Προς το περιεχόμενο

Η Apple προσφέρει δωρεάν θήκες σε όσους αγοράσουν το iPhone 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από ποτέ χάνει το δικαίωμα σχολιασμού όποιος δεν είναι κάτοχος συγκεκριμένου προιόντος?

 

Τότε οι φίλοι, το internet, τα forum τι ρόλο βαράνε? Συμμαζευτείτε παρακαλώ πολύ, και μην εκτίθεστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν μπορείς όμως φίλε μου να με βγάζει ψεύτη εμένα και άλλους πόσους που δεν έχουν πρόβλημα με το τηλέφωνο. Με το ζόρι να μας βγάλετε τα τηλέφωνα μας προβληματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ που το είχες λοιπόν και σου δημιουργούσε πρόβλημα (droped calls κτλπ) με το δίκιο σου να φωνάζεις και να κράζεις. Οι άλλοι που δεν το έπιασαν στα χέρια τους και το έχουν δεί μόνο σε photos γιατί τα χώνουν;

 

Τα fanboys δηλαδη που υποστιριζουν οτι το iphone ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει εχουν πιασει στα χερια τους ολα τα smartphones και μπορουν να κρινουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ποτέ χάνει το δικαίωμα σχολιασμού όποιος δεν είναι κάτοχος συγκεκριμένου προιόντος?

 

Τότε οι φίλοι' date=' το internet, τα forum τι ρόλο βαράνε? Συμμαζευτείτε παρακαλώ πολύ, και μην εκτίθεστε.[/quote']

 

 

Όλοι έχουν δικαίωμα να εκφέρουν άποψη αλλά όλες οι απόψεις δεν έχουν την ίδια βαρύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα fanboys δηλαδη που υποστιριζουν οτι το iphone ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει εχουν πιασει στα χερια τους ολα τα smartphones και μπορουν να κρινουν???

 

Δεν ξέρω τι κάνουν τα fanboys εγώ πότε δεν είπα ότι το iphone είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Υπάρχουν πολλά αξιόλογα κινητά εκτός του iphone τα οποία θα αγόραζα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ που το είχες λοιπόν και σου δημιουργούσε πρόβλημα (droped calls κτλπ) με το δίκιο σου να φωνάζεις και να κράζεις. Οι άλλοι που δεν το έπιασαν στα χέρια τους και το έχουν δεί μόνο σε photos γιατί τα χώνουν;

 

Εδώ σε βρίσκω λάθος, δηλαδή παράδειγμα επειδή δεν έχω δει την ατομική βόμβα να σκάει real time στη Χιροσίμα, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη και να πω με Βεβαιότητα πως οι Αμερικάνοι είναι τέρμα κάφροι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ που το είχες λοιπόν και σου δημιουργούσε πρόβλημα (droped calls κτλπ) με το δίκιο σου να φωνάζεις και να κράζεις. Οι άλλοι που δεν το έπιασαν στα χέρια τους και το έχουν δεί μόνο σε photos γιατί τα χώνουν;

 

Οταν ημουν εξω, στην παραλιακη για παραδειγμα δεν ειχε κανενα προβλημα, αλλωστε ειχε οπτικη επαφη με τις κεραιες, στα στενακια αρχισε να χανει μπαρες, στο σπιτι μεσα που ειναι γυρω γυρω κτηρια και φυσικα τοιχοι, επεφτε στην μια μπαρα και ειχε call drops. Το κινητο αγοραστηκε την πρωτη μερα που βγηκε. Και κακα τα ψεματα ειναι ενα 3gs με καλυτερη οθονη και μπροστινη καμερα που πρακτικα ειναι αχρηστη (ναι μωρο μου μισω να σου κανω βιντεο κληση για να με δεις, πεταξου παρε ενα Iphone 4 γιατι δεν παιζει με τα αλλα κινητα, και βρες και wifi ) Δεν λεω γρηγορο κινητο αλλα και το 3gs ειναι το ιδιο γρηγορο σε νορμαλ χρηση. Επισης τελικα απο οτι φαινεται το cpu του δεν ειναι στο 1Ghz αλλα στα underclocked στα 800 για να κραταει περισσοτερο η μπαταρια. Το κινητο ηταν του κολλητου μου και το ειχα εδω για σχεδον μια βδομαδα. Το δοκιμασα εκτεταμενα ωστε να μπορω να εχω αποψη. Εκεινος το πηρε τσαμπα απο orange, εγω δεν θα εδινα 630 ευρω για να το παρω οταν ερθει, για αυτο και προτιμησα συσκευη ανταγωνιστικης εταιριας (μου ερχεται την δευτερα). Ο φιλος μου ομως το πηρε 17/6. Θεωρητικα αν θελει να το επιστρεψει για refound πρεπει να το κανει σημερα. Περιμενε να δει τι θα γινει και με το ios 4.0.1 που η apple ελεγε οτι θα διορθωσει το προβλημα με την ληψη, το οποιο βγηκε προχτες, 2 μερες πριν ληξει η προθεσμια για τηνεπιστροφη δηλαδη και μια μερα μετα την συνεντευξη τυπου. Πρακτικα αν περιμενες το update χανεις το refound αν το πηρες της πρωτες 2 μερες... (1.700.000 ατομα το πηραν την πρωτη μερα, 1% οπως λεει ο Jobs να ειχε προβλημα μιλαμε για 17.000 ατομα που δεν μπορουν να το γυρισουν πισω, αλλα hey we want are customers to be happy)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και δεν το έχει. Αλλά αν το έχει ας το γυρίσει πίσω.

 

Έχει σκεφτεί κανείς ότι όταν ακουμπάμε τις 2 κεραίες δε δημιουργείται βραχυκύκλωμα που πολλοί έχουν ισχυριστεί; Η ανθρώπινη σάρκα, αλλά και γενικά ο βιολογικός ιστός έχει πολύ υψηλή εμπέδηση και πιστεύω το ίδιο ισχύει ακόμα και αν υποθέσουμε ότι έχουμε ιδρωμένα χέρια.

 

Αντιθέτως το πρόβλημα φαίνεται να είναι στην υψηλή διηλεκτρική σταθερά των ιστών, οι οποίοι αποτελούνται ως επί το πλείστον από νερό. Βασικά όλοι εμείς είμαστε σακούλες γεμάτες νερό. Τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα αποσβένονται πολύ γρήγορα μέσα στο νερό λοιπόν λόγω υψηλότατης διηλεκτρικής σταθεράς.

 

Το bumper case λοιπόν δε λύνει κάποιο πρόβλημα. Δεν έπρεπε οι κεραίες να είναι τόσο εκτεθειμένες στο εξωτερικό της συσκευής ώστε να μπορούν να αγκαλιαστούν πλήρως από ένα δάκτυλο. Απλώς το case περιορίζει λίγο αυτό το death grip.

 

Βέβαια ίσως το πρόβλημα να μην είναι η απόσβεση, αλλά κάτι άλλο. Ίσως επειδή 2 κεραίες είναι πάρα πολύ κοντά να δημιουργείται ένα είδος ηλεκτρομαγνητικής γεφύρωσης. Επειδή όμως δεν είμαι antenna engineer δε θέλω να πω τίποτε άλλο. Ίσως όμως οι 2 κεραίες θα έπρεπε να ταλαντώνονται διαφορετικά. Η γεφύρωσή τους με το δάχτυλο, που δεν είναι και μονωτής, προκαλεί ένα πάντρεμα των 2 σημάτων...

 

Τέλος η επαφή του δαχτύλου ή της παλάμης έστω και με τη μία από τις 2 κεραίες, προκαλεί αλλαγή στην ιδιοσυχνότητα της κεραίας, κάτι το οποίο επηρεάζει πολύ αρνητικά την ικανότητα λήψης.

 

Επειδή πάντως δοκίμασα το τηλέφωνο έχω να πω ότι πέφτει μόνο το σήμα 3G. Τηλέφωνο μια χαρά παίρνεις και το 2G σήμα είναι πάντα τέρμα, οπότε μην ξαναγράψετε τέτοιες ανυπόστατες εξυπνάδες.

 

Τέλος δείτε και τις μετρήσεις του Anandtech! Ίσως το πιο σοβαρό άρθρο που διάβασα και να ναι καλά ο συμφορουμίτης που το ανέφερε πρώτος εδώ.

 

Ορίστε και το λινκ... έψαξα και το βρήκα για άλλη μια φορά... Βέβαια όχι ότι θα σταματήσει εδώ μέσα ο κάθε πικραμένος να λέει τα παράπονά του για μια συσκευή που δεν έχει!

 

http://www.anandtech.com/show/3794/the-iphone-4-review/2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είδα, άκουσα, διάβασα τι παίζει και μπορώ να πώ πολλά από αυτά ήταν υπερβολές, και ανοησίες.

 

Νομίζω ότι η apple έχει χάσει το δικαίωμα να χρησιμοποιεί την λέξη "υπερβολή" προς υπεράσπιση της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ σε βρίσκω λάθος, δηλαδή παράδειγμα επειδή δεν έχω δει την ατομική βόμβα να σκάει real time στη Χιροσίμα, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη και να πω με Βεβαιότητα πως οι Αμερικάνοι είναι τέρμα κάφροι;

 

Είσαι πολύ άκυρος. Καθίστε και κράξτε όσο θέλετε, εγώ πάντως το προτείνω το κινητό για αγορά, διότι δεν μου δημιούργησε πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς όμως φίλε μου να με βγάζει ψεύτη εμένα και άλλους πόσους που δεν έχουν πρόβλημα με το τηλέφωνο. Με το ζόρι να μας βγάλετε τα τηλέφωνα μας προβληματικά.

 

Δεν νομίζω να σου έθιξε(που φτάσαμε ε, να θιγόμαστε για ένα κινητό) κανένας το δικό σου κινητό, αυτό που κουβαλάς στην τσέπη σου. Ήρθες είπες την άποψή σου ότι δουλεύει άψογα. Θα τη διαβάσουν οι συνφορουμίτες σου, θα διαβάσουν και τις υπόλοιπες απόψεις, από άτομα που τους δημιούργησε προβλήματα κλπ και θα τα βάλουν κάτω και θα αποφασίσουν. Όσο συνεχίζεις στο ίδιο τρυπάκι να προτάσεις τα στήθη σου για ένα μπιχλιμπίδι με τόσο σθένος και να σπαμάρεις ανελέητα σε όλα τα παρόμοια topic, στο τέλος μπορεί να παρεξηγηθείς και να χάσεις το όποιο δίκιο σου.

 

Όλοι έχουν δικαίωμα να εκφέρουν άποψη αλλά όλες οι απόψεις δεν έχουν την ίδια βαρύτητα.

 

Συμφωνώ. Για παράδειγμα απόψεις όπως του whiteyez δεν έχουν πλέον ιδιαίτερη βαρύτητα για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να σου έθιξε(που φτάσαμε ε, να θιγόμαστε για ένα κινητό) κανένας το δικό σου κινητό, αυτό που κουβαλάς στην τσέπη σου. Ήρθες είπες την άποψή σου ότι δουλεύει άψογα. Θα τη διαβάσουν οι συνφορουμίτες σου, θα διαβάσουν και τις υπόλοιπες απόψεις, από άτομα που τους δημιούργησε προβλήματα κλπ και θα τα βάλουν κάτω και θα αποφασίσουν. Όσο συνεχίζεις στο ίδιο τρυπάκι να προτάσεις τα στήθη σου για ένα μπιχλιμπίδι με τόσο σθένος και να σπαμάρεις ανελέητα σε όλα τα παρόμοια topic, στο τέλος μπορεί να παρεξηγηθείς και να χάσεις το όποιο δίκιο σου.

 

 

 

Συμφωνώ. Για παράδειγμα απόψεις όπως του whiteyez δεν έχουν πλέον ιδιαίτερη βαρύτητα για μένα.

 

Εγώ δεν λέω λόγια του αέρα, έβαλα και βίντεο και εικόνες στο forum και λέω την άποψη μου. Φαντάζομαι ούτε αυτά έχουν βαρύτητα έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πολύ άκυρος. Καθίστε και κράξτε όσο θέλετε, εγώ πάντως το προτείνω το κινητό για αγορά, διότι δεν μου δημιούργησε πρόβλημα.

 

Δεν νομιζω οτι ειναι ακυρος ο φιλος. Εχουμε δει αναλυσεις των αναλυσεων αυτες της μερες και με βαση αυτες μπορει να εκφερει αποψη. Δηλαδη πρεπει να πνιγουμε πρωτα για να μπορουμε να πουμε οτι ο πνιγμος ειναι επωδυνος θανατος; Κατα τη γνωμη μου οι περισσοτεροι αγοραστες του Iphone πραγματικα δεν ξερουν γιατι πηραν την συσκευη οπως επισης δεν ξερουν και τι αλλο παιζει στην αγορα. Οταν πριν 2-3 μερες ρωτησα, τι εχει το iphone που δεν εχει ο ανταγωνισμος και ζητησα να μου ονομασουν 5 πραγματα που ειναι καλυτερα, δεν μου απαντησε κανεις. Εχουμε ξεπερασει τα 1000 ποστς και δεν βρεθηκε ενας να απαντησει σε εκεινη την ερωτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς όμως φίλε μου να με βγάζει ψεύτη εμένα και άλλους πόσους που δεν έχουν πρόβλημα με το τηλέφωνο. Με το ζόρι να μας βγάλετε τα τηλέφωνα μας προβληματικά.

 

Στον Jobs, τα παράπονά σου, γιατί αυτός έκανε εκτακτη δήλωση τύπου για να απολογηθεί για το υπαρκτό πρόβλημα με την κεραία. Μάλιστα για να διορθώσει το πρόβλημα, προσέφερε και δωρεάν θήκη. Δεν διαβάζεις τα νέα? Δεν είναι πλέον οι haters που βλέπουν το πρόβλημα, το παραδέχτηκε ο ίδιος ο ceo της εταιρίας και ζήτησε συγγνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πολύ άκυρος. Καθίστε και κράξτε όσο θέλετε, εγώ πάντως το προτείνω το κινητό για αγορά, διότι δεν μου δημιούργησε πρόβλημα.

 

Εκτός αν είσαι Αμερικάνος υπεύθυνος για την ρίψη της βόμβας στη Χιροσίμα, δεν έχεις κανένα δικαίωμα να με αποκαλείς "άκυρο", διότι δεν σε έθιξα στην προκειμένη περίπτωση, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...