Προς το περιεχόμενο

site διαφημίσεις εφορία


nikos00000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

α εγώ έχω λυμένο το πρόβλημα,έχω ήδη έτοιμα τα χαρτιά της εφορίας

 

το μόνο που μου λείπει είναι άλλες 9900 επισκέψεις την ημέρα για να πιάσω το καλό μεροκάματο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πρέπει να κόβεις απόδειξη στο Googlη για τις επιταγές; Και σε ποιον την στέλνεις την απόδειξη; Για την Ελλάδα πάντως λέει ότι δεν είναι υποχρεωτικά τα φορολογικά στοχεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Να κάνω και γω μια ερώτηση...

 

Εγώ έχω μεν ένα site me .gr κατάλληξη αλλά το τελευταίο καιρό μένω και εργάζομαι στο εξωτερικό, όπου πληρώνω και εφορία.

Επειδή όμως έχω στο όνομα μου το σπίτι του πατέρα μου πληρώνω φόρους και στην Ελλάδα, στη κεντρική εφορία του Νομού μου, αλλά μόνο για την ιδιοκτησία και με την ιδιότητα του Έλληνα εξωτερικού.

 

Τώρα σε σχέση με το site μιας και είναι .gr πρέπει να πληρώσω έσοδα από διαφημίσεις στην Ελλάδα η στη χώρα που βρίσκομαι. Γιατί αν χρειάζεται να πληρώσω στην Ελλάδα όπως αναφέρετε πιο πάνω θα πρέπει να κάνω έναρξη επιχείρησης, ενώ εδώ απλά δηλώνω συμπληρωματικά έσοδα και ξεμπερδεύω, ούτε τεβε ούτε διαδικασίες. Γιατί δε ξέρω κατά πόσο γίνεται να δουλεύω στο εξωτερικό και να έχω και εταιρεία στην Ελλάδα.

 

Είχε αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα,

 

Εγώ έχω κάποια site και σε όλα έχω adsence, τα λεφτά που παίρνω πριν χρόνια ήταν πολύ καλά ( 1000€/έτος ) τώρα έχει πέσει κάπως ( 500€ ) ποτέ δεν εκοψα απόδειξη.

Έχω φίλο από την Ολλανδία που βγάζει αρκετό χρημα από εκεί, 20 - 25.000 τον χρόνο, άρα αξίζει να το ψάξουμε πιο πολύ.

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλα ποιες σελιδες έχει και βγάζει τοσα πολλα? Απο ενδιαφέρων καθαρά θα μπορούσες να πεις?

 

Ελα ντε, υπαρχει σελιδα που βγαζει 500 ευρω το χρονο απο adsense????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ντε, υπαρχει σελιδα που βγαζει 500 ευρω το χρονο απο adsense????

 

Ειρωνεύεσαι ? :P προφανως και αναφέρομαι στα κέρδη του φίλου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα οχι,απλα να εμφανιζεται η διαφημιση σε ολα τα αρθρα που εχεις στην ιστοσελιδα σου,οποτε με το που παταει ο επισκεπτης σε ενα αρθρο για να ανοιξει η σελιδα να το διαβασει,πιανεται για χτυπημα.

εαν ηταν να χτυπαει ο καθενας την διαφημιση,κανενας δεν θα το κανει.

πολλοι βαζουν τις διαφημισεις και στην sidebar oποτε σε οποια σελιδα και να παει ο επισκεπτης,βλεπει παντα τις διαφημισεις.

 

Υπάρχει τρόπος να το κάνεις αυτο με google ads;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

... πριν χρόνια ήταν πολύ καλά ( 1000€/έτος ) τώρα έχει πέσει κάπως ( 500€ ) ποτέ δεν εκοψα απόδειξη.

Έχω φίλο από την Ολλανδία που βγάζει αρκετό χρημα από εκεί, 20 - 25.000 τον χρόνο, άρα αξίζει να το ψάξουμε πιο πολύ.

1000 το χρόνο πάντως δε μου φαίνονται και καλα λεφτά.. ουτε τα τσιγάρα σου δε βγάζεις που λέει ο λόγος.. εκτός αν εννοούσες το μήνα οπότε αλλάζει το θέμα..

 

τα 20-25 πάντως ακομα και στο χρόνο καλά είναι..

Όσο για την εφορία ναί προφανώς δεν έχεις πρόβλημα - μέχρι να σε γίνει κανας έλεγχος..-

 

Το καλύτερο το είπε ο φίλος παραπάνω όμως... που είναι στο εξωτερικό.. ούτε μπλεξίματα με εφορίες και τέβε ουτε τίποτα.. απλώς δηλώνεις στη προσωπική σου δήλωση Χ ευρώ απο διάφορα έσοδα και τέλος.. Αντε να ξυπνήσουν και δω και να το κάνουν έτσι μπας και δουμε άσπρη μέρα.. στο φινάλε προς όφελος τους θα ναι γιατι θα δηλώνονται λεφτά που τώρα είναι μαύρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρωνεύεσαι ? :P προφανως και αναφέρομαι στα κέρδη του φίλου σου.

 

Δεν υπαρχει διαθεση ειρωνιας. Απλα οταν ολοι βγαζουν ψιχουλα με το adsense, το ποσο μου φανηκε μεγαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...