Προς το περιεχόμενο

Η Apple προσφέρει δωρεάν θήκες σε όσους αγοράσουν το iPhone 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Χαχαχαχα φίλε άστο το έχασες!

 

Δεν είναι 1+1=2 κλήσεις στις 100, αλλά 1+1*1% = 1+1*0.01=1+1.01=1,01 κλήσεις στις 100.

 

Κατάλαβες τώρα ή μπερδεύτηκες;

 

apple1dropcalliphone4.jpg

 

One additional call per 100 than the 3GS !!!!!!!!!

 

+ 1% στο προηγούμενο νούμερο δηλαδή !

 

Αν το 3gs έχανε 1 στις 100 τότε το νέο iphone 2 στις 100.

Αν έχανε 1000 τότε το νέο iphone 1001.

 

Λέει ξεκάθαρα additional !! Όχι πολλαπλασιασμός. Πρόσθεση.

 

Κατάλαβες τώρα ή μπερδεύτηκες ? :-)

Επεξ/σία από dark_banishing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ήταν χοντρό επικοινωνιακό fail , και φυσικά αυτά δεν συγχωρούνται , ειδικά από όσους έχουν και λόγο να τα εκμεταλλευτούν..

 

Τα apple funboys τα συγχορούν όλα;)

Αλλά και υποστηρίζουν ότι ΔΕΝ υπάρχει πρόβλημα ενώ το παραδέχτηκε η apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα apple funboys τα συγχορούν όλα;)

Αλλά και υποστηρίζουν ότι ΔΕΝ υπάρχει πρόβλημα ενώ το παραδέχτηκε η apple.

Ξανά μάνα τα ίδια. Η apple "παραδέχτηκε" ότι το iPhone 4 έχει το ίδιο πρόβλημα που έχουν όλα τα σύγχρονα κινητά. Οπότε μήπως οι απέναντι δεν παραδέχονται ότι τα κινητά τους παρουσιάζουν τα ίδια συμπτώματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά μάνα τα ίδια. Η apple "παραδέχτηκε" ότι το iPhone 4 έχει το ίδιο πρόβλημα που έχουν όλα τα σύγχρονα κινητά. Οπότε μήπως οι απέναντι δεν παραδέχονται ότι τα κινητά τους παρουσιάζουν τα ίδια συμπτώματα;

 

Mηπως γιατι δεν τα παρουσιαζουν; Και ακομα και αν αυτο συμβαινει, δεν πεφτουν οι κλησεις. Αυτο που δεν εχεις καταλαβει ειναι οτι το σημα του iphone δεν επεφτε απο το πιασιμο του κινητου αλλα απο το απλο αγγιγμα στην ενωση. Τι δεν μπορεις να καταλαβεις απο αυτο; Ακουμπας το μικρο σου δαχτυλακι στην ενωση και πεφτει το σημα και ενδεχεται να εχεις και call drops. Αυτο μετα απο τοσες εκατονταδες posts το ξεκαθαρισαμε; Κανενα αλλο κινητο δεν το παρουσιαζει αυτο απλα αγγιζοντας το με το μικρο σου δαχτυλακι, και κανενα αλλο κινητο δεν εχει call drops ουτε χανει 5 γραμμες στο σημα απο τη στιγμη που το πιανεις. Αν χασει θα ειναι μια γραμμουλα, με τα βιας 2. Οχι ολες. Για αυτο εχει γινει ο πανικος που εχει γινει, οχι γιατι μισουμε την apple. Αυτο το προβλημα το ειχε και στις περασμενες συσκευες τοσα χρονια. Κανεις δεν παραπονεθηκε για call drops. Και ειναι εκνευριστικο να μου λεει ο jobs οτι συμβαινει σε ολα τα κινητα. Τι γινεται ρε παιδια, 12 χρονια τωρα δεν χρησιμοποιω κινητο; Εγω γιατι δεν εχω προσεξει να πεφτει το σημα στο 0 οταν το επιανα; Δεν ξερω αν εχει συνηθισει τους iphone users σε τετοια περιστατικα (αφου οπως λεει το ειχαν και οι αλλες συσκευες) ωστε να το θεωρουν νορμαλ. Εγω στις 10αδες συσκευες που εχω αλλαξει δεν ειχα τετοιο προβλημα. Αντε σε σημα μεταξυ 4ης και 5ης μπαρας με γερο κρατημα να πεσει η μια γραμμη απο εκει που ανεβοκατεβαινε. Παραπανω ομως οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει. Όταν ο Αμερικανός κάνει διετές συμβόλαιο με την AT&T και δεν μένει ευχαριστημένος από το τηλέφωνο, το γυρνάει πίσω και του δίνουν τα 300$ που έδωσε ή τον απαλλάσουν και από το διετές χαράτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Mηπως γιατι δεν τα παρουσιαζουν; Και ακομα και αν αυτο συμβαινει, δεν πεφτουν οι κλησεις. Αυτο που δεν εχεις καταλαβει ειναι οτι το σημα του iphone δεν επεφτε απο το πιασιμο του κινητου αλλα απο το απλο αγγιγμα στην ενωση. Τι δεν μπορεις να καταλαβεις απο αυτο; Ακουμπας το μικρο σου δαχτυλακι στην ενωση και πεφτει το σημα και ενδεχεται να εχεις και call drops. Αυτο μετα απο τοσες εκατονταδες posts το ξεκαθαρισαμε; Κανενα αλλο κινητο δεν το παρουσιαζει αυτο απλα αγγιζοντας το με το μικρο σου δαχτυλακι, και κανενα αλλο κινητο δεν εχει call drops ουτε χανει 5 γραμμες στο σημα απο τη στιγμη που το πιανεις. Αν χασει θα ειναι μια γραμμουλα, με τα βιας 2. Οχι ολες. Για αυτο εχει γινει ο πανικος που εχει γινει, οχι γιατι μισουμε την apple. Αυτο το προβλημα το ειχε και στις περασμενες συσκευες τοσα χρονια. Κανεις δεν παραπονεθηκε για call drops.

Νομίζω ότι έχω καταλάβει πολύ καλά τι γίνεται:

-Dropped calls θα έχεις με οποιοδήποτε κινητό πέσει, λόγω εξασθένισης σήματος, κάτω από το όριο.

 

-5 γραμμές χάνει ένα iPhone με την προηγούμενη βαθμονόμηση. Με τη νέα (σωστότερη) δεν πέφτει πάνω από 2 μπάρες.

 

-Ξαναδές τα τεστ του anandtech για τις απώλειες σε db τόσο του 3gs όσο και του nexus one, παρόλο που υπάρχουν και διαφωνίες σχετικά με τους αριθμούς.

 

-Στην press conference (όπως έχουμε δει και στο youtube) και άλλα κινητά να χάνουν με πιάσιμο 5 μπάρες (πλασματικές και αυτές εννοείται) ενώ το έχουν παραδεχτεί και μέλη μέσα σε αυτό εδώ το φόρουμ. Στο κάτω κάτω, το πιάσιμο του κινητού μας ενδιαφέρει και όχι το άγγιγμα ενός σημείου. Τα κινητά τα πιάνουμε στην καθημερινή μας χρήση και οι μετρήσεις εξασθένισης σήματος γίνονται πιάνοντας τα κινητά (που στην περίπτωση του iPhone 4 περιλαμβάνει και άγγιγμα του σημείου).

 

-Δε γίνεται να κρατάμε τις μαρτυρίες που μας συμφέρουν. Δε γίνεται να αγνοούμε τα βίντεο που δείχνουν τα galaxy s, hd2, legend, 3gs, 3g κ.α. να χάνουν το σήμα τους με ένα νορμάλ πιάσιμο και να κρατάμε ως αληθή μόνο τα αντίστοιχα βίντεο του iphone 4 ενώ ταυτόχρονα να κατηγορούμε τους άλλους για φανμπουσμό και ότι εθελοτυφλούν.

 

-Η κεραία του iPhone 4 είναι μια επιλογή για την apple. Έχει + αλλά και - απ'οτι έχω καταλάβει. Διάβασε αυτό.

http://www.navimania.gr/showpost.php?p=266125&postcount=234

 

edit:

Ένα ενδεικτικό ποστ από άλλο φόρουμ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3248444#post3248444

 

"Αυτό έχει να κάνει με τον τρόπο που ο καθένας μας κρατάει το κινητό. Εγώ το HD2 δυστυχώς το κρατάω με τον "κακό" τρόπο, δηλαδή η παλάμη του χεριού μου αγκαλιάζει το κάτω μέρος του, εκεί οπου βρίσκεται η κεραία... Επίσης όταν σερφάρω και το έχω σε landscape το πιάνω όπως βολεύει, δεν το σκέφτομαι. Η ιστορία με το iPhone 4 με πονήρεψε και άρχισα να κοιτάω τις μπάρες... Μέχρι τώρα όταν έχανα το HSDPA και γύριζε σε 3G/EDGE/GPRS απλά θεωρούσα ότι δεν υπάρχει κάλυψη... Τώρα ξέρω ότι έχει κατά πολύ να κάνει και με τον τρόπο που το κρατάς... mad.gif

 

Πάντως από αυτά που έχω δει και διαβάσει μέχρι τώρα και προσπαθώντας να είμαι αντικειμενικός και να μην "θάβω" μια συσκευή απλά και μόνο επειδή δεν είμαι χρήστης της, πιστεύω πως το συγκεκριμένο πρόβλημα με το iPhone 4 ίσως δεν είναι τόσο σοβαρό όσο πολλοί νομίζουν... Ο χρόνος θα δείξει."

 

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apple1dropcalliphone4.jpg

 

One additional call per 100 than the 3GS !!!!!!!!!

 

+ 1% στο προηγούμενο νούμερο δηλαδή !

 

Αν το 3gs έχανε 1 στις 100 τότε το νέο iphone 2 στις 100.

Αν έχανε 1000 τότε το νέο iphone 1001.

 

Λέει ξεκάθαρα additional !! Όχι πολλαπλασιασμός. Πρόσθεση.

 

Κατάλαβες τώρα ή μπερδεύτηκες ? :-)

 

Τωρα που διαβαζουμε τι ειπε ο Στιβ, εχεις δικιο. Πριν ομως με τη φραση που παρεθεσες και χωρις να εχω διαβασει τις ακριβεις δηλωσεις του, μας μπερδεψες (εμενα τουλαχιστον).:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ακολουθώ στη ζωή μου:

 

1)θέλω να ψωνίσω κάτι

2)διαλέγω αυτο που θέλω και οχι επειδη μου το πάσαρε κάποιος

3)εχω την οικονομική δυνατότητα να το αγοράσω? αν οχι γυρναω στο βήμα 2 και αναπροσαρμόζω την επιλογή μου

4)το αγοράζω

5)ειμαι ευχαριστημένος? αν οχι το παω πίσω και μαυρο φίδι που την έφαγε την εκάστοτε εταιρεία.

 

ετσι λοιπόν έχω αγοράσει τα τελευταία 2 χρόνια σχεδόν 28.000 ευρώ προϊόντα. μεσα σε αυτά αυτοκίνητο TOYOTA COROLLA 1.6 το οπόιο το πήρε πίσω η TOYOTA Πλέστης λόγο προβλήματος στον κινητήρα ενώ μου έλεγαν αντικάτάσταση μονο κινητήρα(....αμ δε....) και μου εφεραν καινούριο, iphone 3gs κ.α.

 

που θέλω να καταλήξω...βαρέθηκα και σιχάθηκα ολα αυτα περι funboys/goldenboys(!)/hatchers(πως διαολο λέγετε) κάνετε όλοι λες και είστε στην τσέπη της εκάστοτε εταιρέιας και όλοι κοβετε το κεφάλι σας (όχι το πάνω) για να την υπερασπίσετε. Εχω 2 laptop και ενα mac mini...μάθετε να αγοράζετε με τις ανάγκες σας, δεν πρόκειτε να σας πω με ποιο είμαι ευχαριστιμένος και με ποιο οχι γιατι στο κάτω κάτω ΤΙ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ??? ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ, αυτο είναι το κομπλεξ που έχετε.

Πήρες το iphone 4 μεγια σου και χαρά σου, τι σου έβγαλε πρόβλημα? Η αλλαξε το μιας και η APPLE σου δίνει το δικαώμε με επιστροφή χρημάτων ή κάτσε και λούσου το.

Και εσυ ρε hatcher κάνε μας την χάρη και παράτα μας ΔΕΝ ΣΕ ΡΩΤΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ πάρε ότι στο διάλο άλλο θέλεις χωρίς να μας πρήζεις γιατι απλά ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ! και δώρο τα κουβαδάκια μιας και καλοκαιριάζει.

 

ΥΓ. ολα αυτα γιατι? ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια η κατασταση ειναι τοσο γελοια, που απλα μην προσπαθει κανεις να πεισει τον αλλο... ο καθενας κανει τις επιλογες του συμφωνα με το μυαλο που κουβαλαει... Ετσι ειναι η ζωη... ετσι ηταν παντα... απλα πλεον και οι ανθρωποι ειναι πιο εξυπνοι/ενημερωμενοι, αλλα και το μαρκετινγκ πιο δυνατο οποτε παλι υπαρχει ισσοροποια μεταξυ θυματων και μη θυματων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=728030

 

 

i have used my phone a lot.. and i have never ever experienced this!

 

I've seen the videos, but I'm unable to replicate the behaviour..

 

I did notice this the first day I received the phone: signal level drop from 4 to 1 or even zero bars when touching the entire bottom of the phone....doesn´t happen all the time, sometimes the indicated signal level stays the same....couldn´t figure out a pattern yet.

 

However, I have not once experienced a dropped call.....worst thing that ever happens is that the signal switches from 3G to GPRS - but then I have 4 bars again....

 

I can easily replicate it with both my SGS phones when placing my palm over the back of the phone. This is in 3G mode and I haven't had any dropped calls yet so I'm not sure if it's an issue.

 

Yes, I'm able to replicate the signal drop just like what they show for iPhone 4 in poor reception area only. I can also make the call drop out all together if the signal is already bad enough to begin with.

 

Note that in strong reception area it is also not possible to replicate the signal drop on iPhone 4, as shown by many YouTube videos, even if you do a death grip.

 

It's law of physics.

 

This issue does not bother me because I'll always use a case for my SGS.

 

Cant really replicate it, but it can be a just signal representation bag.

 

I think there has been an explosive growth in the level of public awareness concerning the effect of environment and human hand on cell phones after the iPhone 4 issue. I didn't realize my old phones had the same problem until I started testing it both good and bad reception areas. Then I searched in net and found examples after examples of videos demontrating th problem on other phones posted ages ago.

 

.hmmmm.. interesting.. I tried my best to replicate the issue..

..and yeah.. i can make it lose signal strength.. down to no bars..

 

Indoors, with my back to the window and my body kinda shielding the phone, I can make it drop from -81 to -97 dbm, by covering the entire bottom back of the phone. I can make it drop down further to -105 dbm by also covering the bottom front.

 

Actually I think SGS's problem is even more serious than iPhone 4.

 

I can reduce the SGS signal by 30 dBm consistently at home by merely placing it on my palm without even griping it.

 

There really isn't an iphone problem or a galaxy problem. It is a cellphone problem.

 

I'm on T-Mob as well in Holland, but wenn I hold the phone, and put my other hand near the bottom (I know, not an normal way of holding your phone) the signal will decrease dramaticly. Or wenn U hold the phone and touch it firm to your cheek.

Try for yourself..

 

Incidentally, you guys might want to know that I also tested my SGS with a case (I used my iPhone 3GS's case since I still have not purchased on for my SGS). With the case on, I did not see any change in the dBm, which is good news for anyone of you who have any worry in this. Without the case, I can see the dBm change immediately by putting it inside my pant, on my lap, and on my hand!

 

Yes I did experience this frequently with my Galaxy S .... and the signal dropped everytime i hold the phone covering the bottom lefthand side of the phone.... This along with other problems that i had with the phone made me decide to sell the phone....

now i am back to using the Samsung i780

 

i get a 30db drop (from -81 to -111). but only with my t-mobile sim and indoors.

from speedtest (3G) results, it is does appear to affect speeds, but not by a great deal. 2G seems unaffected.

 

I've got the US t-mobile version of this phone. It does dramatically drop signal when I hold it naturally in my left hand. I've never been disconnected from a phone call, but it has froze up my data connection a few times and severely inhibits my transfer rates.

 

Strange thing!! At home I can simulate the death grip and I have no signal at all.

Within 3 seconds from 4 bars to zero.

This is exactly the reason why half the iPhone 4 users could replicate the phenomena and another half couldn't.

 

Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish

Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish

Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από kirileman
προσθήκη βίντεο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που διαβαζουμε τι ειπε ο Στιβ, εχεις δικιο. Πριν ομως με τη φραση που παρεθεσες και χωρις να εχω διαβασει τις ακριβεις δηλωσεις του, μας μπερδεψες (εμενα τουλαχιστον).:-)

 

 

Όντως το έχω γράψει με μπερδεμένο τρόπο :-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε οχι ο Steve αλλά μάλλον είναι καποιο τρικ για να μη γίνει σαματάς απο τα 2-3Μ που το αγόρασαν...για να δίνει πίσω τα λεφτά σε όποιο θέλει ομως λογικά κάτι θα κάνουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=728030

 

 

i have used my phone a lot.. and i have never ever experienced this!

 

I've seen the videos, but I'm unable to replicate the behaviour..

 

I did notice this the first day I received the phone: signal level drop from 4 to 1 or even zero bars when touching the entire bottom of the phone....doesn´t happen all the time, sometimes the indicated signal level stays the same....couldn´t figure out a pattern yet.

 

However, I have not once experienced a dropped call.....worst thing that ever happens is that the signal switches from 3G to GPRS - but then I have 4 bars again....

 

I can easily replicate it with both my SGS phones when placing my palm over the back of the phone. This is in 3G mode and I haven't had any dropped calls yet so I'm not sure if it's an issue.

 

Yes, I'm able to replicate the signal drop just like what they show for iPhone 4 in poor reception area only. I can also make the call drop out all together if the signal is already bad enough to begin with.

 

Note that in strong reception area it is also not possible to replicate the signal drop on iPhone 4, as shown by many YouTube videos, even if you do a death grip.

 

It's law of physics.

 

This issue does not bother me because I'll always use a case for my SGS.

 

Cant really replicate it, but it can be a just signal representation bag.

 

I think there has been an explosive growth in the level of public awareness concerning the effect of environment and human hand on cell phones after the iPhone 4 issue. I didn't realize my old phones had the same problem until I started testing it both good and bad reception areas. Then I searched in net and found examples after examples of videos demontrating th problem on other phones posted ages ago.

 

.hmmmm.. interesting.. I tried my best to replicate the issue..

..and yeah.. i can make it lose signal strength.. down to no bars..

 

Indoors, with my back to the window and my body kinda shielding the phone, I can make it drop from -81 to -97 dbm, by covering the entire bottom back of the phone. I can make it drop down further to -105 dbm by also covering the bottom front.

 

Actually I think SGS's problem is even more serious than iPhone 4.

 

I can reduce the SGS signal by 30 dBm consistently at home by merely placing it on my palm without even griping it.

 

There really isn't an iphone problem or a galaxy problem. It is a cellphone problem.

 

I'm on T-Mob as well in Holland, but wenn I hold the phone, and put my other hand near the bottom (I know, not an normal way of holding your phone) the signal will decrease dramaticly. Or wenn U hold the phone and touch it firm to your cheek.

Try for yourself..

 

Incidentally, you guys might want to know that I also tested my SGS with a case (I used my iPhone 3GS's case since I still have not purchased on for my SGS). With the case on, I did not see any change in the dBm, which is good news for anyone of you who have any worry in this. Without the case, I can see the dBm change immediately by putting it inside my pant, on my lap, and on my hand!

 

Yes I did experience this frequently with my Galaxy S .... and the signal dropped everytime i hold the phone covering the bottom lefthand side of the phone.... This along with other problems that i had with the phone made me decide to sell the phone....

now i am back to using the Samsung i780

 

i get a 30db drop (from -81 to -111). but only with my t-mobile sim and indoors.

from speedtest (3G) results, it is does appear to affect speeds, but not by a great deal. 2G seems unaffected.

 

I've got the US t-mobile version of this phone. It does dramatically drop signal when I hold it naturally in my left hand. I've never been disconnected from a phone call, but it has froze up my data connection a few times and severely inhibits my transfer rates.

 

Strange thing!! At home I can simulate the death grip and I have no signal at all.

Within 3 seconds from 4 bars to zero.

This is exactly the reason why half the iPhone 4 users could replicate the phenomena and another half couldn't.

 

Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish

Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish

Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Σημερα μου ηρθε το desire... Οταν δεν πιανω το κινητο εχω -85db, οταν το πιασω παει στα -87db. Σε εμενα τουλαχιστον δεν βλεπω παιδικες ασθενειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...