Προς το περιεχόμενο

site διαφημίσεις εφορία


nikos00000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμένα το τελευταίο καιρό μου αρέσουν τα λευκά καθαρά και απλά site. Πάντως το μπλέ κράτα το στα χρώματα του site γιατι συνδέεται (ψυχολογικά) με τη τεχνολογία...

το Banner μου αρέσει αλλα όχι για ενημερωτικό (τεχνολογικου περιεχομένου) site. Μου θυμίζει επιστημονική φαντασία που ναι μεν είμαι λάτρης αλλα θες κατι που όχι να αρέσει σε σένα ή σε μένα αλλα στο πολύ κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

@xolloth

λοιπόν, άκου λίγο...αφού το αγαπάς τόσο και ξοδεύεις τόσο χρόνο ειναι κρίμα να μην κάνεις τα παρακάτω:

 

1. Αγόρασε καλό πακέτο hosting.

2. Αγόρασε πιασαρικο domain.

3. Βάλε wordpress εκεί με grid based theme (ενδεικτικά στο αναφέρω - ψάξε για καλύτερο) τροποποημένο λίγο...

 

Αργότερα άμα δεις ότι πάει καλά, πλήρωσε designer να σου φτιάξει λογότυπο και να σου κάνει ένα ξεχωριστό theme...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
ξερετε ποιο ειναι το θεμα;

το θεμα του background ειναι μεγαλη ιστορια ρε παιδια,κατα καιρους εχω ψαξει και εχω βαλει ολα σχεδον τα χρωματα ,ψαχνωντας για το πιο ξεκουραστο για τα ματια του επισκεπτη αλλα οι γνωμες παντα διιστανται.

οσον αφορα τις γραμματοσειρες οντως θα τις μικρυνω.

για το layout ακολουθω παντα οτι τελευταιο εχει βγαλει το draft blogger.

παλαιοτερα ειχα χρησιμοποιησει διαφορα θεματα εκτος blogger αλλα δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος απο την λειτουργικοτητα.

οσον αφορα τα wordpress themes,το εχω σκεφθει αν και η φιλοσοφια στο θεμα του περιεχομενου των wordpress bloggs μου εχει αφησει ασχημες αναμνησεις μιας και ειχα ενα εξαιρετικο wordpress blog παλαιοτερα και εν μια νυκτι,χωρις καμμια προειδοποιησει μετα απο 9 μηνες λειτουργιας και 10.000 αναρτησεις μου το κλεισανε με δικαιολογια οτι διαφημιζα μεσω αυτου το αλλο blog μου.

ακατανοητο για μενα αφου μονο ενα λινκ ειχα που οδηγουσε και στο αλλο μου blog.

παντως επειδη ασχολουμε ψαχνωντας την καλυτερευση της σελιδας μου,λαμβανω υποψιν μου τις παρατηρησεις σας και θα δω τι μπορω να διορθωσω.

 

Εγώ πάντως βλέποντάς το στην πράξη πια, έχοντας χρησιμοποιήσει για καναδυό χρόνια το blogspot και μεταβαίνοντας σε Wordpress, πιστεύω πως ένα Wordpress σε δικό σου server είναι η ιδανική λύση. Δεν εξαρτάσαι από κανέναν και μπορείς να κάνεις ότι θέλεις χωρίς κανέναν περιορισμό. πιστεύω πως με τις επισκέψεις που έχεις τα έξοδα της φιλοξενίας θα μπορούσαν να βγουν από τις διαφημίσεις.

 

Απλά αν το αποφασίσεις καλό είναι πιο πριν να σχεδιάσεις τα βήματα που θα ακολουθήσεις, να έχεις βρει template κλπ ώστε όταν κάνεις τη μεταφορά να είναι έτοιμο το blog από κάθε άποψη και να μην πειραματίζεσαι στον αέρα.

 

edit: με πρόλαβε ο natural_sgf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα πιστευω. Εαν τα λεφτα δεν ειναι καλα, καλυτερα να μην βαζεις ads.

 

Ειναι αηδια να βλεπεις οτι το πρωτο extension που κατεβαζουν οι χρηστες για τους browsers τους ειναι το adblock. :-(.

 

Τα λεω αυτα ως χρηστης που ειμαι.

 

Κι εγω εχω adblock απο τοτε που ...βγηκε!

Χωρις υπερβολη δεν θυμαμαι να εχω κανει κλικ ποτε σε banner. Απορω ποιοι ΔΕΝ εχουν adblock, και ποιοι ΚΑΝΟΥΝ κλικ πανω σε μπανερακια!

 

Θα παω σε μια ιστοσελιδα επειδη το θελω εγω, οχι επειδη μου την εμφανισε ως banner καποιο συστημα σερβιρισματος διαφημισεων!

 

Και μετα ακους για 2500χιλ. μοναδικα κλικ! Ισως υπαρχει χαζος κοσμος που δεν εχει τι να κανει και κλικαρει σε μπανερακια, τι να πω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xolloth

λοιπόν, άκου λίγο...αφού το αγαπάς τόσο και ξοδεύεις τόσο χρόνο ειναι κρίμα να μην κάνεις τα παρακάτω:

 

1. Αγόρασε καλό πακέτο hosting.

2. Αγόρασε πιασαρικο domain.

3. Βάλε wordpress εκεί με grid based theme (ενδεικτικά στο αναφέρω - ψάξε για καλύτερο) τροποποημένο λίγο...

 

Αργότερα άμα δεις ότι πάει καλά, πλήρωσε designer να σου φτιάξει λογότυπο και να σου κάνει ένα ξεχωριστό theme...

καπως ετσι θα προχωρησω απο τον νεο χρονο,πρωτα ο Θεος να ειμαστε καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω εχω adblock απο τοτε που ...βγηκε!

Χωρις υπερβολη δεν θυμαμαι να εχω κανει κλικ ποτε σε banner. Απορω ποιοι ΔΕΝ εχουν adblock, και ποιοι ΚΑΝΟΥΝ κλικ πανω σε μπανερακια!

 

Θα παω σε μια ιστοσελιδα επειδη το θελω εγω, οχι επειδη μου την εμφανισε ως banner καποιο συστημα σερβιρισματος διαφημισεων!

 

Και μετα ακους για 2500χιλ. μοναδικα κλικ! Ισως υπαρχει χαζος κοσμος που δεν εχει τι να κανει και κλικαρει σε μπανερακια, τι να πω!

 

Ναι και οι εταιρείες που στήνουν ολόκληρες καμπάνιες σε adwords βασίζονται στον χαζό κόσμο δηλαδή ε? Κυρίως για τέτοιες διαφημίσεις μιλάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το adwords βασιζεται κυριως σε λεξεις, και συσχετιζονται με τα αποτελεσματα στη μηχανη αναζητησης της google, ως προβεβλημενες καταχωρησεις, δεξια ή πανω στη σελιδα.

Σπανια τa adwords εχουν σχεση με μπανερακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και οι εταιρείες που στήνουν ολόκληρες καμπάνιες σε adwords βασίζονται στον χαζό κόσμο δηλαδή ε? Κυρίως για τέτοιες διαφημίσεις μιλάμε...

 

Μην λαϊκιζεις! Μιλαμε για ελληνικο νετ, ολοι ξερουμε οτι τα περισσοτερα σαιτ ειναι τιγκα στα flash banners με mobile radar και iq test, που συνηθως προσπαθουν να ψαρωσουν κοσμο για να... τι να πω.. να τον κλεψουν.

 

Αλλο το google ads που διαφημιζει καποια προσφορα σε καποιο καταστημα, και αλλο flash banner της χ εταιριας που βγαζει ηχητικες ΚΛΑΝΙΕΣ. Και δυστυχος, μιλαμε για το δευτερο γιατι εχει λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...