Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γνωριζω :P

Αυτο το mode εχει default τα νουμερα και δεν ξερω πως να αλλαζει. Αν εχεις ενεργοποιημενη την αυτοματη διορθωση τοτε αν πατησεις 352 και space θα σου βγαλει "Έλα" ενω αν ρατησεις πατημενο το 2 Θα σου βγαλη επιλογη "Α Β Γ" για το πιο γραμμα θες. Μπορεις να ρυθμησεις το ποσα milisec θα πρεπει να το κρατας πατημενο για να στα ανοιγει. πχ μπορεις να το βαλεις 50 και να ειναι σχεδον ακαριαιο το ανοιγμα του "ΑΒΓ"

 

Ειληκρινα να ξερεις. Αν συνηθησεις το qwerty ειναι πολυ πιο γρηγορο. Και ακομα καλυτερο ειναι το swype

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ευχαριστω οπως και να χει.το ξερω οτι ειναι θεμα συνηθειας αλλα σε μια μικρη οθονη σαν του joy και με τα δικα μου δαχτυλα δεν νομιζω οτι μπορω να γραψω ευκολα και γρηγορα σε qwerty mode.Θα συμφωνησω παντως για το swype.ηταν απο τα πρωτα πραγματα που εψαξα να κατεβασω οταν πηρα το πρωτο μου android.αλλα λογο ελλειψης ελληνικων εμεινε στα αζητητα και το apk.του χυμα μεσα στο κνητο.αν μπορουσες να μου πεις πως βαζουμε ελληνικα στο swype θα σε ευγνωμονουσα.(εστω και με pm γιατι καπου πηρε το ματι μου οτι δεν ειναι θεμα που συζητειται δημοσια λογο κανονων του φορουμ αν δεν κανω λαθος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι λιγο περιεργη η φαση με το swype γιατι ενω ειναι beta και το δινουν απο το site τους free δεν εχουν παρει επισημη θεση για τα γλωσσικα hack. Εχεις pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

Τις τελευταίες μέρες έχω "λιώσει" να διαβάζω τα posts του συγκεκριμένου θέματος και θα ήθελα να ρωτήσω και έγω με την σειρά μου..

Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάποιος τρόπος που όταν συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή με το καλώδιο USB να μην φορτίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ περίεργο request έχεις. Το βάζεις σε κάνα netbook και δεν θέλεις να σου τρώει μπαταρία;Νομίζω ότι ο μόνος τρόπος είναι να είναι φορτισμένο το κινητό σου από πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο μόνος τρόπος είναι να είναι φορτισμένο το κινητό σου από πριν

 

Και πάλι όμως, θα υπάρχει η σύνδεση. Το εικονίδιο του κινητού θα δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο για φόρτιση, απλά θα δείχνει ότι γέμισε. Όσο αδειάζει η μπαταρία λόγο μετακινήσης αρχείων θα αδειάζει και θα παίρνει απο τον υπολογιστή. Υποθέτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ περίεργο request έχεις. Το βάζεις σε κάνα netbook και δεν θέλεις να σου τρώει μπαταρία;Νομίζω ότι ο μόνος τρόπος είναι να είναι φορτισμένο το κινητό σου από πριν

θέλω να γίνετε αυτό για να μην ξεκινάει και σταματάει η φόρτηση καθε φορα που θέλω να το συνδέσω στον υπολογιστή και "καταστρέφω" (έτσι νομίζω τουλάχιστον) την μπαταρία.. <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να γίνετε αυτό για να μην ξεκινάει και σταματάει η φόρτηση καθε φορα που θέλω να το συνδέσω στον υπολογιστή και "καταστρέφω" (έτσι νομίζω τουλάχιστον) την μπαταρία.. <_<

Παίζει αυτό ή μας έχει μείνει σαν κατάλοιπο απ τα παλιότερα χρόνια που κάτι τέτοιο έφθειρε τις μπαταρίες;

πχ στο manual του κινητού μου λέει κάτι του στυλ «αν η μπαταρία σας δεν κρατάει αρκετό χρόνο, φορτίζετέ την με κάθε ευκαιρία, κάτι τέτοιο δεν δρα αρνητικά στον χρόνο ζωής της».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Mας εχει μεινει καταλοιπο μαλλον. Δεν νομιζω πως οι μπαταριες λιθιου εχουν προβλημα αν φορτιζονται συχνα και στο ασχετο.

 

http://www.techatplay.com/?p=61

http://www.apple.com/batteries/

 

EDIT: Με προλαβες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πως μπορώ να βάλω ελληνικό πληκτρολόγιο σε μια custom rom που έβαλα? Oxygen είναι για το Huawei Ideos X5. Δεν έχει ελληνικά στις ρυθμίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πρότεινες?

Εγώ χρησιμοποιώ το Smart Keyboard Pro. Με έχει βολέψει πάρα πολύ. Έχει skins για να κατεβάσεις σε περίπτωση που δε σε βολέψουν τα default που έχει.. Δοκίμασέ το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...