Προς το περιεχόμενο

PlayStation Network [PSN] Προσφορές, νέα και απορίες


karlat89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες, εχω ενα αρκετα περιπλοκο θεμα σχετικα με τη συνδεση στο psn δωστε βαση και τα φωτα του οποιος μπορει γιατι η φαση ειναι απαλευτη.

 

Λοιπον η κατασταση εχει ως εξης. Ειχα το ps3 στον 1ο οροφο συνδεδεμενο με καλωδιο ethernet sto router και η συνδεση ηταν μια χαρα. Μετα αποφασισα να μετακομισω στον 3ο οροφο και για να εχω net και εκει συνεδεσα με καλωδιο ethernet το router του 1ου ορόφου με το router του 3ου. Εκανα ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις και ολες οι συσκευες συνδεονται κανονικα (1 desktop, 2 laptop, 1 κινητο με android). Το ps3 συνδεεται σε google youtube κλπ αλλα στο psn αρνειται να συνδεθει. Βγαζει ERROR 8071053D

 

Ψαχνοντας σε forum ολοι προτεινουν hard boot στο ps3 το οποιο φυσικα το δοκιμασα χωρις αποτελεσματα. Υπεθεσα μηπως κανουν καποιο maintenance αλλα παει εβδομαδα τωρα οπότε το απεκλεισα κ αυτο. Επισης φιλοι μου που μενουν κοντα μου δεν εχουν κανενα προβλημα

 

Οταν κανω connection test κανει success ip, success internet connection αλλα fail στο psn.

 

Επισης κάτι τελευταιο. Προσπαθησα να συνδεθω και ασύρματα αλλα εκει κανει fail και στο internet connection...

 

Oπως ειναι φυσικο η sony δε βοηθησε καθολου... οποτε..εχει κανεις καμια ιδεα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα κ παλι παιδια. Τελικα το προβλημα διορθωθηκε μονο του. Δεν εχω ιδεα τι μπορει να συνεβη. Εγω στη συνδεσμολογια δεν αλλαξα τπτ αλλα απο χθες ξαφνικα συνδεομαι χωρις προβληματα! Οπως και να χει ομως ευχαριστω για την προθυμια κ τη βοηθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπερα παιδια

θα ηθελα την βοηθεια σας για ενα προβλημα που εχω στο playstation network

Επαιζα το pro 11 παλιοτερα και ειχα κανει ενα λογαργιασμο για να παιζω online στο 11

Μετα εκλεισε το ον line στο 11 και αναγκαστικα δεν μπορουσες να παιξεις οποτε αγορασα το 13 κατευθειαν

Εβαλα το email που χρησιμοποιουσα στο 11 και εκανα νεο προφιλ με νεους φιλους, διαφορετικο απο το προηγουμενο.

Κατα λαθος εσβησα το user και πατησα την εντολη 'use an existing account' και μου ανοιξε ο λογαριασμος που επαιζα στο 11...

Σκεφτηκα μηπως ειχα βαλει αλλο email στον λογαριασμο του 13... και δοκιμασα και ενα αλλο που ειχα αλλα εγραφε οτι δεν ειναι εγκυρο...

 

Τι μπορω να κανω τωρα..? ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τσεκάρεις τα βασικά μέιλ σου..Κατά τη δημιουργία λογαριασμού σου στέλνουν πάντα ένα μέιλ επιβεβαίωσης ότι ο λογαριασμός δημιουργήθηκε..

 

Όταν τον βρεις κάνεις νέο user και συνδεεσαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το ψαξω αν  και σιγα μην τα εχω απο τοτε που τον εκανα γιατη δεν τα καραταω τα σβηνω καποις αλλος τροπος ο λογαργιασμος υπαρχει και το ονομα ειναι τρελογρια το κακο ειναι το email δεν θημαμαι


τελικα εψαξα σε ολα τα email και δεν βρηκα τιποτα και το κακο ειναι οτι να μπω με των αλλον το λογαριασμο δεν με πιραζει απλα μου ζηταει online pass code και το εχω ενεργοποιηση στον αλλο λογαργιασμο και λεει να αγορασω καινουργιο 10 ευρω  :mad:  :mad:  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα παιδια! και Χρονια πολλα! Να κανω 2 ερωτησεις γιατι δυστυχως δεν ξερω καθολου απο αυτα. 1) Για να παιξω online στο ps3 θελει εγγραφη ε? Και γιατι ζηταει πολη και διευθυνση? Ειναι ασφαλες να τα δωσω? Και 2) ειδα στο playstation store να πουλαει παιχνιδια του ps2.. ειναι στα παλια γραφικα΄ή σε HD? επισης πως το αγοραζεις ενα παιχνιδι αν θες? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)ναι χρειαζεσαι εγγραφη.Δωσε στοιχεια μην φοβασαι.

2)νομιζω ολα ειναι remastered σε HD(σχεδον)

αν θες να αγορασεις καποιο παιχνιδι ειτε βαζεις πιστωτικη(δεν στο συνιστω)ειτε αγοραζεις απο video clubs,καταστημα ηλεκτρονικων(public,Πλαισιο κλπ) psn καρτες των 20 και 50€ και κανεις τις αγορες σου.

 

ενδεχεται σε καποιο να εχω κανει λαθος,εχω πανω απο χρονο που πουλησα την κονσολα και δεν παρακολουθω τις εξελιξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει εγγραφή, ασφαλές είναι, όχι, δεν είναι σε HD, είναι τα παιχνίδια του 2. Εχουν κυκλοφορήσει κάποιες HD collections ως PS3 games (ICO/Shadow of the Colossus, Jak & Daxter Trilogy και κάποια άλλα, απόφυγε όμως το Silent Hill Collection γιατί είναι πολύ κακή δουλειά). Παιχνίδια αγοράζεις είτε με κάρτα τράπεζας (πιστωτική ή χρεωστική) είτε περνόντας χρήματα στο λογαριασμό με προπληρωμένες PSN cards, που μπορείς να βρεις σε καταστήματα όπως το Πλαίσιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδες!!! Μα καλα τι τι θελει την διευθνηση το ps network ξερετε ? επισης φιλε vole maulder ευχαριστω κατα αρχας για την συβουλη αλλα δεν λεω για παιχνιδια που βγηκαν τωρα σε ps3 θηκες αλλα παλια κλασικα που εχει το store οπως san andreas vice city....αυτα δεν ειναι HD ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα!εχω αγορασει ενα ps4 και εχω ευρωπαικο psn!θα φυγω για αυστραλια σε λιγο καιρο!ξερω πως ειναι region free!θα μπορω ομως να συνδεθω απο εκει στο psn που εχω ελλαδα;!ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χρονια πολλα & καλη χρονια.

 

Ξερεις κανεις να μου πει τι παιζει με μερικα παιχνιδια, οπως Dragon Dogma  και Grid 2, που ενω προσφατα ηταν διαθεσιμα, τωρα δεν υπαρχουν? Επισης το Assassin Creed 3, ενω το εχω κατεβασει, και αυτο δε φαινεται στο store διαθεσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα guys. Πάω να ξεκινήσω ένα παιχνίδι στο ps3 και με το που μπω στο παιχνίδι με πετάει από το psn και μου λέει Error 80028ED6 Όταν βγω από το παιχνίδι με συνδέει πάλι αυτόματα. Ξέρετε τι τι συμβαίνει?
Ευχαριστώ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...