Προς το περιεχόμενο

Η Apple προσφέρει δωρεάν θήκες σε όσους αγοράσουν το iPhone 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως το να λέει κάποιος μην κλαίγεστε και οι άλλες εταιρίες το ίδιο πρόβλημα έχουν μου χτυπάει αρκετά άσχημα.

 

Την στιγμή μάλιστα που ψεύδεται. Στο ένα οι κλήσεις πέφτουν με το άγγιγμα σε ένα σημείο ακόμα και με το ένα δάχτυλο ενώ στα υπόλοιπα "χουφτώνοντας" τα απλά χάνεις 1-2 μπάρες. Απλά ο Jobs το παρουσίασε όπως τον συνέφερε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

Μερικοί μιλάτε μ' έναν τρόπο λες και αφενός το πρόβλημα αφορά το 100% του αγοραστικού κοινού και αφετέρου θα δημιουργήσει μεγάλο πρόβλημα στην Apple με τις πωλήσεις, θα το πληρώσει και δε θα ξέρει που να κρυφτεί.

 

Μου θυμίζει τον Kevin Smith που έλεγε ότι στο ίντερνετ γράφανε "η ταινία ήταν χάλια, δε θα πουλήσει αρκετά, δε θα τον ξαναφήσουν να γυρίσει ταινία, silent bob is dead, long live me, internet guy". Και φυσικά το πρόβλημα είναι ότι αυτοί που τα γράφουν αυτά δεν έχουν ιδέα για το πως λειτουργούν τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μιλάμε τα fanboys παραμένουν fanboys. Δηλαδή ποσο θύμα πρέπει να είσαι για να λες ότι δεν πειράζει που δεν μπορώ να κάνω κλήση, είναι ενα τηλ. στο κάτω κάτω, έμενα όλα τα άλλα με ικανοποιούν κτλ.

Είναι ένα κινητό 600+ ευρώ και δίνουν λύση 30cents.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη το ξεφτιλίζουμε παιδιά το 0.5% αυτών που πήρανε iphone4 γκρίνιαξε οτι πέφτει το σήμα αν το πιάσεις με συγκεκριμένο τρόπο!..υπάρχουν άλλοι που δε κατάλαβαν τπτ απολύτως

 

Δεν κατάλαβες καλά. Το 0.5% πήρε τηλέφωνο για να παραπονεθεί στην apple..

 

Οι υπόλοιποι δεν μπορούσαν να πάρουν καν τηλέφωνο ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
ενα πραγμα με εκνευριζει. οτι @@ και να κανει η apple η φημη της ποτε δε χαλαει στο μυαλο του αγοραστικου κοινου της. total social engineering :devil:

 

Σκέφτηκες ποτέ γιατί συμβαίνει αυτό?:-)

 

Καλά οι τυποι ειναι ανεκδιηγητοι προσπαθουν να μαζευψουν τα ασυμαζευτα.Εχω το Omnia 2 και εκανα το τεστ που δειχνει το βιντεο.Δεν τιθεται ζητημα,το δοκιμασα μεσα και εξω απο το σπιτι (ισως φταιει κ το σημα "μπανανα" της Cosmote χαχα ).Τι θελουν δηλ να μας αποδειξουν οτι αυτο το προβλημα δεν ειναι μονο του iphone 4 αλλά το έχουν κ άλλα κινητά.Ωραια λογική ρε.Μαζι με τις θηκες και τα bumpers να μoιρασουν λεω εγω και Pampers γιατι καποιοι έχουν κατ..θει απο τα γέλια με τα καμωματα της υπεροπτικής καθόλα Apple

 

Αν διάβαζες όλη την παρουσίαση και τις δοκιμές θα καταλάβαινες πως αυτό το "πρόβλημα" δεν αναπαράγεται πάντα και παίζει ρόλο η κάλυψη στο σημείο που βρίσκεσαι! Γι'αυτό άλλωστε και ένα ελάχιστο ποστοστό των iphones 4 το παρουσιάζουν επίσης! Αλλά θα μου πεις ...λεπτομέρειες! :rolleyes:

 

Δεν έιμαι εναντίων της Apple αλλά όταν πλασάρεις ένα προιόν ώς τηλέφωνο και το μόνο που δεν κάνει είναι να μπορείς να τηλεφωνείς . . Τότε κάτι πάει λάθος ..

 

Η Apple δέν είναι τυχαία εταιρεία αλλά σίγουρα χωρίς το σωστό marketing με τα προιόντα της δεν θα έφτανε εδώ που είναι σήμερα.

 

Που είπαμε πως είδαμε πως δεν μπορείς να τηλεφωνήσεις? Oh wait... :devil:

 

Καλά μιλάμε τα fanboys παραμένουν fanboys. Δηλαδή ποσο θύμα πρέπει να είσαι για να λες ότι δεν πειράζει που δεν μπορώ να κάνω κλήση, είναι ενα τηλ. στο κάτω κάτω, έμενα όλα τα άλλα με ικανοποιούν κτλ.

Είναι ένα κινητό 600+ ευρώ και δίνουν λύση 30cents.

 

Και εσύ φαντάζομαι είσαι από αυτούς που είδες (όχι στον ύπνο σου προφανώς) άτομα που να μην μπορούν να κάνουν κλήσεις και να λένε "δε βαριέσαι, αφού είναι Apple"?

Εγώ λέω να στείλετε ένα CV στον jobs μπας και σας προσλάβει για ...κυνηγούς προβληματικών συσκευών με τρελά ποσοστά επιτυχίας!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει άλλος, αλλά μεγαλύτερο fanboy από τον billdanos δεν υπάρχει.

 

Χωρίς παρεξήγηση bill αλλά, υπάρχει πρόβλημα -σοβαρότατο- με τη συσκευή, κάτι που καθυστερούν να το παραδεχτούν. 3 βδομάδες μετά, το παραδέχονται λέγοντας πως είναι κοινό πρόβλημα των κινητών και πως όλοι κάνουν λάθη αλλά επειδή αυτοί αγαπάνε τον πελάτη σου δίνουν ως λύση μια θήκη(ο θεός να την κάνει, που πόσο να κοστίζει; ) αντί να κάνουν ανάκληση συσκευών και να διορθώσουν το πρόβλημα οριστικά.

Έχω iphone 3G και σκεφτόμουν σοβαρά να πάρω το 4 αλλά μετά από αυτή την κοροϊδία, χλωμό το κόβω.

Άλλοι βέβαια κόβουν φλέβες να πάρουν ότιδήποτε έχει το μήλο πάνω, δουλεύει δε δουλεύει.

Τι να πω, βίτσια είναι αυτά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει άλλος, αλλά μεγαλύτερο fanboy από τον billdanos δεν υπάρχει.

 

Χωρίς παρεξήγηση bill αλλά, υπάρχει πρόβλημα -σοβαρότατο- με τη συσκευή, κάτι που καθυστερούν να το παραδεχτούν. 3 βδομάδες μετά, το παραδέχονται λέγοντας πως είναι κοινό πρόβλημα των κινητών και πως όλοι κάνουν λάθη αλλά επειδή αυτοί αγαπάνε τον πελάτη σου δίνουν ως λύση μια θήκη(ο θεός να την κάνει, που πόσο να κοστίζει; ) αντί να κάνουν ανάκληση συσκευών και να διορθώσουν το πρόβλημα οριστικά.

Έχω iphone 3G και σκεφτόμουν σοβαρά να πάρω το 4 αλλά μετά από αυτή την κοροϊδία, χλωμό το κόβω.

Άλλοι βέβαια κόβουν φλέβες να πάρουν ότιδήποτε έχει το μήλο πάνω, δουλεύει δε δουλεύει.

Τι να πω, βίτσια είναι αυτά. :)

 

Καταρχήν ευχαριστώ που τονίζεις τη διαφορά μου και την πχιότητά μου μέσα στο πλήθος!

 

Κατά τέλους, αν το "πρόβλημα" αυτό ήταν τόσο σοβαρό και τραγικό όπως το περιγράφεις, θα έπρεπε να γκρινιάζουν τα εκατομμύρια των χρηστών που το αγόρασαν και όχι ένα 0,5%! Αλλά θα μου πεις και εσύ με τη σειρά σου (ξανά): Λεπτομέρειες! :rolleyes:

 

Και κάνεις και ένα λάθος στον επίλογο. Δεν κόβουν φλέβες για το μήλο, αλλά για τα απίστευτα προϊόντα που βγάζει και διαφέρουν τόσο πολύ από τον ανταγωνισμό σε πρακτικά θέματα (ποιότητα, απόκριση, κλπ) που δεν αρκεί ούτε ένα τέτοιο (κατά φαντασίαν) πρόβλημα με την κεραία για να επηρεάσει τη φήμη του!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

shit happens,αφού δέχεται επιστροφές καλώς.

Πολύ κράξιμο για το τπτ,εδώ γίνεται στ αυτοκίνητα-ελλατωματικό κινητό δε θα βγαινε;

 

Έλα μου ντε.

 

Το Polo 1.2 TSI στο ξεκάρφωτο σβήνει στο ρελαντί. Και το γιατί συμβαίνει δε το ξέρει ούτε η VW ακόμα, όχι να βρει λύση ή να δίνει refunds την πλήρη αξία αγοράς. Και είναι πόσο καιρό στην αγορά. Τέτοιος χαμός που γίνεται εδώ όμως δεν έχει γίνει στο VWClub...

 

Και μιλάμε για > 15000€ εκεί, όχι για 600€. :o

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Έλα μου ντε.

 

Το Polo 1.2 TSI στο ξεκάρφωτο σβήνει στο ρελαντί. Και το γιατί συμβαίνει δε το ξέρει ούτε η VW ακόμα, όχι να βρει λύση ή να δίνει refunds την πλήρη αξία αγοράς. Και είναι πόσο καιρό στην αγορά. Τέτοιος χαμός που γίνεται εδώ όμως δεν έχει γίνει στο VWClub...

 

Και μιλάμε για > 15000€ εκεί, όχι για 600€. :o

 

φαντάσου να έδιναν καλύμματα για τα καθίσματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...