Προς το περιεχόμενο

Η Apple προσφέρει δωρεάν θήκες σε όσους αγοράσουν το iPhone 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οτι επιστρέφει χρήματα είναι ύποπτο πως όντως κάποια στραβή έχει γίνει...κάτι που θα μπορούσαν να το αποφύγουν.

 

Δεν επιστρέφει χρήματα. Απλά υπενθύμισε σε όλους την δυνατότα που υπάρχει να επιστρέψεις κάτι εντός 30 ημερών. Πάντα υπήρχε αυτό, δεν πήρε την απόφαση τώρα ο Jobs. Υπάρχει σε όλα τα προιόντα στην Αμερική νομίζω. Αυτό που είπε ο Jobs ήταν ότι δεν θα πληρώνει κάποιος restocking fee άμα το επιστρέψει. Το βρίσκω λογικό αυτό μετά από τόση φασαρία που δημιουργήθηκε. Έτσι κι αλλιώς η Apple είναι γνωστή για το customer service της. Θυμάστε ότι είχαν δώσει και 200$ (?) πίσω σε όσουν είχαν πάρει εξαρχής το πρώτο iphone και έριξαν τη τιμή μερικούς μήνες απόταν βγήκε. Δεν γνωρίζω ποιό είναι το ύψος αυτού του fee ούτε πως βγαίνει, αν ξέρει κάποιος μπορεί να μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Steven δουλεύεις στην Apple;

 

Γιατί πλάκα - πλάκα εμένα με έπεισες να το πάρω !!! :D

 

Μόνο μια απορία ρε παιδιά!!!

Εδώ οι γνώστες περί κεραιών, φωνάζουν, ότι αν βάλουν ένα μονωτικό βερνίκι ή κάτι τέτοιο το πρόβλημα θα λυθεί!!!

 

Αν ισχύει αυτό γιατί δεν το κάνει η Apple; ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει' date=' μάλλον δεν καταλαβαινόμαστε... Η άποψη της Apple είναι πως με τον έναν ή άλλο τρόπο, εξασθένιση σήματος (το ίδιο μεγάλη όπως βλέπουμε από βίντεο και μαρτυρίες των ίδιων των κατόχων αυτών των συσκευών) έχουν όλα τα σύγχρονα κινητά και είναι κάτι αναπόφευκτο αυτή τη στιγμή αφού δε μπορείς να πας κόντρα στους νόμους της φυσικής. Τώρα, αν κάποιος επιμένει να το βλέπει ΑΚΟΜΑ ως αποκλειστικό πρόβλημα του iPhone 4 δικαίωμά του. Μπορεί να πάρει οποιοδήποτε άλλο κινητό που το σήμα του παραμένει αναλλοίωτο από την ανθρώπινη επαφήThis is a spoiling text, please visit the website to see it![/quote']

 

Μια χαρά καταλαβαινόμαστε και προφανώς δεν είναι αποκλειστικό πρόβλημα του iphone 4, αλλά εγω ενδιαφέρομαι αποκλειστικά για το iphone 4 οπότε με τις άλλες εταιρίες να ασχοληθούν οι υποψήφιοι πελάτες τους... Όσο για τον φίλο που λέει ότι θάβουμε αλλά θα το αγοράσουμε προφανώς και θα το αγοράσουμε αν βεβαιωθούμε ότι μονώσανε την γ@@@μένη κεραία, γιατί κατά τα άλλα είναι μια χαρά τηλεφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steven δουλεύεις στην Apple;

 

Γιατί πλάκα - πλάκα εμένα με έπεισες να το πάρω !!! :D

 

Μόνο μια απορία ρε παιδιά!!!

Εδώ οι γνώστες περί κεραιών, φωνάζουν, ότι αν βάλουν ένα μονωτικό βερνίκι ή κάτι τέτοιο το πρόβλημα θα λυθεί!!!

 

Αν ισχύει αυτό γιατί δεν το κάνει η Apple; ε;

 

Πρέπει να καταλάβεις κάτι, οι γνώστες περί κεραιών αναφέρουν αυτό που έμαθαν/ξέρουν/σπούδασαν που από ότι φαίνεται είναι και σωστό. Στην πράξη όμως το πρόβλημα δεν ειναι στον βαθμό της έκτασεις που πήρε το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πραγματικά αρνείσαι κι εσύ την πραγματικότητα. Διαπιστώνουμε λοιπόν ότι fanboys υπάρχουν παντού. :lol:

 

Το κράτημα του κινητού στο βιντεάκι του anandtech είναι ακριβώς ο τρόπος που κρατώ το iPhone 3GS μου όταν το χρησιμοποιώ με το δεξί χέρι. Ούτε σφιχταγκάλιασμα ούτε τίποτα, κανονικό κράτημα.

 

Φαίνεται λοιπόν ότι και το nexus one έχει το ίδιο θεματάκι. Περίεργο ε; Εσύ δεν κραύγαζες (χωρίς καν να το έχεις δει) ότι το iPhone 4 έχει κατασκευαστικό πρόβλημα; Τώρα τι λες; Δεν έχει και η htc κατασκευαστικό πρόβλημα στο nexus one; :P

 

Για το iphone δεν το λέω εγώ, τα λέει όλη πλάση :P

Για nexus όμως που το κρατάω στα χέρια μου μπορώ να σου πω, και ισχύει αυτό που είπα. Δεν αρνήθηκα ότι χάνει το σήμα, είπα τις προϋποθέσεις, και οι προϋποθέσεις δεν είναι ένα μόνο δάχτυλο είναι κάτι παραπάνω. :lol: Επιμένω ότι το πιάνει με τρόπο στο βίντεο.

Αν θες να με λες fanboy πες με, αλλά δεν εγώ ξέρω ότι αν μεθαύριο βγει κάτι καλύτερο από το android θα το παρατήσω, όπως έκανα με τα wm. B)

Αν δεν με πιστεύεις ρώτα άτομα που το έχουν, όλο και κάποιον οπαδό της apple θα ξέρεις που να έχει nexus :P, ή άμα πέσει στα χέρια σου δες το και μόνος σου. ;)

 

 

Η λασπολογία προς τους άλλους κατασκευαστές δεν ανεβάζει την apple ίσα-ίσα το αντίθετο. Εγώ δεν ακολουθώ ούτε την htc ούτε την samsung πάντως :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά καταλαβαινόμαστε και προφανώς δεν είναι αποκλειστικό πρόβλημα του iphone 4, αλλά εγω ενδιαφέρομαι αποκλειστικά για το iphone 4 οπότε με τις άλλες εταιρίες να ασχοληθούν οι υποψήφιοι πελάτες τους... Όσο για τον φίλο που λέει ότι θάβουμε αλλά θα το αγοράσουμε προφανώς και θα το αγοράσουμε αν βεβαιωθούμε ότι μονώσανε την γ@@@μένη κεραία, γιατί κατά τα άλλα είναι μια χαρά τηλεφωνο

Ωραία, αλλά και να τη μονώσουν, πάλι θα έχεις εξασθένιση σήματος, μικρότερη σαφώς αλλά θα έχεις. Αν και στο τέλος, αν μονωθεί, θα έχει πλάκα να αποδειχτεί πόσο σοφή ήταν η επιλογή της Apple για αυτή τη διάταξη αφού θα έχει τη καλύτερη συμπεριφορά και τις μικρότερες απώλειες από κάθε σύγχρονο smartphone. Καλό ε; :lol:

 

Για το iphone δεν το λέω εγώ, τα λέει όλη πλάση

Θες να πεις ότι το έχει αγοράσει όλη η πλάση; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία' date=' αλλά και να τη μονώσουν, πάλι θα έχεις εξασθένιση σήματος, μικρότερη σαφώς αλλά θα έχεις. Αν και στο τέλος, αν μονωθεί, θα έχει πλάκα να αποδειχτεί πόσο σοφή ήταν η επιλογή της Apple για αυτή τη διάταξη αφού θα έχει τη καλύτερη συμπεριφορά και τις μικρότερες απώλειες από κάθε σύγχρονο smartphone. Καλό ε; :lol:[/quote']

 

Ας το φτιάξει πρώτα και μετά μιλάμε... Οι φυσιολογικές απώλεις για κάποιο λόγο λέγονται "φυσιολογικές".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω αναρωτηθεί και παλαιότερα, εμένα με προβληματίζει και καθαρά από άποψη υγείας, αυτή η άμεση επαφή με την κεραία.

 

Και κάπου διάβασα, ότι δεν είναι και ό,τι καλύτερο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έ μέσα στη βδομάδα..θα δούμε. Σε νοιάζει πολύ? Αφού δε θα τη βάλεις... :P

 

Τώρα στην παραλία που είμαινα σου πω την αλήθεια μπορεί και να την έβαζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω εκεί παίζουν ρόλο το SAR που εκπέμπει κάθε συσκευή. Η μέτρηση δεν θα έχει διαφορά είτε η κεραία ειναι μέσα είτε στο περίβλημα. Αν θυμάμαι καλά το iphone ήταν σχεδόν πάντα αρκετά ψηλά, αλλά όχι στη κορυφή, υπήρχαν πάντα και χειρότερα μοντέλα. Ψάχτο στο google, θα βρεις πολλές ταμπέλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης το SAR ανεβαίνει κατακόρυφα όταν το κινητό δεν έχει καλή λήψη γιατί απεγνωσμένα προσπαθεί να επικοινωνήσει με τον δορυφόρο, για τον λόγο αυτό στις οδηγίες χρήσης παλιότερων κινητών με εξωτερική κεραία που ξεβίδωνε, στις πρώτες σελίδες με τις επισημάνσεις του κατασκευαστή, γράφανε "προσοχή μην αφαιρείται την κεραία από το κινητό"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...