Προς το περιεχόμενο

Sherlock - BBC TV Series


privateer

  

173 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιος είναι ο αγαπημένος σας ήρωας αστυνομικής λογοτεχνίας?

    • Ηρακλής Πουαρώ (Αγκάθα Κρίστι)
    • Σέρλοκ Χολμς (Σερ Άρθουρ Κόναν Ντόυλ)
    • Αρσέν Λουπεν (Μορις Λεμπλαν)
    • Άλλος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δώδεκα σεζόν σειρά με Poirot και γω καθομαι και ξαναβλέπω το Firefly?..

 

Edit: Ok, και στο πρώτο βίντεο του youtube έχει Trailer του με Philip Glass στο background.

 

Sold, see you Christmas 2014.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

You raised the bar very high mon ami. Οψόμεθα.

Αυτο μαλλον ειναι το λαθος που κανουν οι περισσοτεροι που προτεινουν μια σειρα και μολις το εκανα και γωgrin.png

Αλλα δεν αποσυρω τη δηλωσηwink.gif

Offtopic over και απο μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει ότι πιο geek πεθαίνεις. :devil:

 

Θα'ταν μια κακή στιγμή να ζητήσω να προσθέσεις και Λουπέν ε; :Ρ

 

Σε κόβω για Σερλοκάκια εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά πάντως μου ξαναξύπνησε το ενδιαφέρον για τα βιβλία του Ντουλ που μου λείπουν και δεν έχω διαβάσει. (Και για να δείτε και πόσο ξεπουλημένος είμαι, κάποτε είχα 50 βιβλία της Αγκάθα Κρίστι. Τα πούλησα και τώρα γράφω απο τον air μου)

 

Θα'ταν μια κακή στιγμή να ζητήσω να προσθέσεις και Λουπέν ε; :Ρ

 

Σε κόβω για Σερλοκάκια εσένα.

 

Σερλοκάκιας είμαι, αλλά αν βάλεις και Λουπέν μέσα, τότε λουπέν δαγκωτό. Ο οποίος συνδυάζει και μυαλό και χάρη.

 

 

(Άσε που θελω κι εγώ την αυθεντική τσοκόντα στον βράχο μου.)

 

 

Done.

 

Έβαλα τους 3 τοπ. Τώρα αν κανένας θέλει να πει την Μις Μαρπλ, ας διαλέξει το Άλλο, αλλά οι ψήφοι είναι φανεροί οπότε θα τον κοροιδεψουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς σκέψη Poirot. Ακολουθεί Λουπέν.

 

Έβαλα τους 3 τοπ. Τώρα αν κανένας θέλει να πει την Μις Μαρπλ, ας διαλέξει το Άλλο, αλλά οι ψήφοι είναι φανεροί οπότε θα τον κοροιδεψουμε.

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εχω δεί κι εγώ την σειρά μου άρεσε αρκετά όμως έχω και τις ενστάσεις μου (για το Βρετανικό κόμπλεξ ανωτερότητας)περισσότερο θέλλω να σχολιάσω την ερμηνεία του Martin freeman

(watson) ο οποίος δεν με έπεισε με το ταλέντο του τόσο πολύ για τον επερχόμενο ρόλο του στο Hobbit ώς Bilbo δεν ξέρω μακάρι να με διαψεύσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσε σαν Watson αν και δεν μου αρεσε γενικα ο χαρακτηρας watson στη σειρα, για Μπιλμπο παντως ειναι σχεδον ιδανικος.

Σχετικα με τη σειρά τωρα μου φανηκε εξαιρετικη παραγωγη με πολύ καλη μουσικη επενδυση, θα προτιμουσα λίγο πιο χαζο τον Χολμς αλλά και παλι ήταν πολύ επιτυχημενος χαρακτηρας. Ποιος περιμένει τώρα μέχρι την επόμενη σεζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ειναι στον ρολο του Watson,απλα νομιζω βρισκεται στην σκια του ηθοποιου που υποδύεται τον Sherlock αλλα και του Sherlock σαν χαρακτηρα στην σειρα.Θα συμφωνήσω πως για Βilbo φαινεται ιδανικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τον βρίσκω ό,τι πρέπει τον Watson. Προφανώς και είναι στη σκιά του Sherlock, είναι sidekick δεν είναι ισάξιας σημασίας χαρακτήρας. Αλλιώς θα λεγόταν η σειρά - οι περιπέτειες των Sherlock και Watson! Η λειτουργία του είναι μεταξύ άλλων μεγενθύνει την αντίθεση ανάμεσα στον Sherlock και στους κανονικούς ανθρώπους και ταυτόχρονα να μετριάζει τη μισανθρωπιά του. Αγαπώ Watson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ειναι στον ρολο του Watson,απλα νομιζω βρισκεται στην σκια του ηθοποιου που υποδύεται τον Sherlock αλλα και του Sherlock σαν χαρακτηρα στην σειρα.Θα συμφωνήσω πως για Βilbo φαινεται ιδανικος.

 

Kαι φοβάμαι να μή μηνει για άλλη μια φορά στην σκιά του Benedict Cumberbatch (sherlock Holmes)

μιάς και υποδύεται στο Hobbit όχι έναν αλλά δύο ρόλους ώς Necromancer και ώς Smaug (ο δράκος):mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...