Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναί, πρώτος και μέχρι στιγμής glass cannon. Σχεδόν αποκλειστικά dexterity και bow damage/speed.

 

Δεν μου πέθανε ούτε μία φορά. Split Arrow + Fork και τίποτα άλλο.

 

Στο Boss του Act1 η δυσκολία μου ήταν να χρησιμοποιήσω το Health Flask και το Mana Flask παραπάνω από μία φορά.

 

Σε μία κλίμακα από 1 μέχρι το 10, τη δυσκολία μέχρι τώρα την βρίσκω κάπου στο 2-3. Κανονικός περίπατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα φας κανονικότατα. Με τρώει να σου πω και πως αλλά καλύτερα να το δεις μόνος σου, χαχαχα ^_^

 

¨Αντε να δούμε. Μόλις τα φάω θα σας πώ.

 

Τώρα για το τί level θα φτάσω, όλα εξαρτώνται από το πόσο θα μου κρατήσει το παιχνίδι το ενδιαφέρον. Για την ώρα είμαστε ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨Αντε να δούμε. Μόλις τα φάω θα σας πώ.

 

Τώρα για το τί level θα φτάσω, όλα εξαρτώνται από το πόσο θα μου κρατήσει το παιχνίδι το ενδιαφέρον. Για την ώρα είμαστε ΟΚ.

 

Μην φοβασαι, απο την αρχη κιολας του Act 3 θα αρχισεις να περνας καλα. Glass canon ειπες? Χμμμ, ισως και προς το τελος του Act 2 να αρχισεις να φευγεις φετες απο τους εχθρους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Single player το παιζεις ανετα αλλα ειναι online. Το θεμα ειναι οτι αν το παιζεις single player εισαι απλα ηλιθιος και σιγουρα οχι οπως πρεπει να το παιξεις. Ειναι καλα να ασχοληθεις single player μεχρι να μαθεις τι παιζει και τι γινεται (το οποιο με ανεση μπορει να σου παρει 30-40 ωρες αναλογα) αλλα απο εκει και περα το ψωμι ειναι το multi καθως το παιχνιδι περιλαμβανει αρκετο grinding μιας και στηριζεται στην ανταλλαγη materials/items και οχι σε gold για να πετυχεις και να φτιαξεις καλο gear.  

 

Γενικα αν σκοπευεις να ξεκινησεις το παιχνιδι με σκοπο απλα να περασεις λιγο καλα τοτε απλα ξεχνα το. Το παιχνιδι -απαιτει- πληρης αφοσιωση και ξοδεμα μπολικων 25ωρων/24ωρο για να καταφερεις κατι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γενικα αν σκοπευεις να ξεκινησεις το παιχνιδι με σκοπο απλα να περασεις λιγο καλα τοτε απλα ξεχνα το. Το παιχνιδι -απαιτει- πληρης αφοσιωση και ξοδεμα μπολικων 25ωρων/24ωρο για να καταφερεις κατι. 

 

 

Σιγά βρε ikaruga! Το παιχνίδι το μετέτρεψες από παιχνίδι σε δουλειά :blink:

 

Άκου εκεί θέλει πλήρη αφοσίωση 24-ώρων!

 

Σίγουρα το παιχνίδι έχει μπόλικο ψωμί για αυτούς που κυνηγάνε το τέλειο σετάκι πανοπλία-όπλα κλπ κλπ, αλλά μιά χαρά παιχνίδι είναι να το παίξεις στο χαλαρό μόνος σου ή με κανένα φίλο και απλά να γουστάρεις λίγες ώρες τη φορά.

 

Έχει και μπόλικα events και διαγωνισμούς, αλλά ο ανταγωνισμός είναι υψηλού επιπέδου. Έπαιξα εχθές έναν 12-λεπτο διαγωνισμό και είχε αρκετή πλάκα.

 

Δεν ξέρω ακόμα αν είναι καλύτερο από το Torchlight 2, το artstyle μου αρέσει περισσότερο, αλλά βρισκώμενος κάπου στην μέση του ACT 2, το παιχνίδι παραμένει περίπατος.

 

Glass cannon και να μην έχεις πεθάνει ούτε μία φορά σε 17 ώρες παιχνιδιού είναι ενδεικτικό της χαμηλής δυσκολίας.

 

Πάρα ταύτα το απολαμβάνω πολύ. Είναι καλουδουλεμένο παιχνίδι και τα passive skills όλα τα λεφτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ με Acts είναι, όπως στο Diablo? Επαναλαμβανόμενο περιεχόμενο δηλαδή κι έτσι?

 

Τόσο σκατά τα έκανε η Blizz και οι άλλοι την ακολούθησαν?

 

Γιατί, το Diablo 2 πώς ήταν?

 

Στο endgame υπάρχουν διαθέσιμοι 20 - 30 χάρτες που επιλέγει ο παίκτης πώς θα τους παίξει, οπότε υπάρχει και random content υπό μία έννοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...