Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάντως προχθες παραλίγο να την ρίξω (για 1 hit) και νευρίασα τόσο που το έκλεισα χΔ!
καιρό είχα να το πάθω με παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστεψε με γινεται αρκετα δυσκολοτερο μετα το πρωτο boss. Το τελευταιο boss στο Act 2 με μαγισσα ειναι αδυνατο να βγει αν δεν εχεις επενδυσει σε survival build. Και μιλαω για επενδυση ετσι, οχι μαλακιες. 9 στα 10 nodes θα πρεπει να τα ριχνεις σε life, shield, resistance. Οτιδηποτε αλλο απλα θα σε παει πισω. 

 

Γι αυτο και αλλαξα σε shadow. Μπορω να ειμαι μαγος και ταυτοχρονα να εχω defense και offense απο melee. Σχεδον 30 level και με αυτον και περασα τα παντα "νερακι" σε σχεση με την μαγισσα. Η μαγισσα ανεβαινει πολυ αργοτερα αλλα μεχρι να φτασεις εκει θα σε εχει βγει η ψηχη. Α υποψην με τον shadow μου ειμαι ηδη στο Act 3 και ειμαι σχετικα ανετος (3-4 level ποιο κατω απο τη μαγισσα) και light. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, από lag και desynch πως πάει το παιχνίδι; Υπάρχει καμία βελτίωση σε σχέση με το πως ήταν πριν 1-2 μήνες;

 

Σχετικά με τα bossaκια, κάθε ένα από αυτά κάνει πάνω κάτω συγκεκριμένου τύπου dmg. Βρίσκεις τι dmg κάνει και ανεβάζεις τα resistances σε αυτόν τον τύπο dmg με items (η φροντίζεις να έχεις πάρει και τα απαραίτητα passives μέχρι τότε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει βελτιωθει αρκετα, αλλα υπαρχει ακομα desync..

 

Επιτελους ανεβαζουν το content lvl απο πολλες περιοχες της Act 3 στο αυριανο patch  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ikaruga είσαι ο ορισμός της παραπληροφόρησης :P

Με την cold crit witch μου έβγαζα Vaal χωρίς να με ακουμπήσει καν.. Απλά πρέπει να ξέρεις τι να κάνεις.. Στο laser τρέχεις γύρω γύρω, όταν βγάζει το ματσούκι που σκάει το fire damage φροντίζεις να μην είσαι δίπλα του, και σκοτώνεις τα adds μόλις βγαίνουν, Το μόνο που χρειάζεσαι, ότι χαρακτήρα και να έχεις εκτός από summoner, για solo είναι ένα spell totem με σκελετούς να τανκάρουν όσο εσύ καθαρίζεις. Επίσης μια χαρά είναι η cold witch στα party μιας και μπορεί να παγώνει ολόκληρα δωμάτια για όσο χρόνο χρειάζεται να καθαρίσει το δωμάτιο.

Επειδή έχω να μπω κάνα μήνα, έχει ακόμα κόσμο ή έχουν φύγει οι περισσότεροι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δεδομενο φιλε μου οτι τα party θα παρουν fire ή elec witch. Τον Vall δεν ξερω πως τον εβγαλες καθως τρως one shot (τωρα αν εχει αλλαξει κατι στο damage του μετα απο τοσα patch) ειτε απο το laser, ειτε απο το πλοκαμι (του καρχαρια). Η δικη μου εμπειρια σαν μαγισσα ηταν φουλ damage. Fire/summoner build. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως Vadou μου αναζοπυρωσες το ενδιαφερον. Θα φτιαξω νεα μαγισσα με διαφορετικο focus αυτη τη φορα και θα δω πως θα παει. Βλεπω εχουν γινει αλλαγες στην επιλογη των skills και στα quest rewards της μαγισσας οποτε μπορει να βολεψει περισσοτερο τωρα. Ξεκιναω τωρα και βλεπω πως παει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να τρως one shot από το laser του Vaal σημαίνει είτε ότι τo σύνολο life+energy shield σου είναι μικρό, είτε δεν έχεις το lightning resistance φουλαρισμένο, είτε και τα δύο. Από κει και πέρα τo να σε χτυπήσει από melee μπορεί να συμβεί μόνο από απροσεξία σου, καθώς δεν έχεις καμία δουλειά να κάθεσαι να βαράς από melee range με μάγισα.

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ειναι δεδομενο φιλε μου οτι τα party θα παρουν fire ή elec witch."

Αν αυτό δεν είναι trollia τσάμπα κάθομαι και γράφω, δεν υπάρχει σωτηρία :P

 

Στον Vaal αν φας hit με το πλοκάμι, το πιο πιθανό είναι να φύγεις μονόχιτος, so δεν κάθεσαι να τη φας. Άν φας μια με το laser δε σου κάνει κ τόσο dmg. Aν όμως κάτσεις και φάς και άλλες, ε RIP και με τις υγείες σου.. Πόσο δύσκολο είναι να το αποφύγεις;

Btw με 30 και 40lvl χαρακτήρες μην προσπαθείς να διαμορφώσεις άποψη. Εκτός και αν εντωμεταξύ έχεις φτάσει 80+ και έχεις δει τι παίζει μετά οπότε απλά οι απόψεις μας διαφέρουν. xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ηδη το ξεκαθαρισα οτι η μαγισσα μου ηταν 32 level και ως εκει θα εκφερω αποψη γιατι και το παλικαρι στο οποιο απαντησα εχει δυσκολιες στο πρωτο boss ακομα (ποσο μαλλον στον Vaal). Για party απλα διαβαζοντας τα forum του PoE καταλαβαινω οτι Ice witch δεν εχει ουτε την ιδια αντιμετωπιση αλλα ουτε και τον ιδιο "wanted" χαρακτηρα οσο η fire/lightning ενω η summoner τρωει kick εκ των πραγματων. 

 

Σε καθε περιπτωση η μαγισσα (τουλαχιστον μεχρι και αυτα level) δεν πιανει μια μπροστα στον shadow. Με τον shadow εφτασα Act 3 στο level 27 ενω με την μαγισσα ακομα να περασω Vaal στο 32 level. Της εριξα delete λοιπον της μαγισσας αυτης και ξεκινησα καινουργια για να φτιαξω νεο elemental build και να δω πως θα παει solo. Συνεχιζει να ειναι αρκετα δυσκολοτερη σε σχεση με τον Shadow ο οποιος ειτε ειναι overpowered (εκτος και αν για καποιο ανεξηγητο λογο τα skills μου πολλαπλασιαζονται με τη χρηση του) ειτε η μαγισσα ειναι απλα για το πεος και χρειαζεται να "δουλεψεις" πολυ περισσοτερο για να την κανει να λειτουργησει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το παιχνιδακι αυτο εχει βγει σε singleplay ή ειναι μονο online?

Aξιζει να ασχοληθω?

 

Οχι, ειναι μονο online. Eιναι free οποτε δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...