Προς το περιεχόμενο

site διαφημίσεις εφορία


nikos00000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρη κανείς τη ακριβός πρέπει να κάνω με την εφορία?

:rolleyes:

Έναρξης ατομικής εταιρίας ως παροχής υπηρεσιών διδαδικτύου (ή άλλο τομέα) και πληρώνεις ΤΕΒΕ & ΦΠΑ και έχεις μπλοκακι για αποδείξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

To ΚΑΔ που χρειάζεσαι στην εφορία για έσοδα από διαφημίσης από Ιντερνετ είναι το:

 

Αρ.Καδ.:63113000 Τίτλος: ΔΙΑΘΕΣΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ Η ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έναρξης ατομικής εταιρίας ως παροχής υπηρεσιών διδαδικτύου (ή άλλο τομέα) και πληρώνεις ΤΕΒΕ & ΦΠΑ και έχεις μπλοκακι για αποδείξεις

 

 

Καλά ρε παιδιά όμως, αλλά τι πάει να πει μπλοκάκι για αποδείξεις στο ίντερνετ;:-(

 

Η αγορά μπορεί να φτάνει από εδώ μέχρι την Αλεξανδρούπολη και άμα λάχει μέχρι τον Βόρειο Πόλο...

 

Είναι δυνατόν να το δουλεύει έτσι;:P

 

Ρωτάω βέβαια, για να μαθαίνω, απλά νομίζω ότι ίσως δεν είναι τόσο πρακτικό!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα οχι,απλα να εμφανιζεται η διαφημιση σε ολα τα αρθρα που εχεις στην ιστοσελιδα σου,οποτε με το που παταει ο επισκεπτης σε ενα αρθρο για να ανοιξει η σελιδα να το διαβασει,πιανεται για χτυπημα.

εαν ηταν να χτυπαει ο καθενας την διαφημιση,κανενας δεν θα το κανει.

πολλοι βαζουν τις διαφημισεις και στην sidebar oποτε σε οποια σελιδα και να παει ο επισκεπτης,βλεπει παντα τις διαφημισεις.

 

Οι διαφημισεις που θα σου βαλει απο μονο του το adsense πανε με τα κλικ, και οχι με τις εμφανισεις.

Με τις εμφανισεις πανε οι στοχευμενες διαφημισεις που γινονται (με ενδιαμεσο παντα το adsense), απο συγκεκριμενους πελατες. Δηλαδη βλεπω εγω οτι το ινσομνια εχει αντικειμενο την τεχνολογια, εχει και πολυ κοσμο, και ζηταω απο την adsense, να στοχοποιησει τη διαφημιση μου (που μιλα πχ για εκτυπωτες), στο σαιτ του ινσομνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια δειτε πρωτα πως θα παει το blog site και μετα ψαχνετε και τα λεφτα και τις εφοριες. χωρις να θελω να γκαντεμιασω ... χρειαζεται πολυ προσπαθεια για να πετυχει η δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ δυσκολο πλεον να αποκτησει καποιος απο ενα blog μεγαλη επισκεψιμοτητα,εκτος εαν το αντικειμενο του ειναι κατι που θα τραβηξει το ενδιαφερον του κοσμου.

απο το 2007 το παλευω,με απειρες ωρες καθημερινα σε βαθμο που να παραμελλω αλλα πραγματα και το μονο που εχω καταφερει ειναι να εχω φθασει πλεον στους 3000 επισκεπτες περιπου ημερησιως.

αυτο οσον αφορα τα τεχνολογικα blogs οπου ειμαστε ηδη παρα πολλοι.

μεγαλη κινηση επιπεδου 30.000-40.000 επισκεψεις ημερησιως εχω δει μονο σε blogs που εχουν ως αντικειμενο την πολιτικη αλλα εκει παιζουν και αλλα ,οπως δημοσιογραφοι κ.λ.π. που τα εχουν και εχουν αμεση ενημερωση και υπαρχει πλεον επαγγελματικη ματια.

για εμας τους απλους χρηστες που το κανουμε πιο πολυ απο μερακι,χρειαζεται πολυς κοπος και αρκετα χρονια για να εδραιωσουμε μια ικανοποιητικη επισκεψιμοτητα.

μετα απο τοσα χρονια εχω καταληξει οτι για να βγαλεις λεφτα απο το ιντερνετ,πρεπει πρωτα να αρχισεις με ενα blog για καποια χρονια και αφου μαζεψεις καποιους επισκεπτες να φτιαξεις ενα καλο site με το ιδιο αντικειμενο[ηδη θα εχεις αποκτησει και εμπειρια],να μαζεψεις τους επισκεπτες του blog στο site σου και απο κει και περα να βαλεις και διαφημισεις για να βγαλεις και 5 φραγκα.

ειναι κατι που σκεφτομαι και εγω για το μελλον[μετα κανα 2-3 χρονια,αν ειμαστε καλα].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ΚΑΔ για υπηρεσίες διαφήμισης.

 

http://www.kyeimathias.gr/kad.asp?expand=73#73

 

Ψάξε στις υποκατηγορίες, κάπου υπάρχει η κατηγορία "Άλλες υπηρεσίες διαφήμισης"

 

Αυτο προυποθέτει και έναρξη επιχείρησης με ΤΕΒΕ κι ολας? ή απλα δηλώνεις τα έσοδα που έχεις απο διαφημήσεις στην εφορία με την δήλωση , βάσει του ΚΑΔ αυτού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ δυσκολο πλεον να αποκτησει καποιος απο ενα blog μεγαλη επισκεψιμοτητα,εκτος εαν το αντικειμενο του ειναι κατι που θα τραβηξει το ενδιαφερον του κοσμου.

απο το 2007 το παλευω,με απειρες ωρες καθημερινα σε βαθμο που να παραμελλω αλλα πραγματα και το μονο που εχω καταφερει ειναι να εχω φθασει πλεον στους 3000 επισκεπτες περιπου ημερησιως.

αυτο οσον αφορα τα τεχνολογικα blogs οπου ειμαστε ηδη παρα πολλοι.

μεγαλη κινηση επιπεδου 30.000-40.000 επισκεψεις ημερησιως εχω δει μονο σε blogs που εχουν ως αντικειμενο την πολιτικη αλλα εκει παιζουν και αλλα ,οπως δημοσιογραφοι κ.λ.π. που τα εχουν και εχουν αμεση ενημερωση και υπαρχει πλεον επαγγελματικη ματια.

για εμας τους απλους χρηστες που το κανουμε πιο πολυ απο μερακι,χρειαζεται πολυς κοπος και αρκετα χρονια για να εδραιωσουμε μια ικανοποιητικη επισκεψιμοτητα.

μετα απο τοσα χρονια εχω καταληξει οτι για να βγαλεις λεφτα απο το ιντερνετ,πρεπει πρωτα να αρχισεις με ενα blog για καποια χρονια και αφου μαζεψεις καποιους επισκεπτες να φτιαξεις ενα καλο site με το ιδιο αντικειμενο[ηδη θα εχεις αποκτησει και εμπειρια],να μαζεψεις τους επισκεπτες του blog στο site σου και απο κει και περα να βαλεις και διαφημισεις για να βγαλεις και 5 φραγκα.

ειναι κατι που σκεφτομαι και εγω για το μελλον[μετα κανα 2-3 χρονια,αν ειμαστε καλα].

 

Το ψαχνω κι εγω καμια δεκαετια το θεμα...

Ετσι ειναι οπως τα λες, αλλα εγω τα βλεπω ακομη πιο απαισιοδοξα.

Ζησε μαη μου να φας τριφυλλι.

Το χρονο που εχω ριξει στο internet αν το εριχνα αλλου, θα πολλα χρηματα τωρα.

Αποσβεση δεν βλεπω να γινεται.

Το να βγει χρημα στο internet ειναι πραγματικα πολυ δυσκολη υποθεση.

Καλυτερα κανεις να ασχοληθει με κατι αλλο.

Εγω ηδη επειδη εχω χασει πολυ χρονο/κοπο με ελαχιστο αντικρυσμα(καλη επισκεψιμοτητα αλλα απο φραγκα 0, οποτε τι να το κανεις, και το χομπυ πρεπει να εχει τα ορια του), ηδη εχω αρχισει και ψαχνω για τιποτε αλλο...

jef bezos του amazon δεν θα γινουμε ποτε εξαλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ δυσκολο πλεον να αποκτησει καποιος απο ενα blog μεγαλη επισκεψιμοτητα,εκτος εαν το αντικειμενο του ειναι κατι που θα τραβηξει το ενδιαφερον του κοσμου.

απο το 2007 το παλευω,με απειρες ωρες καθημερινα σε βαθμο που να παραμελλω αλλα πραγματα και το μονο που εχω καταφερει ειναι να εχω φθασει πλεον στους 3000 επισκεπτες περιπου ημερησιως.

αυτο οσον αφορα τα τεχνολογικα blogs οπου ειμαστε ηδη παρα πολλοι.

μεγαλη κινηση επιπεδου 30.000-40.000 επισκεψεις ημερησιως εχω δει μονο σε blogs που εχουν ως αντικειμενο την πολιτικη αλλα εκει παιζουν και αλλα ,οπως δημοσιογραφοι κ.λ.π. που τα εχουν και εχουν αμεση ενημερωση και υπαρχει πλεον επαγγελματικη ματια.

για εμας τους απλους χρηστες που το κανουμε πιο πολυ απο μερακι,χρειαζεται πολυς κοπος και αρκετα χρονια για να εδραιωσουμε μια ικανοποιητικη επισκεψιμοτητα.

μετα απο τοσα χρονια εχω καταληξει οτι για να βγαλεις λεφτα απο το ιντερνετ,πρεπει πρωτα να αρχισεις με ενα blog για καποια χρονια και αφου μαζεψεις καποιους επισκεπτες να φτιαξεις ενα καλο site με το ιδιο αντικειμενο[ηδη θα εχεις αποκτησει και εμπειρια],να μαζεψεις τους επισκεπτες του blog στο site σου και απο κει και περα να βαλεις και διαφημισεις για να βγαλεις και 5 φραγκα.

ειναι κατι που σκεφτομαι και εγω για το μελλον[μετα κανα 2-3 χρονια,αν ειμαστε καλα].

 

Το ψαχνω κι εγω καμια δεκαετια το θεμα...

Ετσι ειναι οπως τα λες, αλλα εγω τα βλεπω ακομη πιο απαισιοδοξα.

Ζησε μαη μου να φας τριφυλλι.

Το χρονο που εχω ριξει στο internet αν το εριχνα αλλου, θα πολλα χρηματα τωρα.

Αποσβεση δεν βλεπω να γινεται.

Το να βγει χρημα στο internet ειναι πραγματικα πολυ δυσκολη υποθεση.

Καλυτερα κανεις να ασχοληθει με κατι αλλο.

Εγω ηδη επειδη εχω χασει πολυ χρονο/κοπο με ελαχιστο αντικρυσμα(καλη επισκεψιμοτητα αλλα απο φραγκα 0, οποτε τι να το κανεις, και το χομπυ πρεπει να εχει τα ορια του), ηδη εχω αρχισει και ψαχνω για τιποτε αλλο...

jef bezos του amazon δεν θα γινουμε ποτε εξαλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κανω λαθος με το adsense η τιμη ειναι 5 ευρω ανα 1000 επισκεπτες,αρα πρεπει να μπαινουν τουλαχιστον 1000 ατομα την ημερα για να βγαλεις 30χ5=150 ευρω τον μηνα.

δηλ.αν υποθεσουμε πως το τροκτικο ειχε 4μυρια pageviews ή 400χιλ επισκπετες την μερα

ποιο απο τα 2 κοιταει το adsense?

θυμαμαι οτι ειχαν βγαλει οδηγο που οσοι θελαν διαφημιση ηταν σαν δημοπρασια μηπως δουλευει αλλιως το συστημα?ή τα εχτρα λεφτα τα παιρνει η google και τα σιτε μονο τα στανταρτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κανω λαθος με το adsense η τιμη ειναι 5 ευρω ανα 1000 επισκεπτες,αρα πρεπει να μπαινουν τουλαχιστον 1000 ατομα την ημερα για να βγαλεις 30χ5=150 ευρω τον μηνα.

δηλ.αν υποθεσουμε πως το τροκτικο ειχε 4μυρια pageviews ή 400χιλ επισκπετες την μερα

ποιο απο τα 2 κοιταει το adsense?

θυμαμαι οτι ειχαν βγαλει οδηγο που οσοι θελαν διαφημιση ηταν σαν δημοπρασια μηπως δουλευει αλλιως το συστημα?ή τα εχτρα λεφτα τα παιρνει η google και τα σιτε μονο τα στανταρτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τροκτικο με την επισκεψιμοτητα που ειχε,οπως και να εχει θα μπορουσε να βγαλει πολλα λεφτα απο διαφημισεις,μιλαμε ειχε φθασει να ειναι το πρωτο blog παγκοσμιως.

το 1/10 να ειχα σε επισκεπτες,θα ημουν ευτυχισμενος και θα εβαζα οπωσδηποτε διαφημισεις,με οτι μετρηση και να δουλευει η google θα εβγαινε χοντρο μεροκαματο.

ασε που θα εφτιαχνα αμεσως site για να μπορω να εχω εγω τον ελεγχο και να μην καρδιοχτυπω μηπως γινει καμμια στραβη και μου κλεισουν το blog και μεινω με τα χαρτια στο χερι[εναρξη εργασιων,τεβε,κ.λ.π.].

βλεπεις υπαρχουν και bloggers που φθονουν την επιτυχια του αλλου και ψαχνουν για αφορμη να σου κανουν καταγγελια στο google π.χ. για αναδημοσιευση κειμενου και τα γνωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τροκτικο με την επισκεψιμοτητα που ειχε,οπως και να εχει θα μπορουσε να βγαλει πολλα λεφτα απο διαφημισεις,μιλαμε ειχε φθασει να ειναι το πρωτο blog παγκοσμιως.

το 1/10 να ειχα σε επισκεπτες,θα ημουν ευτυχισμενος και θα εβαζα οπωσδηποτε διαφημισεις,με οτι μετρηση και να δουλευει η google θα εβγαινε χοντρο μεροκαματο.

ασε που θα εφτιαχνα αμεσως site για να μπορω να εχω εγω τον ελεγχο και να μην καρδιοχτυπω μηπως γινει καμμια στραβη και μου κλεισουν το blog και μεινω με τα χαρτια στο χερι[εναρξη εργασιων,τεβε,κ.λ.π.].

βλεπεις υπαρχουν και bloggers που φθονουν την επιτυχια του αλλου και ψαχνουν για αφορμη να σου κανουν καταγγελια στο google π.χ. για αναδημοσιευση κειμενου και τα γνωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...