Προς το περιεχόμενο

Dell U2311h 208€


JohnnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προτεινω το ινσομνια να κανει το δικο του ε-σοπ με αφεντικο τον thresh και να μας πουλαει τα προιοντα σε τιμη κοστους +5Ε για τον κοπο του :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 574
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

η σειρά ZR έχει E-IPS Panels και η σειρά LP έχει S-PVA στο 22αρι και H-IPS στο 24αρι...

 

 

το 24αρι των 500 euro λοιπόν είναι σίγουρα καλύτερο για τα άλλα δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά... :P

 

μην ελπίζεις πάντως ότι θα δεις διαφορετικές μειώσεις στις HP :-(

 

 

 

όχι 0 pixel πάντως, σαν την Samsung τη NEC για παράδειγμα, βέβαια αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι η τελευταία βγάζει οθονάρες...

 

πχ ούτε αυτή έχει 0 pixel warranty http://www.skroutz.gr/s/51345/HP-DreamColor-LP2480zx-24%22.html αλλά είναι μέσα στα top3 24αρια της αγοράς...

 

 

H Samsung από όσο ξέρω δεν έχει... Εκτός αν έχει αλλάξει πολιτική κ δεν το γνωρίζω... Για αυτό και πήρα LG εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πολύ πρόσφατα πήρα την Hp ZR24w και το έψαξα αρκετά, H ZR24w δεν έχει ενώ η LP2475 έχει 0 pixel guarantee (bright αλλά όχι Dark). Για όποιον θέλει να το τσεκάρει αναλυτικά, εδώ είναι το link:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?objectID=c00288895

 

Και σύμφωνα πάντως με αυτό το συγκριτικό (μεταξύ άλλων):

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_zr24w.htm

 

δεν ξέρω τελικά ποια είναι καλύτερη από τις 3 (.., HP LP2475, Dell U2410). Φαντάζομαι ότι έχει να κάνει και με την χρήση. Θεωρώ ότι για gaming monitor, η ΖR24w είναι καλύτερη λύση overall (κυρίως λόγω του Ιnput lag). Τουλάχιστον εγώ έτσι το είδα και ανάλογα έπραξα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παραθέτουμε και πως έχει η κατάσταση αναλυτικά:

---------------------------------------------------

1. AV-Outlet (20τμχ) =200Ε/τμχ

  • ??E Μεταφορικά
    = ??E/τμχ

 

2. MSystem (40-50τμχ) = 201,7/τμχ

  • Εκτός Αθηνών(Αθήνα δωρεάν)
  • Β) 14€ Μεταφορικά
    με έξοδα αντικαταβολής, πληρωμή στην παράδοση από την ACS
    Β=215,7Ε/τμχ
  • Γ) 10€ Μεταφορικά
    πληρωμή με κάρτα ή κατάθεση και αποστολή ACS
    Γ=211,7Ε/τμχ
  • Δ) δωρεάν Μεταφορικα
    σε αποστολή με μεταφορική εταιρεία της αρεσκείας του,πληρωμή με κατάθεση ή κάρτα,
    Δ= 201,7Ε/τμχ

 

3. VisionStudio (40τμχ) =206Ε/τμχ

  • ??Ε Μεταφορικά
    = ??Ε/τμχ

 

4. Bmac (δυνατότητα παράδοσης μόνο 15τμχ) =192Ε

  • 15Ε Μεταφορικά
    =207Ε/τμχ

 

5. Mg Manager

ΑΝΑΜΟΝΗ

 

5. Eager.gr (35-50τμχ)

Δεν λάβαμε ποτέ απάντηση

 

6. DELL

Πουλαει μονο μεσω δικτυου η του ιντερνετ. Η τιμή μέσω ιντερνετ δεν είναι διαπραγματεύσιμη.

7. Public (77τμχ) = 220Ε

  • ??Ε Μεταφορικά
    = ??Ε/τμχ

 

8. Oktabit

Δινουν μονο χονδρικη σε καταστηματα η καποιος που εχει τιμολογιο μπορει να παρει στο ονομα του.

 

9.Western Systems/WestNet

Δεν πουλανε κατευθείαν, μόνο μέσω συνεργατών και μόνο σε εταιρία πληροφορικής.

 

10. Multirama

Έγινε επικοινωνία που δεν κατέληξε σε καμία προσφορά. Αναφορικά, είπαν ότι υπάρχει το προιόν στο σύστημα στα 271Ε αλλά ότι δεν υπάρχει απόθεμα στην αποθήκη + δεν την έχει φέρει πρόσφατα.

 

Ντάξει οκ ψιλοαπογοήτευση οι τιμές σε σχέση με το πως ξεκινήσαμε αρχικά, αλλά να ρωτήσω.. Ίσως να είμαι λίγο απρόσεκτος δεν ξέρω, αλλά σε πλαίσιο και eshop είπατε, ή δεν τις φέρνουν καν ξέρω 'γω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το Πλαίσιο δεν φέρνει Dell γενικότερα και το e-shop δεν φέρνει το συγκεκριμένο μοντέλο από ότι έχω προσέξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων δε θα χαθεί τίποτα και να ρωτήσουμε και σε αυτά. Εγώ λέω βέβαια να συνεχίσουμε να ψάχνουμε και να επιμένουμε, τι στο δι@ολο, κάποιος θα βρεθεί. :Ρ

 

Αλλά για να καταλάβω, αυτές είναι οι τελευταίες προσφορές από όλα τα διαθέσιμα καταστήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ρωτηστε στο plaisio ισως θελουν να εξαγνιστουν απο την αρνητικη εικονα που εχουν δημιουργησει :devil:

 

 

Παντως υπαρχει αγραφη εντολη στους υπευθυνους των καταστηματων(το εχω κανει 5 φορες σε προιοντα αξιας ανω των 1000 ευρω το καθενα,οχι Dell)αν υπαρχει χαμηλοτερη αναρτημενη τιμη πχ skroutz η εντυπο φυλλαδιο να τη δινουν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας το πλαίσιο ερωτηθη για προσφορά και αυτό για 100 κοματια αλλά δυστυχώς δεν φέρνει και ούτε κατεξαιρεση μπορει να φέρει δεν τους δίνει η dell. Θα ήταν καλή φάση από πλαίσιο και για το όνομα του και ευκολία για εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάλι δε το καταλαβαίνω, άλλο να μας πουν δε μας συμφέρει και άλλο να λένε δε μας δίνει πχ η dell...

Δηλαδή δε μπορούν να επικοινωνήσουν με οκταμπιτ ή οποιοδήποτε άλλο προμηθευτή ώστε να τους προμηθεύσει dell ;

υπάρχει και άλλη προϋπόθεση για να γίνει κάτι τέτοιο εκτός του να έχεις τιμολόγιο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα, υπαρχουν συμφωνιες στην μεση σχετικα με το σε ποια καταστηματα θα ειναι διαθεσιμο ενα προιον. Οσο περισσοτερα ειναι τα καταστηματα (εμποροι χονδρικης) τοσο μεγαλωνει ο ανταγωνισμος με αποτελεσμα να πευτει η τιμη. Εαν ομως ειναι λιγα τα καταστηματα τοτε ο μικρος ανταγωνισμος και επιτρεπει επιτρεπει στους λιγους να κρατανε την τιμη εκει που θελουνε.

Παντως αυτο το γεγονος με ξενιζε και μενα στην αρχη οταν εβλεπα π.χ. ενα πολυ εμπορικο case της CM να μην το πουλαει το e-shop, και ελεγα ειναι δυνατον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρώ πάντως ότι το "ιστορικό χαμηλό" στην τιμή ήταν τα 184 ευρώ από το Bmac (προφανώς για 1 τελευταίο κομμάτι μιας παραλαβής). Πιστεύω πως αυτή θα ήταν και τιμή κόστους (δεν μπορώ να φανταστώ ότι μπορεί να μπήκε μέσα το κατάστημα). Άρα μια ρεαλιστικά ιδανική τιμή θα ήταν στα 185 ευρώ; Ίσως βέβαια επόμενες παραλαβές, για κάποιο λόγο, να κόστισαν λιγότερο (και άρα να υπάρχει και καλύτερο κάτω όριο) αλλά ποιος ξέρει.. Ίσως να κόστισαν και ακριβότερα, ίσως και να μην ήταν τιμή κόστους η παραπάνω τιμή..

 

Πιστεύω, όπως και να χει, ότι μπορούν να κάνουν και καλύτερες τιμές τα καταστήματα. Τι να πω.. (Όπως αναφέρθηκε και νωρίτερα), είναι δυνατόν να μην καταλαβαίνουν πόσο θα ανέβει στα μάτια της κοινότητας το κατάστημα που θα εξυπηρετήσει αυτήν την ζήτηση..; Ίσως να μην έχουν και την δυνατότητα εξυπηρέτησης στην τελική..anyway

 

Καλή τύχη παιδιά πάντως, μακάρι τελικά να "κάτσει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...