουλευει;

Εάν υπάρχουν αρχεία και στους δύο φακέλους ναι το έχω κάνει.

Εννοείται ότι πρέπει να ξέρεις και τον username & password του παιχνιδιού.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Kag1ante είπε

Με εξαίρεση τις κλασσικές εφαρμογές (Teamviewer, anydesk κτλ) έχουμε καμία άλλη για χρήση ποντικιού ή/και πληκτρολογίου μέσω smartphone από απόσταση;

KDE Connect. Για Windows υπάρχει στο Store.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας.

Πιστεύω θα έχει αναφερθεί πολλές φορές η συγκεκριμένη ερώτηση.

Μπορείτε να μου προτείνετε μια αξιόπιστη εφαρμογή που να μπορεί να κάνει αντιγραφή(Επαφών, εφαρμογών(Μαζί με τις ρυθμίσεις τους αν είναι δυνατόν), εικόνες, βίντεο κ.τ.λ. ενός κινητού σε ένα άλλο και να υποστηρίζει όλες τις μάρκες.

Π.χ. Από

Huawei <-> xiaomi

samsung <-> lg

iphone <-> samsung

και γενικότερα από οποιαδήποτε μάρκα σε οποιαδήποτε μάρκα.

Και να μην χρειάζεται σύνδεση σε υπολογιστή.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω για Samsung δωρεάν εφαρμογή για καταγραφή κλήσεων λόγω εργασίας για ΡΑΔΙΟ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ. Μπορείτε να βοηθήσετε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...