Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή εγώ που δεν έχω μόνο το Hearthfire δεν θα το πάρω δωρεάν;;

 

Κάνει 7.39 το legendary στο instant οποτε άνετα 5 euro σε sale πιστεύω. Καλά το Heartfire παντελώς αδιάφορο καλά έκανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει 7.39 το legendary στο instant οποτε άνετα 5 euro σε sale πιστεύω. Καλά το Heartfire παντελώς αδιάφορο καλά έκανες.

 

Μερικες μερες μετα την ανακοινωση για την special edition, η legendary εφτασε στα 11 και αλλου στα 19 ευρω! Μιλαω για κλειδαδικα τα οποια το εδιναν στα 8-9 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για το elder scrolls VI εχουμε τιποτα νεο ?

 

Εμμεσως πλην σαφως ανακοινωθηκε οτι καποια στιγμη στο μελλον θαααααα κυκλοφορησει... Αυτη ειναι η μονη ενημερωση, αρα πριν το 2018 με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι αλλα τα rpg τους με την πάροδο των χρόνων πέφτουν σε ποιότητα. Με το που βγει το cyberpunk πιστεύω η Bethesda θα χάσει τελείως την πρωτιά σε rpg, και ειδικά σε shooter το Fallout θα πάει τρίτο μετά το DeusEx. Θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Enderal – Total conversion for Skyrim – is now available

 

Σαν να λέμε ένα νέο παιχνίδι, έχει δικό του Lore, Story και χαρακτήρες.

 

 

 

Τωρα αυτο, αν καταλαβα καλα, ειναι κατι σαν mod το οποιο το κατεβαζεις αλλα για να το παιξεις πρεπει να εχεις εγκατεστημενο και το Skyrim? Κανω λαθος? Ενδιαφερον φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς πούμε ότι είναι "mod". Αλλά ένα μοντ που αλλάζει τα πάντα, τον κόσμο, την ιστορία ακόμη και την ατμόσφαιρά που την κάνει τελείως spooky. Όμως είναι ωραίο, παρόλο τώρα που καλομάθαμε στον χειρισμό του witcher ξεβολευόμαστε με τον χειρισμό του skyrim...

Και ναί πρέπει να έχεις το skyrim, με οποιονδήποτε τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Σκεφτομαι να το ξεκινησω σε λιγο καιρο αλλα εχω μια απορια, με την gtx 780 3gb θα μπορεσω να το modαρω βαρια (μιλαω για enb γραφικα κτλ.) η τα 3gb θα τα φτυσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι αλλα τα rpg τους με την πάροδο των χρόνων πέφτουν σε ποιότητα. Με το που βγει το cyberpunk πιστεύω η Bethesda θα χάσει τελείως την πρωτιά σε rpg, και ειδικά σε shooter το Fallout θα πάει τρίτο μετά το DeusEx. Θα δείξει.

 

Κατά τη γνώμη μου (τουλάχιστον στη μετά Morrowind εποχή) δεν την είχε και ποτέ. Σε open world RPG τα Gothic είχαν καταφέρει πολύ περισσότερα με πολύ καλύτερο τρόπο, και είναι το αγαπημένο μου αλλά όχι μοναδικό παράδειγμα. Για τα Fallout της Bethesda ας μη μιλήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Gothic ήταν love or hate παιχνίδια. Θυμάμαι το 3 πόσο το αγάπησα και πόσο ώρες ώρες έβαζε τον διάολο μέσα μου. Ειδικά όταν βγήκε σε κυκλοφορία με τα 1.000.000 + bugs που είχε ήθελες ηρεμιστικά για να την παλεψείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α καλά, η απλή έκδοση ήταν κυριολεκτικά unplayable. Στα περισσότερα μηχανήματα έβγαζε ένα memory leak στην αρχή και πάπαλα, ενώ από animation, bugs κλπ να φαν κι οι κότες. Ουσιαστικά χαντάκωσε την PiranhaBytes, την οποία σύμφωνα με μαρτυρίες που βγήκαν αργότερα πίεζε πολύ η JoWood για να κυκλοφορήσει το παιχνίδι (με τη συνέχεια της ίδια της PiranhaBytes, του Gothic 4 και των Risen, βέβαια, κάτι δεν πήγαινε καλά και από τις δύο πλευρές). Το δε Forsaken Gods, το expansion, ήταν τόσο κακό που ο εκδότης ζήτησε δημόσια συγγνώμη από τους καταναλωτές για την κατάστασή του.

 

Ευτυχώς που από την πολύ αρχή το community ήταν εκεί, δίνοντας ένα τεράστιο patch 1,5 GB που αργότερα μετατράπηκε και επίσημα στην Enhanced Edition για το base και το expansion. Από τα πιο συγκλονιστικά projects που ξέρω, καθώς πρακτικά ολοκλήρωσαν ένα εξαιρετικό στη σύλληψη και δομή του παιχνίδι με άθλιο τεχνικό τομέα. Αυτή τη στιγμή είναι απολύτως playable με ελάχιστα θέματα, αν όχι κανένα.

 

Συνιστώ ακόμα και τώρα ανεπιφύλακτα όλη τη σειρά, όπου το 2 είναι εξαιρετικά σφιχτοδεμένο και το 3 διδάσκει πώς πρέπει να είναι το σωστό open world. Μορφολογικά είναι από τους καλύτερους χάρτες που έχω δει ποτέ, σε κρατάει μονίμως απασχολημένο και μπορείς να εξερευνάς μια περιοχή 50*50 για ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...