Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, εγώ λέω να το παίξουμε το 2020 :P

 

 

 

 

 

 

Ναι, εγώ λέω να το παίξουμε το 2020 :P

 

 

Μεταφράζω περισσότερα σχόλια από τον reviewer:

 

"Αν σας αρέσουν τα RPG, τότε αυτό θα είναι το παιχνίδι της χρονιάς, δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλές κρίσιμες επιλογές και συνέπειες, αλλά είναι περισσότερες απ΄ότι στο Oblivion. Σε κάποιες περιπτώσεις δε, πρέπει να διαλέξεις πλευρές αλλά και να αλλάξεις την έκβαση των πραγμάτων, περίπου όπως και στο New Vegas.

 

 

Αυτό που μου αρέσει ιδιαίτερα είναι το Mages Faction και όσον αφορά τα Dragon Shouts, αρχικά υπάρχει ένα cooldown 15 δευτερολέπτων πριν μπορέσεις να τα ξαναχρησιμοποιήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εγώ λέω να το παίξουμε το 2020 :P

 

 

Ναί αλλά όταν θα σου σπάνε τα νεύρα από τα διάφορα μικρά και μεγάλα bugs που σίγουρα θα έχει, εγώ θα παίξω το παιχνίδι καί στρωμένο από την εταιρία, αλλά καί με εγκατεστημένα τα mods που θα έχουν βγεί μέχρι τότε ;)

 

Για παιχνίδι στο οποίο θα ρίξω μίνιμουμ 150 ώρες, 3-4 μήνες υπομονή αξίζουν και με το παραπάνω, αν θές να έχεις τη καλύτερη δυνατή εμπειρία.

 

Έτσι έκανα και με το Witcher 2, το είχα προπαραγγείλει, αλλά το άγγιξα περίπου 1 μήνα μετά, όταν στρώθηκε η κατάσταση με τα bugs του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Oblivion το είχα λιώσει από την 1η μέρα, δεν είχα βρει κάποιο gamebreaking bug (μόνο με τους φρουρούς που καταλάβαιναν πότε έκλεβες ήταν λίγο εκνευριστικό αλλά ούτε αυτό με ενόχλησε τόσο), και το έπαιξα σύνολο κάπου 300 ώρες έχοντας 4-5 Mods από τα οποία μόνο 1 ήταν ουσιαστικό fix, αυτό που μου επέτρεπε να κουβαλάω ΟΣΑ αντικείμενα ήθελα.

 

Απολαύστε τα παιχνίδια σας λοιπόν και μην υπερβάλλετε ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που είπα ήταν ότι προτιμώ να περιμένω λίγο καιρό να βγούν τα αναμενόμενα patches και κάνα mod της προκοπής, μιάς και τα bugs σε παιχνίδια τέτοιου τύπου και μεγέθους είναι δεδομένα, ειδικά δε όταν είναι της Bethesda.

 

Δεν υπάρχει υπερβολή σε κάτι τέτοιο.

 

Αντίθετα, για εμένα πιό υπερβολικό είναι να πέσω από τη πρώτη μέρα με τα μούτρα σε παιχνίδι τέτοιου μεγέθους, όταν γνωρίζω ήδη ότι μετά το πρώτο μήνα θα αρχίσουν να βγαίνουν τα πρώτα patches με πληθώρα αλλαγών και διορθώσεων, καθώς και τα πρώτα mods....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που είπα ήταν ότι προτιμώ να περιμένω λίγο καιρό να βγούν τα αναμενόμενα patches και κάνα mod της προκοπής, μιάς και τα bugs σε παιχνίδια τέτοιου τύπου και μεγέθους είναι δεδομένα, ειδικά δε όταν είναι της Bethesda.

 

Δεν υπάρχει υπερβολή σε κάτι τέτοιο.

 

Αντίθετα, για εμένα πιό υπερβολικό είναι να πέσω από τη πρώτη μέρα με τα μούτρα σε παιχνίδι τέτοιου μεγέθους, όταν γνωρίζω ήδη ότι μετά το πρώτο μήνα θα αρχίσουν να βγαίνουν τα πρώτα patches με πληθώρα αλλαγών και διορθώσεων, καθώς και τα πρώτα mods....

 

Τότε θα είναι η ώρα για 2ο playthrough :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου άρεσε και το morrowind, μου άρεσε και το oblivion. Γενικώς είμαι εύκολος. Δως μου ανοικτό κόσμο να περπατάω και μου φτάνει!!

 

+1

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1ο Review

 

http://gamingeverything.com/11519/first-review-of-the-elder-scrolls-v-skyrim-is-in/?pid=7042

 

 

Breaking things down, Skyrim earned a 97% score for gameplay (“Something for every style of play.”), 92% for graphics (“The game’s environments are amazing.”), 95% for sound (“Sounds so real that you’ll flinch.”), and 95% for the “overall” category. To conclude, Atomic said, “Start stockpiling holiday time – you’ll want to play a lot of this game.”

 

 

 

95%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω, αλλά μπορώ να επιβεβαιώσω από το xbox ότι ο ήχος είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ, με τα υπόλοιπα δεν έχω ασχοληθεί γιατί περιμένω την έκδοση του PC. Gameplay μου φάνηκε Oblivion style με εξαίρεση τα finishing moves που είναι καλή προσθήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1ο Review

 

http://gamingeverything.com/11519/first-review-of-the-elder-scrolls-v-skyrim-is-in/?pid=7042

 

 

Breaking things down, Skyrim earned a 97% score for gameplay (“Something for every style of play.”), 92% for graphics (“The game’s environments are amazing.”), 95% for sound (“Sounds so real that you’ll flinch.”), and 95% for the “overall” category. To conclude, Atomic said, “Start stockpiling holiday time – you’ll want to play a lot of this game.”

 

 

 

95%

 

 

skyrim_review-4.jpg

 

 

Κάποιος μπερδεύτηκε με το Rage.

 

Developer: ID Software......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...