Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερώτηση παιδες. Την special edition την παίρνουμε δωρεαν αν έχουμε το skyrim και ολα τα dlc ετσι? Δεν εχει σημασία αν ειναι legendary editiom η όχι? Επίσης η special edition έχει μονο το base game? Η είναι και τα dlc μέσα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, ειτε την Legendary εχεις, ειτε το base game μαζι με ολα τα dlc, θα σου ερθει δωρεαν στο steam το special edition. Λογικα η special εχει και τα dlc μεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι στιγμη παντως οι περισσοτεροι στο nexus εχουμε απογοητευτει.

Ξεραμε οτι θα ειναι 64bit, ξεραμε οτι θα χρησιμοποιει τη μηχανη του fallout4 αλλα τετοια καταντια δε τη φανταζομασταν.

 

12GB παιχνιδι ακριβως δηλαδη οσο η κλασσικη legendary με τα τραγικα HD textures της bethesda. Δεν κανανε καν το κοπο να φτιαξουν κανα texture της προκοπης.

DX11 my ass, λιγο environmental lighting παραπανω, ουτε καν να αυξησουν τις πηγες φωτος.

Θελαμε να πιστευουμε οτι θα ξεκινησουμε με γραφικα τουλαχιστο ισαξια του FO4, αμ δε... α και το shadow συνεχιζει να το κανει η cpu...

Με λιγα λογια δε μας σωζει το sweetfx, πρεπει να εχουμε κανονικο ENB.

Papyrus, απο τους moders που εχουν ηδη παρει το νεο CK τα νεα ειναι παλια. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, 5 χρονια μετα δεν κανανε τιποτα στο να δωσουν λιγο παραλληλισμο στα scripts! ΕΛΟC

Δεν εχουν διορθωσει ουτε ενα, ΟΥΤΕ ΕΝΑ, bug που διορθωνει το USLEEP.

Οσοι το εχουν παιξει μιλανε για τουλαχιστο 970/390 για να παιξεις με βασικο enb (ουτε καν κοντα σε αυτο που εχω εγω στο mod μου).

Πολυ κριμα γιατι απο τις μεχρι τωρα αναφορες το συμπερασμα ειναι οτι προκειται για αρπαχτη ουστιαστικα για τους κονσολαδες.

 

 

 

Θα χρειαστει κανας χρονος μεχρι να αρχισει να ερχετε στα επιπεδα της legendary.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα 2 βίντεα είναι σε xboxONE... :-(

καλά όχι ότι περιμένω κάτι τρελό,αλλά να μπορούμε να τα λέμε για σωστά φορματ..
(και δε με καίει τί συμβαίνει στους κονσολάδες :P )

Όσα παιχνίδια έχεις που ξεκινάνε από D, είναι συνολικα τα δικά μου, χαχα.

είναι κιάλλα πιο πάνω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα 2 βίντεα είναι σε xboxONE... :-(

καλά όχι ότι περιμένω κάτι τρελό,αλλά να μπορούμε να τα λέμε για σωστά φορματ..

(και δε με καίει τί συμβαίνει στους κονσολάδες :P )

είναι κιάλλα πιο πάνω :P

 

Σκεψου δηλαδη να ερθει unoptimises ως συνηθως στα pc. ΛΟΛ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεψου δηλαδη να ερθει unoptimises ως συνηθως στα pc. ΛΟΛ.

πωωω..

Δηλαδή τώρα γιατί να με ξενερώσεις έτσι;

Ας ελπίσουμε πως όχι,αν και πλέον είναι MUST να έρχονται έτσι τα παιχνίδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και παρα πολυ καιρο τα γραφουμε οτι γενικα αυτη η γενια ειναι η εννοια της αρπαχτης των κονσολων.

 

Αντε πες τον πρωτο χρονο με το ζορι και δευτερο υπηρχε λογος υπαρξης των remastered.Λογω ελλειψης τιτλων στις κονσολες και λογω καλυτερης μεταβασης.Ειμαστε στον 3ο χρονο και εξακολουθουν να κυκλοφορουν χωρις τελος τα remastered,και μαλιστα οτ χειροτερο της υποθεσης οτι κυκλοφορουν ακομα και στο XboxOne που εχει backwards compatible(κλασσικα η Sony απαραδεκτη αλλα τεσπα).

 

Επισης οπως εχει γραφτει πολλες φορες hd remastered=τα ιδια γραφικα πανω κατω ενω το Remake ειναι δημιουργια του παιχνιδιου απο την αρχη και αρα καλυτερα γραφικα.

 

Αρα κακως προκαλει εντυπωση οτι τα γραφικα ειναι το ιδιο χαλια σε σχεση με το 2011 που πρωτοκυκλοφορησε το παιχνιδι.

Γιαυτο αλλωστε και στο pc δινουν την δωρεαν αναβαθμιση λογω backwards compatible(και ασε που δεν υστερουν και σε γραφικα)

και οι κονσολαδες ας τα σκανε χοντρα και να λενε και μπραβο κιολας

https://www.skroutz.gr/s/9273288/The-Elder-Scrolls-V-Skyrim-Special-Edition-PS4.html?from=catspan&keyphrase=skyrim#reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για να πάρουμε τα achievements της Special Edition πρέπει να αρχίσουμε το game από την αρχή; Δηλαδή θα αντικατασταθεί το παλιό game στη Βιβλιοθήκη με το καινούργιο ή το καινούργιο θα είναι ξεχωριστό; Ρωτάω γιατί δεν έχω καμία όρεξη να το ξεκινήσω από την αρχή όσα improvements και να έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η Special Edition είναι ξεχωριστή καταχώρηση στη βιβλιοθήκη. Τα achievements δεν θα μεταφερθούν. 

 

Για μεταφορά των saves η απάντηση είναι "μάλλον όχι". Κάποιοι αναφέρουν οτι εξαρτάται από το αν κάποιος χρησιμοποίησε mods ή όχι στο original Skyrim. 

 


Special Edition will not connect to original installation. Achievements will not be carried over from previous version to new one.

Old saves are unlikely to work, or to work correctly, with SE. Information is currently conflicted.

Από thread που έφτιαξε fan συγκεντρώνοντας στοιχεία για την Special Edition. 

http://steamcommunity.com/app/72850/discussions/0/350533172698915515/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για να πάρουμε τα achievements της Special Edition πρέπει να αρχίσουμε το game από την αρχή; Δηλαδή θα αντικατασταθεί το παλιό game στη Βιβλιοθήκη με το καινούργιο ή το καινούργιο θα είναι ξεχωριστό; Ρωτάω γιατί δεν έχω καμία όρεξη να το ξεκινήσω από την αρχή όσα improvements και να έχει.

Δες 3σχολια πιο πανω στην βιβλιοθηκη του συμφορουμιτη. Το ιδιο φυσικα ισχυει και σε ολες τις παρομοιες περιπτωσεις remastered

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πω ότι είπα και στον Πάνο..

 

Σ
Α
Π
Ι
Λ
Α

 

αυτό μόνο ααα και όπως λένε στο χωριό μου, MOVE ALONG.

Ένα ακόμα αδιάφορο remaster,που με τα mods το vanilla το είχα κάνει να δείχνει πιο ωραίο.
Κανένα νόημα ύπαρξής για τα pc τουλάχιστον.Και 30€ είναι τρελή κοροϊδία..

Όσοι δε το έχετε,μην τρελένεστε,δε χάνετε τίποτα απολύτως.Σιγά τα γραφικά να ούμε,low res ακόμα και στο ultra και 64bitη βοήθεια..

Παίζει να τρέχει και πιο χάλια από το αρχικό..

 

Στα υπόλοιπα,είναι το skyrim που ξέρατε.

 

ορίστε μερικά δικά μου ss σε maxed out,άντε ίσως να μην έχω τέρμα το fade από τα γρασίδια και να έχω 3 κλικ κάτω το depth of view,τα ανέβασα αργότερα.

 

DCA3905412700E801C918E29B8F9B9377AA20A59

 

2E5B8E4AAB8C62396B542A843E9731812EF68A59

 

299C81AAAE1A8BD2FE8D875A589636CE45752E09

 

E7660FABC5C0820C8F380015B5EEBF455BCE6191

 

 

 

HOW TO LOAD ORIGINAL SKYRIM SAVES

 

HOW TO LOAD ORIGINAL SKYRIM SAVES

-Copy your skyrim "Saves" folder (documents/my games/skyrim)
-Locate (documents/my games/skyrim special edition) 
-Paste entire folder in there
-Overwrite and paste

Enjoy my fellow Imperials!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...