Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

από οσο ξέρω σε όλα τα λειτουργικά υπάρχουν προγραμματα που σου δείχνουν την εικόνα που δείχνει η webcam σου. Οπότε Μέσω teamviewer μπορείς να το ανοίξεις και να βλέπεις. Απλά το αναφέρω σαν μια ποιο φθηνή λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη σειρα μου να προτεινω το widgetsoid2 το οποιο ειναι αλλο ενα widget για toggles κλπ ΑΛΛΑ εχει και την επιλογη για να τα καρφιτσωνεις στην status bar. Πολυ πολυ χρησιμο feature.

 

Όντως πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν έχεις access στο Market χωρίς Google account.

 

Οκ δεκτον αυτο, αλλα αυτο που με κανει διστακτικο σαν πρωτη σκεψη ειναι αν κραταει logs (στους server τους) με τις εφαρμογες που περνας. Αμα ειναι να φτιαξω ενα δηθεν account για αυτον τον λογο και να μην χρησιμοποιησω καποιο βασικο υπαρχον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ δεκτον αυτο, αλλα αυτο που με κανει διστακτικο σαν πρωτη σκεψη ειναι αν κραταει logs (στους server τους) με τις εφαρμογες που περνας. Αμα ειναι να φτιαξω ενα δηθεν account για αυτον τον λογο και να μην χρησιμοποιησω καποιο βασικο υπαρχον.

 

Για ποιό λόγο σε κάνει διστακτικό αν κρατάει αρχείο με το ιστορικό των εφαρμογών που πέρασες? Φακέλωμα π.χ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιό λόγο σε κάνει διστακτικό αν κρατάει αρχείο με το ιστορικό των εφαρμογών που πέρασες? Φακέλωμα π.χ.?

 

Ε ναι, δεν βρισκω τον λογο να συνδεονται τετοιες πληροφοριες με ενα βασικο λογαριασμο που χρησιμοποιω για e-mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, δεν βρισκω τον λογο να συνδεονται τετοιες πληροφοριες με ενα βασικο λογαριασμο που χρησιμοποιω για e-mail.

 

Σεβαστό αν και εγώ δεν βρίσκω λόγο να μην συνδέονται εκτός αν θεωρείς ευαίσθητο προσωπικό δεδομένο το ποια παιχνίδια και εφαρμογές εγκατέστησες στο κινητό.

Αντιθέτως η πρακτική ωφέλεια θα ήταν σε περίπτωση που χάσεις τις εφαρμογές σου να τις ανακτήσεις αν έχεις πολλές και δεν τις θυμάσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεβαστό αν και εγώ δεν βρίσκω λόγο να μην συνδέονται εκτός αν θεωρείς ευαίσθητο προσωπικό δεδομένο το ποια παιχνίδια και εφαρμογές εγκατέστησες στο κινητό.

Αντιθέτως η πρακτική ωφέλεια θα ήταν σε περίπτωση που χάσεις τις εφαρμογές σου να τις ανακτήσεις αν έχεις πολλές και δεν τις θυμάσαι.

Να ρωτήσω κι εγώ. Πού φαίνεται (μέσω του google) ποια apps έχω εγκαταστήσει; Γενικά πώς λειτουργεί η διαδικασία αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να ρωτήσω κι εγώ. Πού φαίνεται (μέσω του google) ποια apps έχω εγκαταστήσει; Γενικά πώς λειτουργεί η διαδικασία αυτή;

Βασικα φαινονται μεσω του market.

Αν κανεις format ή αλλαξεις συσκευη ή εχεις κι αλλες συσκευες, θετοντας το gmail σου στο market της εκαστοτε συσκευης, εχεις αυτοματα και τις εφαρμογες σου. Και τον τηλεφωνικο καταλογο (αν τον εχεις συγχρονισει με το gmail).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την νέα έκδοση του gmail app, μπορείς να έχεις πολλαπλά account.

 

Με το που εισάγεις π.χ και ενα δευτερο account μπορείς οχι μόνο email, αλλά σου δίνει δυνατότητα για συγχρονισμό του calendar, επαφές και απο το δεύτερο account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ δεκτον αυτο, αλλα αυτο που με κανει διστακτικο σαν πρωτη σκεψη ειναι αν κραταει logs (στους server τους) με τις εφαρμογες που περνας. Αμα ειναι να φτιαξω ενα δηθεν account για αυτον τον λογο και να μην χρησιμοποιησω καποιο βασικο υπαρχον.

 

Α εγώ έτσι και αλλιώς έκανα λογασιασμό στην gmail για το youtube και το χρησιμοποιώ για το κινητό. Αλλα ναι, φτιάξε ένα decoy account ξερωγω και μέσα απο το κιν χειρίζεσαι όσα accounts θέλεις. Ποιά συσκευή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε παιδια,οταν μια εφαρμογή,δεν ειναι apk και ειναι φάκελος με υποφακελους κλπ,πως γινεται εγκατάσταση;

Συνηθως αυτα εγκαθιστανται μεσω recovery. Ποια εφαρμογη ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...