Προς το περιεχόμενο

Η Apple προσφέρει δωρεάν θήκες σε όσους αγοράσουν το iPhone 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον Jobs, τα παράπονά σου, γιατί αυτός έκανε εκτακτη δήλωση τύπου για να απολογηθεί για το υπαρκτό πρόβλημα με την κεραία. Μάλιστα για να διορθώσει το πρόβλημα, προσέφερε και δωρεάν θήκη. Δεν διαβάζεις τα νέα? Δεν είναι πλέον οι haters που βλέπουν το πρόβλημα, το παραδέχτηκε ο ίδιος ο ceo της εταιρίας και ζήτησε συγγνώμη.

 

Κανένα παράπονο φίλε μου, ίσα ίσα θα του στείλω και ένα ευχαριστώ για την δωρεάν θήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μα και εσείς καθεστε και ακούτε την Apple να λέει ότι υπάρχει προβλημα. Εδώ στο forum έχουμε υπαρκτές αναφορές ότι δεν υπάρχει θέμα και να παμε να το πάρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν λέω λόγια του αέρα, έβαλα και βίντεο και εικόνες στο forum και λέω την άποψη μου. Φαντάζομαι ούτε αυτά έχουν βαρύτητα έτσι;

 

Οταν ανεφερα τα fanboys εβγαλες τον εαυτο σου απ εξω αλλα απο οτι βλεπω και συ εισαι ενας απο αυτους.Προσπαθεις με καθε τροπο να πεισεις οτι εκανες την καλυτερη αγορα και οτι αυτο που κρατας στα χερια σου ειναι οτι καλυτερο και δικαιωμα να το κρινουν εχουν μονο αυτοι που το δοκιμασαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και εσείς καθεστε και ακούτε την Apple να λέει ότι υπάρχει προβλημα. Εδώ στο forum έχουμε υπαρκτές αναφορές ότι δεν υπάρχει θέμα και να παμε να το πάρουμε.

 

Tωρα που το λες και εγω μαλλον δεν ειχα προβλημα. Απο το διαβασμα τα ματια μου θα καναν πουλακια. χαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και χορτάσαμε από "ψυχραιμες εμπεριστατωμένες απόψεις", ας διαβάσουμε και αυτό:

 

http://www.navimania.gr/showpost.php?p=266125&postcount=234

 

Αν το δει και ο firewalker, ας σχολιάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποδείχθηκε ότι όσοι γράφετε εδώ μέσα δε γράφετε για το iphone 4. Κανένα σοβαρό σχόλειο, μόνο ανούσιες αντιπαραθέσεις...

Γιατί το λες αυτό; Έχουν κινητό και ξέρουν (κατα το έχω παίξει μπάλα και ξέρω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και χορτάσαμε από "ψυχραιμες εμπεριστατωμένες απόψεις", ας διαβάσουμε και αυτό:

 

http://www.navimania.gr/showpost.php?p=266125&postcount=234

 

Αν το δει και ο firewalker, ας σχολιάσει.

 

Ωραίο άρθρο!!! Μπράβο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το λες αυτό; Έχουν κινητό και ξέρουν (κατα το έχω παίξει μπάλα και ξέρω).

 

Δεν το λέω για σένα... Αλλά τόσο γρήγορα που γεμίζει αυτό το  forum δεν προλαβαίνεις!

Το γράφω γιατί και γω έγραψα μια απλή ανάλυση, αλλά όλοι συνεχίζουν να μιλάνε στο ίδιο μήκος κύματος!!!

 

Επίσης παρέθεσα και το review του Anandtech που εσύ νομίζω είχες παραθέσει εδώ πρώτος, αλλά μπαααα!!!

 

Στου κουφού την πόρτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μια και χορτάσαμε από "ψυχραιμες εμπεριστατωμένες απόψεις", ας διαβάσουμε και αυτό:

 

http://www.navimania.gr/showpost.php?p=266125&postcount=234

 

Αν το δει και ο firewalker, ας σχολιάσει.

 

Δεν χρειάζονται τόσες πολλές αναλύσεις.

Αν ο steve είχε δίκιο θα μπορούσε να μας βουλώσει όλους με μια απλή κίνηση.

 

Πως ;

 

Αφού μόνος του βγήκε και έδωσε στατιστικά.

 

Αν ήθελε να είναι σωστός λοιπόν θα έλεγε.

 

Κατά μέσο όρο ένα κινητό χάνει τόσες κλήσεις στις 100. Το iphone4 τόσο. Πάρτε τα. Έχω δίκιο.

 

-Δεν χρειάζεται να δώσει ακριβή νούμερα μιας και λέει ότι δεν του επιτρέπονται, απλά την αναλογία.

 

Αντί αυτού τι βγήκε και είπε. Ότι το call drop rate είναι λέει +1% μόνο μεγαλύτερο από του iphone 3gs.

 

Μούφες !!

Ποια είναι η αλήθεια ;

 

Ένα καλό smartphone έχει drop rate κοντά στο 1%. Άντε 1,5%. Με το να λέει ότι το iphone4 έχει άλλο +1% παραπάνω, πάει να μας το παίξει ξύπνιος ότι και καλά το 1% είναι λίγο !!

 

1+1 όμως μας κάνουν 2%, και σε σχέση με το 1% το αρχικό, ουσιαστικά μας λέει ότι έχει 2 φορές χειρότερη κεραία από το 3gs !!!

 

edit:

 

Πριν προσπαθήσετε να διορθώσετε αυτό το πόστ δείτε το spoiler :-)

 

 

 

+1% παραπάνω

 

όχι

 

* 1% παραπάνω

 

apple1dropcalliphone4.jpg

 

Επεξ/σία από dark_banishing
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στον Jobs' date=' τα παράπονά σου, γιατί αυτός έκανε εκτακτη δήλωση τύπου για να απολογηθεί για το υπαρκτό πρόβλημα με την κεραία. Μάλιστα για να διορθώσει το πρόβλημα, προσέφερε και δωρεάν θήκη. Δεν διαβάζεις τα νέα? Δεν είναι πλέον οι haters που βλέπουν το πρόβλημα, το παραδέχτηκε ο ίδιος ο ceo της εταιρίας και ζήτησε συγγνώμη.[/quote']

 

Γιατί θα έπρεπε να έχουμε την συσκευή για να εκφράσουμε την απογοήτευση μας για ένα πρόβλημα το οποίο η ίδια η εταιρία παραδέχεται...;;;; Και αυτό είναι το λιγότερο, το κυρίως θέμα είναι πως μια εταιρία σοβαρή όπως η apple που διακρίνεται για την ποιότητα κατασκευής της βγάζει στην αγορα ένα μοντέλο που είχε εν γνώση της εταιρίας πρόβλημα στην κεραία (όχι οσο κ αν δεν το πιστεύεις τα bumpers δν βγήκαν για design) το αρνείται ως τεχνικό πρόβλημα αρχικά και τέλος το παραδέχεται αφού είδε ότι ναι μερικοί ΜΗ fan boys ειχαν ματιά ανοιχτά...

Δεν αρνούμαι πως είναι μια καλή συσκευή αλλά και συ μην προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι δεν έφαγε δουλεμμα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θα έπρεπε να έχουμε την συσκευή για να εκφράσουμε την απογοήτευση μας για ένα πρόβλημα το οποίο η ίδια η εταιρία παραδέχεται...;;;; Και αυτό είναι το λιγότερο, το κυρίως θέμα είναι πως μια εταιρία σοβαρή όπως η apple που διακρίνεται για την ποιότητα κατασκευής της βγάζει στην αγορα ένα μοντέλο που είχε εν γνώση της εταιρίας πρόβλημα στην κεραία (όχι οσο κ αν δεν το πιστεύεις τα bumpers δν βγήκαν για design) το αρνείται ως τεχνικό πρόβλημα αρχικά και τέλος το παραδέχεται αφού είδε ότι ναι μερικοί ΜΗ fan boys ειχαν ματιά ανοιχτά...

Δεν αρνούμαι πως είναι μια καλή συσκευή αλλά και συ μην προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι δεν έφαγε δουλεμμα.....

 

Oχι μαν, το τραβηξε οσο μπορουσε για να περασουν οι 30 μερες που μπορεις να γυρισεις πισω την συσκευη. 1.700.000 συσκευες φυγαν την πρωτη μερα. Αν δεν τις γυρισουν σημερα σαββατο, πεταξε το πουλακι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαβάσεις την αλήθεια στο Anandtech και σε σοβαρά άρθρα, και αν πιάσεις τη συσκευή στα χέρια σου θα δεις ότι δεν πονάει τόσο πολύ.

 

Προσωπικά έχω κάνει και εμπεριστατωμένο σχόλιο προσπαθώντας να ωθήσω τη συζήτηση προς τους νόμους της φυσικής. Αν θες κάνε τον κόπο βρες το πιο πίσω και ρίξε μια ματιά.

 

Το θέμα είναι ότι με το να λέμε απλά ότι υπάρχει πρόβλημα δεν ωφελεί. Τόσοι το λένε οπότε το να το λέμε συνέχεια δεν προωθεί τη συζήτηση.

 

Οπότε κακώς γράφετε εδώ. Κάντε αν θέλετε ένα petition εναντίον της Apple! Οπότε εκεί μαζευτείτε και πείτε τα. Αλλά ξέχασα... Petition έχουν δικαιωμα να κάνουν μόνο οι κάτοχοι της συσκευής και όχι αυτοί που παραπονιούνται χωρίς να την έχουν...

 

Μηπως θελεις να τους βρουμε και την λυση...; Ελεος... δεν μας πληρωνουν κι ολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαβάσεις την αλήθεια στο Anandtech και σε σοβαρά άρθρα, και αν πιάσεις τη συσκευή στα χέρια σου θα δεις ότι δεν πονάει τόσο πολύ.

 

Προσωπικά έχω κάνει και εμπεριστατωμένο σχόλιο προσπαθώντας να ωθήσω τη συζήτηση προς τους νόμους της φυσικής. Αν θες κάνε τον κόπο βρες το πιο πίσω και ρίξε μια ματιά.

 

Το θέμα είναι ότι με το να λέμε απλά ότι υπάρχει πρόβλημα δεν ωφελεί. Τόσοι το λένε οπότε το να το λέμε συνέχεια δεν προωθεί τη συζήτηση.

 

Οπότε κακώς γράφετε εδώ. Κάντε αν θέλετε ένα petition εναντίον της Apple! Οπότε εκεί μαζευτείτε και πείτε τα. Αλλά ξέχασα... Petition έχουν δικαιωμα να κάνουν μόνο οι κάτοχοι της συσκευής και όχι αυτοί που παραπονιούνται χωρίς να την έχουν...

 

εδώ με επιστημονικές έρευνες έβγαλαν αναλύσεις

και θα πάμε εμείς κόντρα στην επιστήμη.

είπαν το τηλέφωνο είναι καταλυμένο όσες φορές και να πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...