Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οινόπνευμα όπως όλοι γνωρίζουμε είναι αντιμικροβιακό... Αυτό σημαίνει πως πέρα από βακτήρια και μύκητες, σκοτώνει και τους ιούς?

 

Και δεύτερον, ο θάνατος των μικροβίων γίνεται ακαριαία, ή πρέπει να εκτεθούν σε αυτό για κάποιο Χ χρονικό διάστημα?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οινόπνευμα όπως όλοι γνωρίζουμε είναι αντιμικροβιακό... Αυτό σημαίνει πως πέρα από βακτήρια και μύκητες, σκοτώνει και τους ιούς?

 

Και δεύτερον, ο θάνατος των μικροβίων γίνεται ακαριαία, ή πρέπει να εκτεθούν σε αυτό για κάποιο Χ χρονικό διάστημα?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :-)

 

σκοτώνει και ιούς, αλλά κάποιοι είναι ανθεκτικοί και η χρήση του οινοπνεύματος δεν εξασφαλίζει την εξαφάνισή τους.

Η καταστροφή τους δεν είναι ακαριαία, αλλά απαιτείται κάποιος χρόνος έκθεσής τους στο οινόπνευμα. Όταν έμπαινα στην εντατική νεογνών μας βάζαν να πλένουμε τα χέρια σχολαστικά με διάλυμα οινοπνεύματος, και έπρεπε τρίβοντας τα χέρια σου για 30'' στο τέλος αυτά να είναι ακόμα υγρά. Δηλαδή να υπάρχει οινόπνευμα στα χέρια για τουλάχιστον 30''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκοτώνει και ιούς, αλλά κάποιοι είναι ανθεκτικοί και η χρήση του οινοπνεύματος δεν εξασφαλίζει την εξαφάνισή τους.

Η καταστροφή τους δεν είναι ακαριαία, αλλά απαιτείται κάποιος χρόνος έκθεσής τους στο οινόπνευμα. Όταν έμπαινα στην εντατική νεογνών μας βάζαν να πλένουμε τα χέρια σχολαστικά με διάλυμα οινοπνεύματος, και έπρεπε τρίβοντας τα χέρια σου για 30'' στο τέλος αυτά να είναι ακόμα υγρά. Δηλαδή να υπάρχει οινόπνευμα στα χέρια για τουλάχιστον 30''.

 

Thanks! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 2 μπριζολες στο νερο για ξεπαγωμα, χωρις να ξερω και πολλα τις εβαζα κατευθειαν στο τηγανι και εβαζα λαδι και τηγανιζα, τωρα διαβασα καπου οτι πρεπει να ειναι οσο πιο στεγνες γινεται πριν πανε για τηγανισμα για να μην αποροφησουν πολυ λαδι, πως να τις στεγνωσω δηλαδη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προσπαθω να τροποποιησω ενα androidmanifest.xml αρχειο (μια λεξη θελω να πειραξω απο κει) αλλα δεν βρισκω πως ανοιγει. Και δεν γινεται με κανεναν hex editor. Διαβασα πως γινεται με ενα προγραμμα eclipse, αλλα κατι λειπει και δεν τρεχει στο pc μου. Ξερει κανεις τιποτα, κανεναν αλλον τροπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Γνωρίζει κανείς τι γίνεται στην περίπτωση που έχω αλλάξη υπογραφή από αυτήν που έχω στην ταυτότητα μου;

 

Κανένα θέμα δεν θα έχεις, η υπογραφή δεν χρειάζεται να παραμένει η ίδια δια παντός.

Από την άλλη, μην την αλλάζεις και κάθε μήνα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να τροποποιησω ενα androidmanifest.xml αρχειο (μια λεξη θελω να πειραξω απο κει) αλλα δεν βρισκω πως ανοιγει. Και δεν γινεται με κανεναν hex editor. Διαβασα πως γινεται με ενα προγραμμα eclipse, αλλα κατι λειπει και δεν τρεχει στο pc μου. Ξερει κανεις τιποτα, κανεναν αλλον τροπο?

 

με notepad ανοιγει.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
με notepad ανοιγει.:-)

 

Αμ δεν ανοιγει :(

Υποτιθεται πως ειναι binary κατι τελος παντων το οποιο εχει υποστει συμπιεση. Με notepad κλπ μου βγαζει κατι περιεργους χαρακτηρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...