Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

^

Να σποουνάρουν οι εχθροί κάθε λίγο και λιγάκι και να βρίσκεσαι ξαφνικά στη μέση μάχης με μπάντιτς, νεκρομανσερς κλπ. ενώ περπατάς ανέμελα μαζεύοντας λουλουδάκια; No way dude! Δεν νομίζω αυτό να προσθέτει στην απόλαυση του παιχνιδιού αλλά στον εκνευρισμό και στην απίστευτη κατανάλωση φίλτρων :P Ας είναι το Skyrim όπως είναι. Μια χαρά είναι έτσι κι αλλιώς οι επιλογές δυσκολίας που δίνει!

 

Btw, να πω τον πόνο μου.

So far έχω αλλάξει 3 άλογα [!]. Το 1ο το σκότωσαν bandits και το 2ο ένας δράκος. Το 3ο την παλεύει προς το παρόν.

 

Ξέρετε αν υπάρχει πουθενά η εντολή να ΜΗΝ ορμάει το άλογο στους εχθρούς; Σαν πολύ Κόναν δεν την έχει δει;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Να σποουνάρουν οι εχθροί κάθε λίγο και λιγάκι και να βρίσκεσαι ξαφνικά στη μέση μάχης με μπάντιτς, νεκρομανσερς κλπ. ενώ περπατάς ανέμελα μαζεύοντας λουλουδάκια; No way dude! Δεν νομίζω αυτό να προσθέτει στην απόλαυση του παιχνιδιού αλλά στον εκνευρισμό και στην απίστευτη κατανάλωση φίλτρων :P Ας είναι το Skyrim όπως είναι. Μια χαρά είναι έτσι κι αλλιώς οι επιλογές δυσκολίας που δίνει!

 

Btw, να πω τον πόνο μου.

So far έχω αλλάξει 3 άλογα [!]. Το 1ο το σκότωσαν bandits και το 2ο ένας δράκος. Το 3ο την παλεύει προς το παρόν.

 

Ξέρετε αν υπάρχει πουθενά η εντολή να ΜΗΝ ορμάει το άλογο στους εχθρούς; Σαν πολύ Κόναν δεν την έχει δει;!

καλα ναι τι να στην πεφτουνε απο παντού??

 

χαχαχα με το άλογο παθαίνω ακριβώς το ίδιο το οποίο με εκνευρίζει αφάνταστα. Πλέον όταν είναι να παω καπου απλά το παρκάρω μακριά κ πάω ποδαράτος μέχρι εκεί που θέλω να πάω. Άσε που φορές που θες να πας κάπου sneak εκεί που πας σιγά σιγά σκυμμένος βλέπεις να περνάει τρέχοντας το μουλάρι σου κ να σου χαλάει την έκπληξη. :fear:

Επίσης δε θα ήταν καλό (και ρεαλιστικό) το άλογο να χει καμιά τσάντα πάνω να βάζεις τπτ για μεταφορά?? Νομίζω τα άλογα είναι ένα από τα λίγα πράγματα που δεν έχει δουλευτεί πολύ ή/και σωστά(μιλάω για gaming feature όχι για bugs)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ξέρετε αν υπάρχει πουθενά η εντολή να ΜΗΝ ορμάει το άλογο στους εχθρούς; Σαν πολύ Κόναν δεν την έχει δει;!

 

Ή κάποιο "tie your horse to the tree/object" mod. :P

 

Κι εγώ βρήκα ένα άλογο (σε quest που χάλασε άμαξα, οπότε ανέβηκα πάνω του κυριλέ) και μετά πήγαινα σε κάτι bandits και βούτηξε μόνο του. (LEROOOOOOOY HOOOOOORSE!)

 

Το άφησα να πεθάνει και μετά σαν καλός ήρωας, "Θα σας εκδικηθώ για τον θάνατο του αλόγου μου!!".

 

Και δεν ξαναέπιασα άλογο. :P

 

@Skull, το τέλος του βίντεο ειδικά, όλα τα LOL! Πάλι καλά που κρατήθηκα γιατί είμαι στο γραφείο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δε θα ήταν καλό (και ρεαλιστικό) το άλογο να χει καμιά τσάντα πάνω να βάζεις τπτ για μεταφορά?? Νομίζω τα άλογα είναι ένα από τα λίγα πράγματα που δεν έχει δουλευτεί πολύ ή/και σωστά(μιλάω για gaming feature όχι για bugs)

Μα όταν είσαι υπέρβαρος και καβαλήσεις το άλογο μπορείς να κάνεις fast travel ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα όταν είσαι υπέρβαρος και καβαλήσεις το άλογο μπορείς να κάνεις fast travel ;)

 

Lol σωστό κ αυτό, απλά προσπαθώ να μην κάνω fast travel. ^_^

Και επίσης μπορεί να θες να πας dungeonότσαρκα κ να αποθηκεύεις προσωρινά στο μουλάρ σ.

 

 

Καταφέρατε δηλαδή τον Shadowmere να ψοφήσει; Πως διάολο;

Λολ αν στην πέσει καμιά αρκούδα π για κάποιο λόγο σε αγνοεί στο σφάζει με 5-6 hits. Επίσης πολύ εκνευριστικό είναι ότι το άλογο παίρνει τρελό aggro. Δεν ξέρω αν μου συμβαίνει μόνο εμένα αλλά έχουν τύχει φορές που 3 bandits την πέφτουν συνεχώς στο άλογο εκτός από αυτόν που βαράω εκεινη τη στιγμή. :-(

Άσε που αν πας να κανεις καμια καταβαση απο βράχια ψοφάει από τα 2 μέτρα.

 

Ξέρει κανείς αν έχει διαφορά άλογο με άλογο? Εννοώ σε ταχύτητα. Γιατί είχα την εντύπωση ότι αυτό που έκλεβες σε ένα quest (frost νομίζω) πήγαινε πιο γρήγορα. :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Άσε που αν πας να κανεις καμια καταβασει απο βράχια ψοφάει από τα 2 μέτρα.

 

Eμ κι εσύ από 2 μέτρα κατεβάζεις το άλογο;

 

Τουλάχιστον αυτό να το δεχτώ ότι είναι ευπαθή σε ζημιά στα πόδια τους. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice!

Στο πρώτο σου λινκ λέει επίσης ότι κατά την διάρκεια του παιχνιδιού μπορούμε να γράψουμε την εντολή setav confidence 0 για να είναι "κοτούλες" κατά την διάρκεια μάχης. Καλή φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...