Προς το περιεχόμενο

Η Apple προσφέρει δωρεάν θήκες σε όσους αγοράσουν το iPhone 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να μας πουν ένα παράδειγμα με μια εταιρία που δεν κοροιδεύει κανέναν, βγαίνει και παραδέχεται ανοιχτά το λάθος της, και κάνει και ανακλήσεις συσκευών που έχουν πουλήσει εκατομμύρια.

Οι περισσότερες σοβαρές εταιρείες το κάνουν αυτό και γενικώς καμία πια δε διστάζει να ανακοινώσει ανάκληση. Μην κολλάς στα gadgetοειδή, μιλάω για οτιδήποτε. Μάλλον έχεις ξεχάσει αυτά που έχουν ανακοινωθεί κατά καιρούς, πχ ανακλήσεις ολόκληρων σειρών οχημάτων για αντικατάσταση πιθανώς ελαττωματικών εξαρτημάτων. Μάλιστα είναι κάτι κάτι που έχει συμβεί τόσες πολλές φορές (και συνεχίζει) που οι εταιρείες αμφιβάλλω αν το θεωρούν πια ως δυσφήμιση, ίσως μάλιστα να είναι και διαφήμιση ( της μόδας να πω; ) με την έννοια πως μια εταιρεία που ανακοινώνει θαρραλέα ένα πρόβλημα δείχνει πως σέβεται τους πελάτες της (πέραν της ηθικής υποχρέωσης, έτσι; :o).

 

Στην προκειμένη περίπτωση πιστεύω πως το θέμα έχει ως εξής: με το να ανακοινώνεται η δωρεάν χορήγηση των θηκών που όπως οι ίδιοι λένε βοηθάνε στην αποφυγή εμφάνισης του προβλήματος, ουσιαστικά έμμεσα παραδέχονται πως όντως υπάρχει λειτουργικό πρόβλημα ( δε λέω ελάττωμα, λέω λειτουργικό πρόβλημα, ΟΚ; ). Μάλιστα στη συγκεκριμένη περίπτωση το πρόβλημα είναι ΣΕ ΟΛΑ τα προϊόντα και η μικρή στατιστική εμφάνιση του προβλήματος οφείλεται στον τρόπο που χρησιμοποιείται το προϊόν από τον καθένα και στις συνθήκες όπου γίνεται αυτό, άρα μπορεί να το ανακαλύψεις μπορεί και όχι, μπορεί να σε πειράζει μπορεί και όχι.

Να σου θυμίσω πως σε άλλες περιπτώσεις που ακούμε ανακλήσεις προϊόντων ανακοινώνονται με την υποψία και μόνο προβλήματος από ΣΟΒΑΡΕΣ εταιρείες. Εδώ αντίθετα βλέπουμε ένα επικοινωνιακό παιχνίδι (δεν κρίνω πως πράττουν λάθος, καλά κάνουν δεν είναι χαζοί και ξέρουν καλά σε τί κοινό απευθύνονται). Βέβαια για να τα λέμε όλα, εδώ δεν είναι θέμα ασφαλείας (δεν πρόκειται για μπαταρία που θα σκάσει κτλ) αλλά θέμα σωστής λειτουργίας, οπότε έχουν ένα διαφορετικό περιθώριο να παίξουν, σου λεει άμα δε γουστάρεις τράβα το πίσω. Με μια ακόμα ένσταση όμως, πως η υπαναχώρση από το νόμο έχει χρονικό περιθώριο και όσοι προμηθεύτηκαν τη συσκευή είχαν την ελπίδα διόρθωσης με λογισμικό ( δεν είναι και τεχνικός ο καθένας, έτσι; ) και το κράτησαν ενώ μπορεί να μην τους ικανοποιούσε ως προϊόν, άρα εξαπατήθηκαν από μια αόριστη θέση της κατασκευαστικής εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά που απάντησαν στο μύνημα με πολιτισμένο τρόπο και με επιχηρήματα. Ο κυριότερος λόγος που μπήκα στην διαδικασία να γράψω σε αυτό το θέμα είναι, ότι μερικοί θεωρούν ηλίθιους αυτούς που αγοράζουν κάτι με σήμα της apple μόνο και μόνο επειδή τους αρέσουν τα προιόντα της.

 

Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι κάποια παιδιά που επιμένουν να εθελοτυφλούν υπέρ της apple, έχουν δίκιο. Γενικά, fanboys υπάρχουν σε όλες τις εταιρίες επειδή κάποιοι άνθρωποι έχουν τρομερό εγωισμό και κομπλεξισμό και θεωρούν, ότι είναι καλύτεροι από τους άλλους άρα αγοράζουν και το καλύτερο.

 

Καλό όμως είναι να εστιάζουμε τα πυρά μας στην εταιρία και όχι στους καταναλωτές. Υπάρχουν και σοβαροί και συνηδητοποιημένοι άνθρωποι που αγοράζουν apple, ξέροντας πολύ καλά τι είναι αυτό που τους προσφέρει η εταιρία και την επιλέγουν επειδή τους ικανοποιεί και όχι από κάποιο βίτσιο. Μην τα βάζουμε όλα μέσα σε ένα τσουβάλι.

 

Κάποιοι άνθρωποι μπορεί να έχουν πεσει θύμα marketing και αρνούνται να παραδεχθούν κάποια πράγματα. Πείτε μου όμως, πόσοι από δω μέσα δεν έχουμε πέσει ΠΟΤΕ θύμα marketing με κάποιο προιόν???

 

Εγώ προσωπικά αν και δοκίμασα την συσκευή από την ημέρα κυκλοφορίας (ζω στο Λονδίνο), δεν διαπίστωσα πρόβλημα με τη λειτουργία της. Όμως, εφόσον το θέμα έχει πάρει τέτοιες διαστάσεις, πρέπει όντως να υπάρχει πρόβλημα. Τώρα, σίγουρα η αντιμετώπιση της apple θα μπορούσε να ήταν καλύτερη. Όμως, εφόσον κάποιος ξέρει τι θέλει και έχει πρόβλημα, επιστρέφει τη συσκευή. Έτσι κι αλλιώς το χάσιμο κλήσης και το πρόβλημα σήματος είναι κάτι που μπορείς να το διαπιστώσεις μέσα σε μερικές ημέρες. Δεν χρειάζεται χρόνια για να καταλάβεις ότι δεν μπορείς να πάρεις τηλέφωνο νομίζω...

 

Όσο αφορά για το Xbox, διαφωνώ σε μερικά πράγματα με το παιδί πιο πάνω αλλά δεν θα προχωρήσω γιατι θα βγούμε εκτός θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεω γρηγορο κινητο αλλα και το 3gs ειναι το ιδιο γρηγορο σε νορμαλ χρηση. [...]Το κινητο ηταν του κολλητου μου και το ειχα εδω για σχεδον μια βδομαδα. Το δοκιμασα εκτεταμενα ωστε να μπορω να εχω αποψη.

 

το δοκίμασες μία εβδομάδα και κατέληξες στο παραπάνω...

 

Όταν διαβάσω αυτό και αυτό που είχες γράψει για την μπαταρία του desire δεν μπορώ να σε πάρω στα σοβαρά, λυπάμαι.

 

Κανένα παράπονο φίλε μου, ίσα ίσα θα του στείλω και ένα ευχαριστώ για την δωρεάν θήκη.

 

το αυτό!

 

---

 

Το ζόρι σας σόνι και ντε να είναι όλα τα 4αρια για τα λιοντάρια δεν το καταλαβαίνω... κερνάω καφέ/ποτό/ρετσίνα να έρθετε να δείτε ένα που δουλεύει άψογα.... του whiteyez δεν δουλεύει σωστά, λέει ψέμματα γιατί είναι fanboy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

euklidi εχεις iphone 4? έχεις διαπιστώσει πρόβλημα; έχεις χαμένες κλήσεις; εαν ναι θα μπορούσες να ανεβάσεις κανένα βιντεάκι όπως έκανε και ο whiteyez για να δούμε; Ενδιαφέρομαι για την αγορά το iphone 4 και θα ήθελα να ξέρω αν αξίζει. Φυσικά όμως θα ήθελα την εμπεριστατωμένη γνώμη όσων το έχουν και όχι όσων αερολογούν απλά για να με πουν μαλάκα επειδή έχω iphone.

 

Ευχαριστώ

 

Δεν το εχω πια για να φτιαξω βιντεο. εχει φυγει πισω για Αγγλια, το προβλημα ειναι το ιδιο με αυτα που βλεπεις στο νετ αλλα δεν ισχυει για περιπτωσεις που εχεις παρα πολυ καλο σημα...(μεσα στην πολυ σε ανοιχτα μερη)

 

Εγώ πάντως, θα ήθελα να ήξερα το εξής.

 

Όλοι αυτοί εδώ μέσα που μπήκαν σε αυτό το θέμα για να κράξουν την apple με τόσο πάθος, έχουν αγοράσει το κινητό και σαν αγανακτησμένοι καταναλωτές που έχουν πρόβλημα θέλουν να εκφράσουν-μοιραστούν τα παράπονά τους??? Η μπήκαν μόνο και μόνο από κομπλεξισμό για να την "πούνε" σε αυτούς που αγοράζουν προιόντα της εταιρίας?

Μάλλον η απάντηση είναι προφανής...

 

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις κομπλεξισμο, οποιος δεν περνει iphone σημαινει οτι ειναι κομπλεξικος και δεν μπορει να το αγορασει; Προσωπικα και μπορω να το αγορασω και μπορω να σου κανω δωρο και ενα. Στα 1100+ μηνυματα που εχω γραψει εδω μεσα ποτε δεν εχω πει ποσα χρηματα εχω, αλλα οταν με λες κομπλεξικο καλο θα ηταν να ξερεις σε ποιους αναφερεσαι. Για παραδειγμα κυκλοφορω με το ρολοι που σου εχω επισυναψει καθε μερα (13500 ευρω)... λες να μην εχω 600 ευρω για να παρω iphone; Κομπλεξισμος ειναι το να περνεις μια συσκευη και να νομιζεις οτι επειδη εδωσες ενα μισθο για να το παρεις, οτι εγινες ο σουπερ ντουπερ και ουαου, οτι ανεβηκες σε κοινωνικο επιπεδο, και οταν σου λενε οτι η αγορα που εκανες δεν ειναι και τοσο καλη, αρχιζεις να προσβαλεις κοσμο λεγοντας τον κομπλεξικο... Το οτι δεν μου αρεσει να με δουλευει η apple και η καθε apple δεν σημαινει οτι δεν την προτιμω γιατι δεν μπορω να τα αγορασω... κομπλεξ ειναι το να προσπαθεις να πισεις ολους τους αλλους οτι εγινες κατι καλυτερο επειδη πηρες ενα κινητο.

 

Καληνυχτα για σημερα, μιας και με εκανες να βγαλω εναν εαυτο που δεν μου αρεσει να βγαζω...

post-22974-12906310642_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία αφελούς:

Αυτό το μοιραίο κενό, το σημείο δηλαδή που διαχωριζονται οι κεραίες δεν θα μπορούσε να είναι εκεί που δεν αγγίζουν χέρια π.χ. στην κορυφή του τηλεφώνου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω πια για να φτιαξω βιντεο. εχει φυγει πισω για Αγγλια, το προβλημα ειναι το ιδιο με αυτα που βλεπεις στο νετ αλλα δεν ισχυει για περιπτωσεις που εχεις παρα πολυ καλο σημα...(μεσα στην πολυ σε ανοιχτα μερη)

 

 

 

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις κομπλεξισμο, οποιος δεν περνει iphone σημαινει οτι ειναι κομπλεξικος και δεν μπορει να το αγορασει; Προσωπικα και μπορω να το αγορασω και μπορω να σου κανω δωρο και ενα. Στα 1100+ μηνυματα που εχω γραψει εδω μεσα ποτε δεν εχω πει ποσα χρηματα εχω, αλλα οταν με λες κομπλεξικο καλο θα ηταν να ξερεις σε ποιους αναφερεσαι. Για παραδειγμα κυκλοφορω με το ρολοι που σου εχω επισυναψει καθε μερα (13500 ευρω)... λες να μην εχω 600 ευρω για να παρω iphone; Κομπλεξισμος ειναι το να περνεις μια συσκευη και να νομιζεις οτι επειδη εδωσες ενα μισθο για να το παρεις, οτι εγινες ο σουπερ ντουπερ και ουαου, οτι ανεβηκες σε κοινωνικο επιπεδο, και οταν σου λενε οτι η αγορα που εκανες δεν ειναι και τοσο καλη, αρχιζεις να προσβαλεις κοσμο λεγοντας τον κομπλεξικο... Το οτι δεν μου αρεσει να με δουλευει η apple και η καθε apple δεν σημαινει οτι δεν την προτιμω γιατι δεν μπορω να τα αγορασω... κομπλεξ ειναι το να προσπαθεις να πισεις ολους τους αλλους οτι εγινες κατι καλυτερο επειδη πηρες ενα κινητο.

 

Καληνυχτα για σημερα, μιας και με εκανες να βγαλω εναν εαυτο που δεν μου αρεσει να βγαζω...

 

Πούλα το να πάρεις 23 iPhone!!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις κομπλεξισμο, οποιος δεν περνει iphone σημαινει οτι ειναι κομπλεξικος και δεν μπορει να το αγορασει; Προσωπικα και μπορω να το αγορασω και μπορω να σου κανω δωρο και ενα. Στα 1100+ μηνυματα που εχω γραψει εδω μεσα ποτε δεν εχω πει ποσα χρηματα εχω, αλλα οταν με λες κομπλεξικο καλο θα ηταν να ξερεις σε ποιους αναφερεσαι. Για παραδειγμα κυκλοφορω με το ρολοι που σου εχω επισυναψει καθε μερα (13500 ευρω)... λες να μην εχω 600 ευρω για να παρω iphone; Κομπλεξισμος ειναι το να περνεις μια συσκευη και να νομιζεις οτι επειδη εδωσες ενα μισθο για να το παρεις, οτι εγινες ο σουπερ ντουπερ και ουαου, οτι ανεβηκες σε κοινωνικο επιπεδο, και οταν σου λενε οτι η αγορα που εκανες δεν ειναι και τοσο καλη, αρχιζεις να προσβαλεις κοσμο λεγοντας τον κομπλεξικο... Το οτι δεν μου αρεσει να με δουλευει η apple και η καθε apple δεν σημαινει οτι δεν την προτιμω γιατι δεν μπορω να τα αγορασω... κομπλεξ ειναι το να προσπαθεις να πισεις ολους τους αλλους οτι εγινες κατι καλυτερο επειδη πηρες ενα κινητο.

 

Καληνυχτα για σημερα, μιας και με εκανες να βγαλω εναν εαυτο που δεν μου αρεσει να βγαζω...

 

 

Απ΄'ολα αυτά που έγραψα εσύ κατάλαβες αυτό?? Τελικά δεν ξέρω ποιος είναι ο τυφλός εδώ μέσα. Αυτοί που λένε ότι το iphone δεν έχει πρόβλημα ή ότι εσύ νομίζεις ότι όλοι προσπαθούμε να σε πείσουμε ότι είσαι "τσίπης" και δεν έχεις λεφτά να το αγοράσεις.

 

Αποδυκνύεις περίτρανα αυτό που έλεγα ποιο πάνω. Είσαι ΠΟΛΥ κομπλεξικός φίλε μου κι εμείς δεν μπορούμε-δεν θέλουμε να κάνουμε τίποτα γι αυτό. Καληνύχτα λοιπόν και θα σου στείλω την διεύθηνση του σπιτιού μου για να μου πάρεις δώρο το iphone αφού κατά τα λεγόμενά σου, τα λεφτά σου περισσεύουν.

 

Ο εαυτός που έβγαλες είναι ο "κρίσσος" ε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία αφελούς:

Αυτό το μοιραίο κενό, το σημείο δηλαδή που διαχωριζονται οι κεραίες δεν θα μπορούσε να είναι εκεί που δεν αγγίζουν χέρια π.χ. στην κορυφή του τηλεφώνου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγω απο αυτα που εχω καταλαβει διαβαζοντας διαφορα ειναι οτι επειδη ειναι εξωτερικη κεραια, μονο κ μονο επειδη πας κοντα το χερι σου υπαρχει καποια εξασθενηση θελεις δεν θελεις...

 

Δηλαδη και με την θηκη που δινει η Apple το φαινομενο γινεται μικροτερο αλλα δεν ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ τελειως...

 

Αρα δεν ξερω ποσο θα βοηθουσε η αλλαγη του κενου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα 1% παραπάνω από το 1% = 2%

 

 

1% απο το 1% = 1/100*1/100 = 0.0001

 

Άρα 0,01 + 0,0001 = 0,0101 = 1,01%

 

 

 

σιγά την μπακατέλα το ρολόι σου....

 

Μα γιατι, ασε τον ανθρωπο να εκφραστει.. Εγω ηδη τον θεωρω καλυτερο/σπουδαιοτερο/γαμ***ροτερο, με το που μου ειπε ποσο κανει το ρολοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φιλικη συμβουλη: οταν περπατατε στο δρομο μην κοιτατε συνεχως τα κινητα σας και τα ρολογια σας, γιατι μπορει να κοπανησετε πουθενα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας.

 

Διαβασα το μεγαλυτερο μερος των 15 σελιδων με το θεμα και θα ηθελα να κανω 1-2 μικροσχολια.

Καταρχην ειμαι κατοχος iPhone3G και μελλοντικος κατοχος iPhone4, το αν ειμαι fanboy, το αφηνω στην κριση/αποψη σας. Σεβαστη οποια κι αν ειναι.

 

Βρισκω λιγο χαζο να προσπαθουμε να πεισουμε η μια πλευρα την αλλη. Ουτε η Apple πληρωνει εμας ουτε καποια ανταγωνιστικη εταιρεια εσας φυσικα. Θα μου πει καποιος... κουβεντα να γινεται ρε αδερφε οκ... τι τα εχουμε τα φορουμ, για να τα βλεπουμε μονο?

 

Σχετικα με το προβλημα ή "προβλημα" του iPhone4. Προσωπικη επαφη με το τηλεφωνο θα εχω λογικα τον Σεπτεμβρη μολις ερθει στην Ελλαδα. Θεωρω υπεροβολικο ολο τον ντορο που εχει γινει, διοτι οντως αν υπηρχε τοσο σκανδαλωδες προβλημα ( οπως καποιοι παρουσιαζουν ) οι επιστροφες και οι καταγγελιες θα ηταν γεωμετρικα πολλαπλασιες ( βεβαια μενει και να δουμε τα νεα..."data" του Στηβ μετα τις προσφατες δηλωσεις του ). Μεχρι στιγμης παντως οι αριθμοι λενε οτι η συσκευη παρουσιαζει στατιστικα που κινουνται στο Μ.Ο. των συσκευων της κατηγοριας της, οσων αφορα το Σερβις εννοω, επιστροφες/παραπονα κλπ.

 

Γιατι ομως ρε φιλε εχει γινει τοσος ντορος? Ολοι βλακες,ψευτες και haters ειναι? Φυσικα και οχι. Η Apple παρουσιασε ενα προιον, να το πω καλυτερα, μια αναβαθμιση προιοντος, το οποιο ειχε μερικες καινουργιες πατεντες (οθονη,κεραια κλπ). Ειναι αυτονοητο λοιπον η προσοχη και η κριτικη να πεφτει κυριως σε αυτα. Η κεραια βρεθηκε εκτεθημενη στο νεο μοντελο, και αρα πιο "ευαισθητη" σε εξωτερικους παραγοντες. Το αν η "καινοτομια" αυτη ηταν σωστη απο θεμα... πως το λεει... engineering, θα φανει απο μελλοντικο μοντελο, η αν το υιοθετησουν και αλλοι κατασκευαστες.

Τι πιστευω εγω τωρα με αυτα που εχω διαβασει/δει πανω στο θεμα? Οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια. Σαφως και πιστευω οτι η καινουργια κεραια θα ειναι πιο ευαισθητη. Η λογικη αυτο λεει... εξω ειναι, την ακουμπαμε με το χερι μας, την κανουμε ακομα και κυκλωμα με αλλη κεραια απο οτι καταλαβα στο αλλο μερος του τηλεφωνου και λοιπα. Οχι ομως ρε παιδια και τετοια υπερβολη! Αν ηταν τοσο μεγαλο το προβλημα θα ειχε γινει σαλος (σαλος ηδη εχει γινει κατα μερικους, εγω εννοω μεγαλυτερο απο αυτο). Και οι αριθμοι λενε οτι δεν υπαρχει τοσο μεγαλη φωτια οσο παρουσιαζεται.

Πιστευω οτι απλα το θεμα... "πουλαει". Υπαρχουν οι Apple fanboys, υπαρχουν οι Apple haters, και θα ελεγα οτι υπαρχει και μια μικρη 3η κατηγορια... οι apple fanboys-haters. Αυτοι δηλαδη που δεν εχουν κανενα προβλημα με την Apple και τα προιοντα της, αλλα τρελενονται οταν βλεπουν τα fanboys αυτης, να μην βλεπουν μπροστα απο την μυτη τους και να μην παραδεχονται τα λαθη της εταιρειας με το μηλο, οταν αυτα γινονται που σαφως ειναι πολλα.

 

Ρωτησε καποιος φιλος πιο πανω, τι εχει το iPhone αυτην την στιγμη που δεν εχει ο ανταγωνισμος. Θα μπορουσα να αναφερω 1-2 αλλα ειναι καθαρα θεμα υποκειμενικο, οποτε θα σου πω... τιποτα. Τιποτα απολυτως. Πλεον ο ανταγωνισμος εχει καλυψει την αποσταση σε μεγαλο βαθμο. Ισα ισα θα μπορουσα να πω οτι ο ανταγωνισμος σε καποια σημεια ειναι καλυτερος ( ραδιο, καλυτερη καμερα κλπ ). Αλλα... υπαρχει ενα αλλα ( δεν παει προσωπικα σε σενα φιλε μου ). Η Apple στην πρωτη της προσπαθεια σε εναν αγνωστο χωρο γι αυτην ανεβασε τοσο πολυ τον πηχη που ο ανταγωνισμος τοτε... εβλεπε με κυαλια. Στο τελος αυτο βοηθησε συνολικα εμας τους καταναλωτες να εχουμε καλυτερα προιοντα μεσω αυτου του ανταγωνισμου, Apple η μη προιοντα. Οχι δεν πιστευω οτι αν δεν ειχε βγει το τηλεφωνο αυτο θα ειμασταν ακομα 4 χρονια πισω, ομως δεν θα ειμασταν σε αυτο το επιπεδο επισης. Εθελοτυφλει οποιος δεν το παραδεχεται. Το οτι ολοι ακολουθησαν σε τετοιου ειδους τηλεφωνα στην κατηγορια λεει πολλα. Οκ thank you Apple, ειναι αυτος λογος να συνεχιζω να αγοραζω προιοντα σου ες αει? Σαφως και οχι, αλλα μην παραβλεπουμε το παρελθον και ας μην ειμαστε τοσο υπερμετρα, μην πω κακοπροεαιρετα επικριτικοι/υπερβολικοι.

 

Το φιλετο ( $$$ ) ειναι μεγαλο, και οι ανταγωνιστες ειναι λογικο να προσπαθουν να κερδισουν απο την ολη κατασταση. Το προιον ειναι ακρως επιτυχημενο, φαινομενο τα τελευταια χρονια, οποτε δεχεται και την αναμενομενη κριτικη. Η μεν Apple να προσπαθει να υποβαθμισει το προβλημα, οι ανταγωνιστες να το προβαλουν πιο πολυ. Η αληθεια πιστευω οτι ειναι καπου στην μεση. Το "software patch" το οποιο δειχνει με *γκουχου γκουχου* πιο σωστο τροπο τις μπαρες του σηματος Στηβ... ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε. Δηλαδη οταν πχ θα εχω 20% signal strength με το παλιο τροπο θα ειχα 1 μπαρα και τωρα θα εχω 2 η και 3? Orly? Εισαι φαουλ εδω Στηβ. Την δωρεαν θηκη παλι τι την ηθελε? Ισα ισα εδωσε παραπανω δικαιωμα στους επικριτες οτι δινει "1ε θηκη για να καλυψει το λαθος¨.

 

Τελικα προεκυψε Wall of Text, αντι για 1-2 μικροσχολια -.-

Τελος παντων, εγω ανυπομονω να ερθει η συσκευη να την αγορασω, ειναι μια καλη αναβαθμιση απο το 3G μου και ξερω οτι τα χρηματα που θα δωσω, αξιζουν στο ακεραιο.

Ναι ισως να εχω λιγο ασθενεστερο σημα, ισως. Παλι δεν θα εχω ραδιο. Μετα απο χρονια θα εχω μια καλυτερη καμερα και φλας. Παλι θα χρειαστει να το "σπασω" για να ξεκλειδωσω καποιες λειτουργιες οπως ΒΤ. Ομως αυτα που μου προσφερει το τηλεφωνο οπως ευκολια χρησης, αξιοπιστια, ευκολια/ταχυτητα συγχρονισμου ολων των media μεσω του Mac + το πιο αναβαθμισμενο hardware σε σχεση με το υπαρχον τηλεφωνο που εχω, σε αυτο το ωραιο design, δεν μπορω να τα βρω αυτην την στιγμη στην αγορα σε αλλη συσκευη. Ολα αυτα βεβαια ειναι υποκειμενικα. Ο καθενας με τα θελω του.

 

Ελπιζω υποψηφιοι αγοραστες του να βγαλουν μια ακρη απο αυτες τις σελιδες. Παντως αυτο που ειπε ο μιστερ Μηλο για το οτι "οι πελατες μας αγαπουν τα προιοντα μας, και τα αγοραζουν και στο μελλον" ισχυει σε μεγαλο βαθμο, καλως η κακως.

 

Συγνωμη αν κουρασα. Φιλικα. Peace \/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα 1% παραπάνω από το 1% = 2%

1% απο το 1% = 1/100*1/100 = 0.0001

 

Άρα 0,01 + 0,0001 = 0,0101 = 1,01%

 

Φίλε μου, όταν έχεις διαφορά 1% και η μια τιμή σου είναι ήδη 1% τότε η άλλη τιμή είναι 2% .

 

Καταλαβαίνω γιατί όλοι μπερδεύεστε, απλά σε αυτή την περίπτωση δεν έχουμε αύξηση επί 1% :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, συμφορουμίτη ExCiZieR, είναι ακόμα πιο απλό το θέμα. Φταίμε όλοι εμείς που τα θέλουμε όλα μικρά, λεπτά, γυαλιστερά και να μη θυμίζουν ηλεκτρονική συσκευή τηλεπικοινωνίας!

Με άλλα λόγια, κάποτε είχαμε εξωτερικές κεραίες στα τηλέφωνα, μετά αρχίσαμε να αγοράζουμε με εσωτερικές να μη μας χαλάει τη μόστρα (και την τσέπη στο τράβηγμα). Τώρα που οι συσκευές λέπτυναν πολύ, δεν έχουν πού να χώσουν την κεραία οι κακόμοιροι κατασκευαστές και κάνουν και καμιά βλακεία αναγκαστικά να μη μας χαλάσουν χατήρι στο design!

 

Υ.Γ. Μόνος μου το σκέφτηκα... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παρακαλούνται τα μέλη να διατηρήσουν υψηλό το επίπεδο στο thread.

 

Υπενθυμίζεται ότι το trolling και οι προσπάθειες ορισμένων μελών να προκαλέσουν αντιπαραθέσεις με ανούσια, προσβλητικά και προκλητικά μηνύματα θα τιμωρούνται παραδειγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κερνάω καφέ/ποτό/ρετσίνα να έρθετε να δείτε ένα που δουλεύει άψογα.... του whiteyez δεν δουλεύει σωστά, λέει ψέμματα γιατί είναι fanboy.

 

Την πρόσκληση την κρατάω... Κάποια στιγμή που θα παει, θα περάσω πάνω από την Θεσσαλονίκη.

 

Θα φέρω και το iPhone killer που παράγγειλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...