Προς το περιεχόμενο

amazon.co.uk δωρεαν μεταφορικά με παραγγελία άνω των £25


akalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρωτα απ'ολα αυτο το αντικειμενο δεν παει δωρεαν πουθενα ουτε στο com ουτε στο uk η προσφορα για δωρεαν αποστολη ειναι για το uk για αυτο ερχονται και γρηγορα

 

Απο αυτά που διάβασα το free delivery sto .com ισχύει για πολιτείες αμερικής μόνο αλλά το free delivery ισχύει και στο amazon global απότι λέει

 

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dus-worldwide-shipping-aps&field-keywords=BL2CP25664AA80A&x=14&y=20 και εδώ είναι διαθέσιμο gia free delivery και για ελλάδα σωστά;

 

Όπως και νά'χει απλά θέλω να μάθω πώς μπορώ να κάνω αγορά ενός παρόμοιου προϊόντος χωρίς επιπλέον έξοδα (τελωνεία,κτλ) πέρα της τιμής στο site;

 

---------- Προσθήκη στις 19:21 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:44 ----------

 

Γνωρίζει τελικά κανείς τι παίζει; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτά που διάβασα το free delivery sto .com ισχύει για πολιτείες αμερικής μόνο αλλά το free delivery ισχύει και στο amazon global απότι λέει

 

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dus-worldwide-shipping-aps&field-keywords=BL2CP25664AA80A&x=14&y=20 και εδώ είναι διαθέσιμο gia free delivery και για ελλάδα σωστά;

 

Όπως και νά'χει απλά θέλω να μάθω πώς μπορώ να κάνω αγορά ενός παρόμοιου προϊόντος χωρίς επιπλέον έξοδα (τελωνεία,κτλ) πέρα της τιμής στο site;

 

---------- Προσθήκη στις 19:21 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:44 ----------

 

Γνωρίζει τελικά κανείς τι παίζει; :P

Ρε μην σε νιαζει τελωνειο δεν πανε οτι σου γραφει στο τελος πριν πληρωσεις τοσα θα δωσεις αποτι καταλαβα 1η φορα παραγγελνεις μεσω νετ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μην σε νιαζει τελωνειο δεν πανε οτι σου γραφει στο τελος πριν πληρωσεις τοσα θα δωσεις αποτι καταλαβα 1η φορα παραγγελνεις μεσω νετ??

Αν πάρει απ το amazon.com που λέει, δε θα περάσουν από τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μην σε νιαζει τελωνειο δεν πανε οτι σου γραφει στο τελος πριν πληρωσεις τοσα θα δωσεις αποτι καταλαβα 1η φορα παραγγελνεις μεσω νετ??

 

"1η φορα παραγγελνεις μεσω νετ??" Που το κατάλαβες;;;; :)Ok, δεν πληρώνεις τελωνείο απο το co.uk με το international amazon όμως που κάνει international shiping και έχει και διαθέσιμα προϊόντα για free delivery που το co.uk μπορεί να μην τα έχει,ξέρεις τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρει απ το amazon.com που λέει, δε θα περάσουν από τελωνείο;

 

εγω εχω παρει και δεν περασαν τωρα τι να σου πω

 

---------- Προσθήκη στις 20:00 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:57 ----------

 

"1η φορα παραγγελνεις μεσω νετ??" Που το κατάλαβες;;;; :)Ok, δεν πληρώνεις τελωνείο απο το co.uk με το international amazon όμως που κάνει international shiping και έχει και διαθέσιμα προϊόντα για free delivery που το co.uk μπορεί να μην τα έχει,ξέρεις τι παίζει;

 

εγω δεν νομιζω να πηγιανουν ταιλωνειο αλλα δεν σου λεω σιγουρα γιατι εχω παρει απο το κομ αλλα δεν ειχε τσαμπε εκσοδα παντως τελωνειο δεν περασαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο amazon.co.uk που δοκίμασα να κάνω αγορά μου έβγαλε να επιλέξω το free super saver shipping και οτι θα φτάσει σε 7-10 μέρες,στο amazon.com ενω ήταν και εκεί διαθέσιμο για free super saver shipping το ίδιο προϊόν δε μου έβγαζε επιλογή να το επιλέξω τουλάχιστον πριν επιλέξω payment method.Είναι απλά διαφορετική διαδικασία η μήπως δεν γίνεται να αποφύγω μεταφορικά μιας και γίνεται αποστολή απο Αμερική;

Κάποιος που να έχει χρησιμοποιήσει και το .com και το .co.uk??? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί το COM και το CO.uk να ειναι στον ίδιο όμιλο αλλά συμπεριφέρονται ως δυο ανεξάρτητες εταιρείες.

 

ΕΙΤΕ στο COM, ΕΙΤΕ στο CO.UK, ο ΣΙΓΟΥΡΟΣ τρόπος για να δεις πόσο κοστίζουν το είδος και τα μεταφορικά είναι να φτιάξεις ένα δωρεάν λογαριασμό και να βάλεις την ελληνική σου διεύθυνση. Μετά προσθέτεις το είδος στο καλάθι σου και πατάς να κάνεις checkout. Στο επόμενο βήμα σου λεει αν το είδος στέλνεται στην Ελλάδα, ποια ειναι η τιμή (ακριβώς) και πόσα ειναι τα μεταφορικά (ακριβώς).

 

ΥΓ(ΒΑΣΙΚΟ): Οι τιμές απο το COM δεν συμπεριλαμβάνουν το τελωνείο που ΠΙΘΑΝΟΝ να περάσει η παραγγελία σας.

ΥΓ: Τα ίδια ισχύουν και για τα λοιπά amazon π.χ. amazon.DE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί το COM και το CO.uk να ειναι στον ίδιο όμιλο αλλά συμπεριφέρονται ως δυο ανεξάρτητες εταιρείες.

 

ΕΙΤΕ στο COM, ΕΙΤΕ στο CO.UK, ο ΣΙΓΟΥΡΟΣ τρόπος για να δεις πόσο κοστίζουν το είδος και τα μεταφορικά είναι να φτιάξεις ένα δωρεάν λογαριασμό και να βάλεις την ελληνική σου διεύθυνση. Μετά προσθέτεις το είδος στο καλάθι σου και πατάς να κάνεις checkout. Στο επόμενο βήμα σου λεει αν το είδος στέλνεται στην Ελλάδα, ποια ειναι η τιμή (ακριβώς) και πόσα ειναι τα μεταφορικά (ακριβώς).

 

ΥΓ(ΒΑΣΙΚΟ): Οι τιμές απο το COM δεν συμπεριλαμβάνουν το τελωνείο που ΠΙΘΑΝΟΝ να περάσει η παραγγελία σας.

ΥΓ: Τα ίδια ισχύουν και για τα λοιπά amazon π.χ. amazon.DE

 

Αυτό ακριβώς έκανα και στα 2.Ωπως αναφέρω παραπάνω το .co.uk μου έβγαλε τελική τιμή και σε πόσες μέρες θα είναι ελλάδα ενώ το .com δεν μου έδινε επιλογή να επιλέξω free saver shipping και σε πόσες μέρες θα είναι Ελλάδα αλλά ούτε οτι δεν μπορεί να γίνει αποστολή Ελλάδα,έπρεπε πρώτα να βάλω στοιχεία κάρτας κτλ.

Σε περίπτωση που περάσει τελωνείο ενα ram kit αξιας 110$ περίπου ποιά θα μπορούσε να είναι η τελική τιμή του;Απότι είδα το .com έχει πολύ καλύτερες τιμές απτο .co.uk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΥΓ(ΒΑΣΙΚΟ): Οι τιμές απο το COM δεν συμπεριλαμβάνουν το τελωνείο που ΠΙΘΑΝΟΝ να περάσει η παραγγελία σας.

 

Πριν λιγες μερες ο,τι δοκιμασα να βαλω στο καλαθι του .com και να προχωρησω το checkout μου εβαζε ΚΑΙ μεταφορικα κανενα 20-30αρι (ενω ειχε δωρεαν μεταφορικα για usa), αλλα ΚΑΙ φορο (τελωνιου νομιζω) καπου 20%.

Ενα προιον δλδ των 80 δολλαριων πηγαινε καπου 120 δολλαρια , πολυ ακριβοτερα απο οτι στο co.uk. Οποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγες μερες ο,τι δοκιμασα να βαλω στο καλαθι του .com και να προχωρησω το checkout μου εβαζε ΚΑΙ μεταφορικα κανενα 20-30αρι (ενω ειχε δωρεαν μεταφορικα για usa), αλλα ΚΑΙ φορο (τελωνιου νομιζω) καπου 20%.

Ενα προιον δλδ των 80 δολλαριων πηγαινε καπου 120 δολλαρια , πολυ ακριβοτερα απο οτι στο co.uk. Οποτε;

 

Οπότε τι; Δεν κατάλαβα το ερώτημα. Συγκρίνεις τιμές απο com και co.uk; Μα αφού ειναι διαφορετικά μαγαζιά και εσύ σαν καταναλωτής διαλέγεις τι σε συμφέρει

 

-Μεταφορικά για Ελλάδα ήταν 20 ευρώ. Δωρεάν ήταν μόνο για usa. Απλό

-O φόρος ΔΕΝ ειναι ο φόρος τελωνείου αλλά το ΦΠΑ (τους)

Το κόστος τελωνείου (εκτελωνισμός, φόρος, κλπ) ΔΕΝ υπολογίζεται σε καμία αποστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Isay, μια παραθεση που δεν εβαλα αφου ηταν το τελευταιο που ειπωθηκε ειναι αυτη.

 

...Απότι είδα το .com έχει πολύ καλύτερες τιμές απτο .co.uk

 

Εκει πηγαινε το "οποτε;", οτι δηλαδη ουτε τελωνειο εχει περασμενο στην τιμη, ουτε φορο, ουτε μεταφορικα. Η τιμη που βλεπουμε στο uk ειναι τελικη, ενω η τιμη που βλεπουμε στο com σχεδον διπλασιαζεται αν προσθεσουμε, προσθεσουμε, προσθεσουμε.

Και εγω ειχα τρελαθει με τις τιμες του .com, αλλα μετα απο 2-3 προσπαθειες να προχωρησω το checkout ειδα οτι ειναι πολυ πιο ακριβο απο το uk δυστυχως.

 

Παραδειγμα. Σκληρος δισκος που στο uk βγαινει καπου 70 ευρω, στο .com βγαινει 100-110€ (και χωρις να υπολογισουμε τελωνειο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί το COM και το CO.uk να ειναι στον ίδιο όμιλο αλλά συμπεριφέρονται ως δυο ανεξάρτητες εταιρείες.

 

ΕΙΤΕ στο COM, ΕΙΤΕ στο CO.UK, ο ΣΙΓΟΥΡΟΣ τρόπος για να δεις πόσο κοστίζουν το είδος και τα μεταφορικά είναι να φτιάξεις ένα δωρεάν λογαριασμό και να βάλεις την ελληνική σου διεύθυνση. Μετά προσθέτεις το είδος στο καλάθι σου και πατάς να κάνεις checkout. Στο επόμενο βήμα σου λεει αν το είδος στέλνεται στην Ελλάδα, ποια ειναι η τιμή (ακριβώς) και πόσα ειναι τα μεταφορικά (ακριβώς).

 

ΥΓ(ΒΑΣΙΚΟ): Οι τιμές απο το COM δεν συμπεριλαμβάνουν το τελωνείο που ΠΙΘΑΝΟΝ να περάσει η παραγγελία σας.

ΥΓ: Τα ίδια ισχύουν και για τα λοιπά amazon π.χ. amazon.DE

 

Ρε σι κατσε δηλαδη απο το uk πανε τελωνειο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τελευταιο απο το uk πως ερχονται τα πραγματα σου αφηνουν χαρτι η τα τα αφηνουν σπιτι σου ??? και κατι αλλο χαχα αυτο που λεει Estimated dispatch date ειναι η μερα που θα τα στειλουν η η μερα που θα τα παρω??????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...