Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@^: Apps είναι πχ ξέρω ότι εκεί πάνε όταν επιλέγεις να μεταφερθούν απ την internal memory στην SD.

 

Ναι αλλά εγώ δεν έχω καμία εφαρμογή στην sd, τις έχω στο ext partition.

 

Σκέφτομαι μήπως είναι τπτ ξεχασμένες άχρηστες εφαρμογές που δεν χρησιμεύουν σε τίποτα στο σύστημα και να τις σβήσω.

Από την άλλη προβληματίζομαι μήπως δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα.

Πάντως η εφαρμογή app2sd μου δείχνει πως δεν υπάρχει καμία εφαρμογή στην sd αλλά είναι όλες στην εσωτερική μνήμη του κινητου (έτσι αναγνωρίζει το ext partition).

 

Τι προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν σας αρέσει ο Καβάφης, τότε δείτε το παρακάτω. Απλή εφαρμογή, αλλά είναι δωρεάν, δεν χρειάζεται δίκτυο και κάνει τη δουλειά της. (Και πολλά από τα ποιήματα του Καβάφη είναι πολύ επίκαιρα σήμερα!!!)

 

Ποιήματα Καβάφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vrisko app: η Νο1 Μηχανή Αναζήτησης στην Ελλάδα

 

Το καταλληλότερο app για φοιτητές για να εξερευνήσουν την πόλη που σπουδάζουν!

 

Το www.vrisko.gr τώρα σε ακολουθεί παντού με πάνω από 800.000 επιχειρήσεις – επαγγελματίες. Διασκέδαση, Υγεία, Δημόσιες Υπηρεσίες, Επαγγελματίες είναι όλοι στο κινητό σου εύκολα και γρήγορα.

 

Λειτουργίες

-Εφημερεύοντα Φαρμακεία από την πληρέστερη λίστα στην Ελλάδα (περιλαμβάνει 40 νομούς και πάνω από 200 πόλεις)

-Αναζήτηση «κοντά μου» με χρήση είτε των εικονιδίων είτε απλά γράφοντας αυτό που σας ενδιαφέρει (επαγγελματική κατηγορία ή/και επωνυμία)

-«Κλασσική» αναζήτηση με επιλογή «τι» και «που»

-Δυναμικές προτάσεις με την επιλογή «vrisko+» που παρουσιάζονται με ένα νέο interactive UI

-Παρουσίαση των αποτελεσμάτων πάνω στον χάρτη με δυνατότητα δρομολόγησης.

 

Κατέβασέ το τώρα εντελώς δωρεάν!

 

img.php?s=5&d=https%3A%2F%2Fmarket.android.com%2Fdetails%3Fid%3Dgr.vrisko%26feature%3Dsearch_result

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακια μια ερωτηση, υπαρχει τροπος να κλειδωσεις τα e-mail? Επειδη ειναι ευαισθητα δεδομενα και δεν ειναι για να τα βλεπει οποιος περνει το κινητο σου, ή στην χειροτερη αν χαθει η κλαπει να μην μπορει καποιος τριτος να εχει προσβαση. Οπως στο Outlook που κλειδωνει και οταν το ανοιγεις σου ζηταω λεξι κλειδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φιλαρακια μια ερωτηση, υπαρχει τροπος να κλειδωσεις τα e-mail? Επειδη ειναι ευαισθητα δεδομενα και δεν ειναι για να τα βλεπει οποιος περνει το κινητο σου, ή στην χειροτερη αν χαθει η κλαπει να μην μπορει καποιος τριτος να εχει προσβαση. Οπως στο Outlook που κλειδωνει και οταν το ανοιγεις σου ζηταω λεξι κλειδι...

Θέλεις μια generic εφαρμογή για κλειδωμα άλλων. Εγώ χρησιμοποιώ το Smart App Protector, αλλά σίγουρα υπάρχουν κι αλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις μια generic εφαρμογή για κλειδωμα άλλων. Εγώ χρησιμοποιώ το Smart App Protector, αλλά σίγουρα υπάρχουν κι αλλες.

 

Ok, και για gmail τι χρησιμοποιω? Επειδη αν ρυθμισω το widget τοτε θα σκανε φατσα φορα στην home screen...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ok, και για gmail τι χρησιμοποιω? Επειδη αν ρυθμισω το widget τοτε θα σκανε φατσα φορα στην home screen...

Kατσε, αυτο δεν το καταλαβα. Αν δεν βαλεις το widget δεν ειναι ολα οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια εφαρμογή τόσο καλή σαν το app organizer που να έχει την δυνατότητα δημιουργίας και για subfolders??

Έχω την εντύπωση πως η full έκδοση του Folder Organizer έχει μια τέτοια δυνατότητα που λέγεται "Hierarchical Labels".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις να χρησιμοποιησω κλειδωμα στο widget? Μαλλον μπερδευτηκαμε. Αν ρυθμισω το widget να μου δειχνει τα e-mail θα μπορω να το κλειδωνω ωστε να μην τα βλεπει ο οποιοσδηποτε, ή θα πρεπει να εγκατστησω καποιον 3rd party mail client για να μπορω να κλειδωσω την εφαρμογη απο το να τρεχει? Ελπιζω να εξηγησα καλυτερα αυτη τη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι εννοεις να χρησιμοποιησω κλειδωμα στο widget? Μαλλον μπερδευτηκαμε. Αν ρυθμισω το widget να μου δειχνει τα e-mail θα μπορω να το κλειδωνω ωστε να μην τα βλεπει ο οποιοσδηποτε, ή θα πρεπει να εγκατστησω καποιον 3rd party mail client για να μπορω να κλειδωσω την εφαρμογη απο το να τρεχει? Ελπιζω να εξηγησα καλυτερα αυτη τη φορα.

Βασικα εμενα η συσκευη μου εχει by default την εφαρμογη gmail. Αν κλειδωσεις αυτην την εφαρμογη δεν μπορει καποιος να την ανοιξει και να δει τα mail σου.

Αν ομως βαλεις το widget στην αρχικη οθονη, θα φαινονται και δυστυχως δεν μπορεις να κανεις τιποτα για αυτο, εκτος απο το να μην προσθεσεις το widget στην home screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

δείτε και το Greek WiFi HotSpots. Είναι δωρεάν, χωρίς διαφημίσεις και περιλαμβάνει (στην παρούσα φάση) 197 σημεία δημόσιας πρόσβασης σε όλη την Ελλάδα. Υποστηρίζει την προβολή των σημείων σε λίστα ή χάρτη ταξινομημένα με βάση την απόστασή τους από το χρήστή ενώ παρέχεται και η δυνατότητα αναζήτησης.

 

post-74253-0-09433300-1321185261_thumb.png post-74253-0-54921700-1321184510_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...