Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Skyrim to Get Day One Patch

Bethesda's role-playing game to go 1.1 on its release date.

 

When The Elder Scrolls V is released a day one patch will be made available. This news comes via a NeoGAF thread where Bethesda community manager Nick Breckon confirmed all platforms will be updated on November 11.

 

As for what exactly the update fixes, Breckon responded, "There'll be notes when the time comes."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε άλλο ένα βιντεάκι

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VwMqpaDpaFU

 

Και μερικές φωτογραφίες για όσους ενδιαφέρονται για τον special χάρτη:

 

foto3wxh.jpg

 

foto2xj.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος από ότι έχει ακούσει η έχει διαβάση αν το Skyrim σαν gameplay θα είναι ικανοπιοιτικό για κάποιον που αρέσκετε να παίζει με 3rd person view γιατί δεν θα μου πολύ αρέσει το 1st peson σε RPG;

Mου αρέσει να βλέπω τον χαρακτήρα μου.

(Δεν έχω παίξει κανένα απο τη σειρά και λέω να το δοκιμάσω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος από ότι έχει ακούσει η έχει διαβάση αν το Skyrim σαν gameplay θα είναι ικανοπιοιτικό για κάποιον που αρέσκετε να παίζει με 3rd person view γιατί δεν θα μου πολύ αρέσει το 1st peson σε RPG;

Mου αρέσει να βλέπω τον χαρακτήρα μου.

(Δεν έχω παίξει κανένα απο τη σειρά και λέω να το δοκιμάσω)

Στο προηγούμενο (Oblivion) υπήρχε η 3rd person camera αλλά εγώ προσωπικά τη χρησιμοποιούσα μόνο όταν περπάταγα μόνος στα λιβάδια χωρίς εχθρούς τριγύρω,για να θαυμάσω τα όμορφα τοπία.

Αυτό που με έκανε να μη θέλω να τη χρησιμοποιώ πιο συχνά είναι ότι ο χειρισμός του παιχνιδιού είναι ο τυπικός 1st person και στις 2 κάμερες,και όταν ήμουν σε 3rd person μπερδευόμουνα λίγο γιατί έχω συνηθίσει τα περισσότερα 3rd person games (όπως το Zelda ή το Witcher 2) να κινούνται αλλιώς.

 

Στον υπολογιστή χρησιμοποιούσες δηλαδή τα wasd για κίνηση μπρος,πίσω και πλάγια βήματα,ενώ με το ποντίκι γύρναγες γύρω από τον εαυτό σου δεξιά-αριστερά και κοιτούσες πάνω.

Στο Witcher 2 από την άλλη που είναι καθαρά 3rd person με τα wasd περπάταγες μπρος,πίσω,δεξιά,αριστερά,και με το ποντίκι γύρναγες μόνο τη κάμερα χωρίς να γυρνάει ο χαρακτήρας σου.

 

Αυτό φυσικά είναι θέμα συνήθειας,αλλά άμα έχεις συνηθίσει άλλο χειρισμό για τα παιχνίδια που βλέπεις το χαρακτήρα σου από μακρυά,(αυτό των 3rd person action adventures) ίσως να σε μπερδέψει κάπως στην αρχή και να σου φαίνεται λίγο δύσκολο.Άμα νομίζεις πως δεν θα έχεις πρόβλημα να παίξεις σε 3rd person με χειρισμό 1st person,πιστεύω θα είσαι εντάξει.

Εξ' άλλο για το Skyrim έχουν φτιάξει ωραία battle animations και από ότι λένε έχουν προσέξει περισσότερο τη κάμερα τρίτου προσώπου.

:)

 

 

@spurakos: Ναι,είναι ο χάρτης που καταφθάνει με προπαραγγελία.Σε μερικούς έχουν ήδη φτάσει οι προπαραγγελείες και έτσι βγήκε και η φωτογραφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο προηγούμενο (Oblivion) υπήρχε η 3rd person camera αλλά εγώ προσωπικά τη χρησιμοποιούσα μόνο όταν περπάταγα μόνος στα λιβάδια χωρίς εχθρούς τριγύρω,για να θαυμάσω τα όμορφα τοπία.

Αυτό που με έκανε να μη θέλω να τη χρησιμοποιώ πιο συχνά είναι ότι ο χειρισμός του παιχνιδιού είναι ο τυπικός 1st person και στις 2 κάμερες,και όταν ήμουν σε 3rd person μπερδευόμουνα λίγο γιατί έχω συνηθίσει τα περισσότερα 3rd person games (όπως το Zelda ή το Witcher 2) να κινούνται αλλιώς.

 

Στον υπολογιστή χρησιμοποιούσες δηλαδή τα wasd για κίνηση μπρος,πίσω και πλάγια βήματα,ενώ με το ποντίκι γύρναγες γύρω από τον εαυτό σου δεξιά-αριστερά και κοιτούσες πάνω.

Στο Witcher 2 από την άλλη που είναι καθαρά 3rd person με τα wasd περπάταγες μπρος,πίσω,δεξιά,αριστερά,και με το ποντίκι γύρναγες μόνο τη κάμερα χωρίς να γυρνάει ο χαρακτήρας σου.

 

Αυτό φυσικά είναι θέμα συνήθειας,αλλά άμα έχεις συνηθίσει άλλο χειρισμό για τα παιχνίδια που βλέπεις το χαρακτήρα σου από μακρυά,(αυτό των 3rd person action adventures) ίσως να σε μπερδέψει κάπως στην αρχή και να σου φαίνεται λίγο δύσκολο.Άμα νομίζεις πως δεν θα έχεις πρόβλημα να παίξεις σε 3rd person με χειρισμό 1st person,πιστεύω θα είσαι εντάξει.

Εξ' άλλο για το Skyrim έχουν φτιάξει ωραία battle animations και από ότι λένε έχουν προσέξει περισσότερο τη κάμερα τρίτου προσώπου.

:)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου βοήθησε αρκετά να αποφασίσω.

Ελπίζω να μην είναι τόσο συμαντικό στο gameplay ώστε να μου χαλάσει την εμπειρία.

'Εβαλα προ-παραγγελεία κι αύριο βράδυ θα το δοκιμάσω απο 1st hand στα σίγουρα. :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=uz-1CI0eOiA&feature=channel_video_title

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από soso75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προπαραγγελία από το "thehut" στάλθηκε σήμερα.

 

Να φανταστούμε ότι δε παίζεις πριν της 11 του μήνα ή δεν έχει Online έλεγχο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ενεργοποίηση (Decrypt των αρχείων) στις 11 του μηνός σε CD τώρα στο Steam Πέμπτη μετά τις 12 θα το έχει ενεργοποίηση και υπάρχει δυνατότητα pre download ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...