Προς το περιεχόμενο

Ανεξαρτησία νέων


PortgasDAce

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18+

 

 

 

 

Έχω μετριόφρων ντάντι το ήξερα κατά βάθος

 

 

 

 

Βρε μπέμπα, δε συζητάμε τί είναι καλύτερο. [..] Τη βγάζω και με διακόπενή

 

 

να χτυπηθείς ντάντι.

 

 

Κάρμεν.

Είσαι γυναίκα.

 

Ντάντι κραγιόν κλπ;

 

 

αλλά τα αλμυρά [..]

 

 

Βρε παίδες μισό γιατί θα τρελαθώ. [..]

Τεσπα. Ντάντι μου σε αγαπώ

 

 

@%@!%& της έβαλε +2...;!;

 

Θα μου την χαλάσετε!

Βρε δεν βλέπετε που κώλο κάτω δεν στρώνει; Άφησε τον ορίτζιναλ νταντ, τώρα θ' αφήσει και μένα!

(...και πάνω που θα την έστρωνα... :mad:)

 

 

[..]

 

Koρίτσα

 

 

[..]

 

 

 

 

...Το ξέρω βρε συ Κάμμεν μου, δε μου κρατάς κακία.

Να καταλάβεις όμως πάσχισα,

πως αν το θες,

 

[..]

 

Σας την αφήνω όμως, γεια/χαρά

 

 

Πολυαγαπημένε μου ντάντι :)

 

 

 

 

Καρμενάκι ...

 

 

 

 

 

Love.jpg

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

 

liopyr sorry αλλά το ξεφτίλισες το θέμα. Καλός ο χαβαλές αλλά έχει όρια

 

 

 

 

True.

Και απ'ότι φαίνεται ο δικός σου χαβαλές τα έχει κάπως περιορισμένα.

Αν σε προσβάλλει το σβήνω φυσικά.

:-)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

True.

Και απ'ότι φαίνεται ο δικός σου χαβαλές τα έχει κάπως περιορισμένα.

Αν σε προσβάλλει το σβήνω φυσικά.

:-)

 

 

 

 

Αν με ήξερες θα καταλάβαινες ότι σηκώνω ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑΜΠΟΥΡΙ, ΑΛΛΑ μιλήσαμε για ένα θέμα αρκετά σοβαρό και το σχόλιο ήτανε κάπως για τσίρκο. Δε με νοιάζει να το σβήσεις και ούτε θα αλλάξει κάτι. Ότι έγινε έγινε και δεν αλλάζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

True.

Και απ'ότι φαίνεται ο δικός σου χαβαλές τα έχει κάπως περιορισμένα.

Αν σε προσβάλλει το σβήνω φυσικά.

:-)

 

 

 

Λοιπόν last comment here to Monsieur Liopyras

 

 

...αν δε θες να δυσκολέψει Η ΖΩΗ σου,,,μαζέψου :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νουμπίδια ρε πούστη, ο άλλος ρωτάει σε ένα forum πώς να γίνει ανεξάρτητος. Που πήγαν οι παλιές καλές ημέρες που γινόσουν σκληρότερος στη ζωή πουλώντας χόρτο στο δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήσπέρα καταρχήν όσο καλή μπορεί να είναι για σένα. Η απάντησή σου στη παραπάνω ερώτηση είναι οι προτάσεις αυτές

 

 

 

 

 

 

 

Η στήριξή μου ήτανε εμφανής νομίζω. Η πίεση που νιώθεις ήταν και είναι κατανοητή. Το "μου τα τριψες στη μούρη", ήτανε σχήμα λόγου και αιφνιδιάστηκα αρνητικά στο πως έχεις σκεφτεί, ότι μπορείς να τα βγάλεις πέρα και με νοίκι και με όσα συνεπάγεται ένα σπιτικό όσο μικρό και να είναι. Εδώ τσίνισα.

 

 

 

Εδώ είναι φωνή ανθρώπου απελπισμένου. Το "και σκλάβος θα πήγαινα" δείχνει έλλειψη κάθε λογικής επιλογής (δεν σε λέω τρελό).Επίσης το ότι θα ζήσεις με 250€ (ντάντι σσσσσσσσσστ) έχοντας τα έξοδα που λες, εμένα μου φαντάζει αδύνατο.

ΔΕΝ σου είπα πουθενά να μην φύγεις και να μη δραπετεύσεις από μία κατάσταση που σε πνίγει.

Θα με κάνεις να το ξαναπώ. ΞΥΠΝΑ είπα και σου έφερα παράδειγμα εμένα.

Με νοίκι+δεη+νερο+φαγητό+έξοδα κίνησης+.... ο προϋπολογισμός σου πέφτει έξω. Και αυτό που είπα "όταν πάμε βόλτα στο άγνωστο, καλό είναι να έχουμε ένα χάρτη" δεν είναι δικιά μου θεωρία αλλά κοινή λογική.

 

 

 

 

 

 

Έχω καταλάβει πολύ καλά σε τι κατάσταση είσαι. Ξέρω πολύ καλά τι μάχη γίνεται μέσα σου.

Αλλά επειδή η κατάστασή μας καμιά φορά ΔΕΝ μας επιτρέπει να καταλαβαίνουμε κάποια πράγματα, που λέγονται για το καλό μας επαναλαμβάνω:

1) Χαρτιά για να φύγεις δεν σου χρειάζονται. Τσαγανό θέλει. Το έχεις; ΦΥΓΕΕΕΕΕΕ

2) Δεν είπα ΜΗΝ ΦΥΓΕΙΣ, είπα κοίτα καλύτερα το πως θα αντιμετωπίσεις το εκεί έξω. Όταν αρχίζεις ένα πόλεμο μελετάς τον αντίπαλο για να δεις τι στο διάολο έχεις απέναντί σου. ΔΕΝ υποτιμάς.

 

Αν δε το αντέχεις και έχεις το τσαγανό, σήκω φύγε και θα έρθω να σε πάρω εγώ απο το σπίτι. (εγώ το είπα και αυτό και το εννοώ)

 

Που με είδες να μην σου έχω δώσει δίκιο και που να θέλω έστω εν μέρη το κακό σου; ΠΟΥΘΕΝΑ είναι η απάντηση

Απλά ήμουν η φωνή σε αυτό το thread που έλεγε την κοινή λογική. Την καθημερινότητα. Και τσίνισα μετά απο κάποια λόγια σου.

 

Τέλος πάντων, δεν νιώθεις καλά; Αισθάνεσαι ότι πνίγεσαι;

Χέσε με εμένα και τις θεωρίες μου και ξεκουμπίσου όπως σου είπα, κανείς δε χάνεται.

Εύχομαι πραγματικά να βγεις εκεί έξω να βρεις τη γαλήνη σου, την ηρεμία σου και ότι λαχταρά η ψυχή σου.

 

Καλή τύχη από μένα σε ότι και να κάνεις.

 

ΥΓ Αν τελικά φύγεις, που θα φύγεις, δεν θα μας αφήσεις χρόνους. Το μόνο σίγουρο. Αξίζεις και φάνηκε. Αν νιώσεις ότι δεν βγαίνεις δεν τα καταφέρνεις στείλε μου πμ και θα κάνω ότι μπορώ για να σε βοηθήσω και χωρίς αντάλλαγμα. Αν δεν το κάνω, έλα σε αυτό το thread και βρίσε με. Και αυτό για να καταλάβεις ότι, ΟΛΑ όσα είπα τα εννοώ και ότι δε θα βγεις μόνος εντελώς εκεί έξω στα πρώτα σου βήματα (πιο μεγάλο σπρώξιμο δε μπορώ να σου δώσω).

 

Ok κατάλαβα, μπορεί να ήμουν λίγο υπερβολικός το ότι μπορώ να ζήσω με 250 ευρώ αλλά το έκανα απλά επειδή κάποιος από δω είχε πει ότι χρειάζομαι το λιγότερο 650 ευρώ για να ζήσω κάτι που μου φαίνεται εντελώς παρανοικό, και για το σκλάβος που είπα, εννοούσα ότι θα πήγαινα να δουλέψω ακόμα και για 12+ ώρες τη μέρα αρκεί να μην νιώθω καθημερινά αυτό που νιώθω στο "σπίτι μου" με τους ανθρώπους που με "αγαπάνε".

 

Αν δε το αντέχεις και έχεις το τσαγανό, σήκω φύγε και θα έρθω να σε πάρω εγώ απο το σπίτι

 

Ευχαριστώ και μόνο που το είπες.

 

Πρώτα λέω να τον μάθουμε να τρολλάρει.

 

Όπως είχα πει και πριν:

 

Να ρώτας σε κάθε forum και οι πρώτες απαντήσεις να είναι: "και γιατί δεν δοκιμάζεις αυτό" "και γιατί το θέλεις αυτό, πάρε το άλλο" "αυτό δεν θα σου χρειαστεί" "γιατί θέλεις να μάθεις" Είναι δυνατόν να μην τρολλαριστείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είπα τα εννοώ να το ξέρεις. Καλή τύχη και μη διστάσεις αν χρειαστείς κάτι.

 

Ευχαριστώ Karmen και γενικά όλους σας για την ειλικρινή σας βοήθεια. Αλήθεια δεν θέλω να συνεχίσουμε να μιλάμε και να ξαναμιλάμε για το θέμα. Θα προσπαθήσω να κάνω πράξη τα όσα είπα και είπατε. Και μόνο αν τα καταφέρω θα ξανασχολιάσω ξανά. Goodbye και ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"...αναγκάζομαι να περιβάλλομαι από ανθρώπους κυριολεκτικά άχρηστους στο να κάνουν το καθήκον τους."

 

- ένας τύπος που ψάχνει tutorial ανεξαρτησίας σε forums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...