Προς το περιεχόμενο

Δημοσιοποίηση παραπόνων στο Διαδίκτυο, οδηγεί σε αγωγή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κακως ομως που ο γιατρος φυγομαχει ετσι.Επρεπε να την πατησει κατω.

Γιατί φυγομαχεί; Προχώρησε κι αυτός με τη σειρά του σε κάποια αγωγή, την οποία απέσυρε; Είχα την εντύπωση ότι μόνο στο Συνήγορο του Καταναλωτή κατέφυγε.

 

Επίσης, μου κάνουν εντύπωση προηγούμενα σχόλια, παρόμοιας λογικής με το παραπάνω, που αναθεματίζουν το ενδεχόμενο να μην εκδικαστεί η υπόθεση. Έχετε άραγε υποστεί πολλοί από εσάς την βάσανο του να παρουσιάζεστε σε δικαστική αίθουσα εγκαλούμενοι όντες, ώστε ελαφρά τη καρδία να το εύχεστε για τον Παπαδημητριάδη... ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 596
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γιατί φυγομαχεί; Προχώρησε κι αυτός με τη σειρά του σε κάποια αγωγή, την οποία απέσυρε; Έιχα την εντύπωση ότι μόνο στον Συνήγορο του Καταναλωτή κατέφυγε.

 

Επίσης, μου κάνουν εντύπωση προηγούμενα σχόλια, παρόμοιας λογικής με το παραπάνω, που αναθεματίζουν το ενδεχόμενο να μην εκδικαστεί η υπόθεση. Έχετε άραγε υποστεί πολλοί από εσάς την βάσανο του να παρουσιάζεστε σε δικαστική αίθουσα εγκαλούμενοι όντες, ώστε ελαφρά τη καρδία να το εύχεστε για τον Παπαδημητριάδη... ;

 

Να μην ζηταγε διαμεσολαβιση αλλα να ανταπαντουσε με ψευδη κατα μυνηση,αγωγη για αποζημιωση λογο ψυχικης οδυνης κ κατα μετωπο.Σιγα μην αφηνα να μου εσπαγε εμενα τα νευρα η καθε ακυρη εταιρεια.Βουρ λεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην ζηταγε διαμεσολαβιση αλλα να ανταπαντουσε...

Ανταπάντηση σε τί ακριβώς; Η διαμεσολάβηση ζητήθηκε πολύ νωρίτερα από την ανακοίνωση της System Graph ότι κατέθεσε αγωγή.

 

 

...με ψευδη κατα μυνηση,αγωγη για αποζημιωση λογο ψυχικης οδυνης κ κατα μετωπο.Σιγα μην αφηνα να μου εσπαγε εμενα τα νευρα η καθε ακυρη εταιρεια.Βουρ λεμε

Να, αυτό ακριβώς ήθελα να καταδείξω: Εύκολη "virtual" δικομανία, «βουρ», «αέρα» και δε συμμαζεύεται. Η υπόθεση όμως να αφορά άλλους κι όχι εμάς τους ίδιους, έτσι; «Κηδεία με ξένα κόλυβα», δηλαδή... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί φυγομαχεί; Προχώρησε κι αυτός με τη σειρά του σε κάποια αγωγή, την οποία απέσυρε; Είχα την εντύπωση ότι μόνο στο Συνήγορο του Καταναλωτή κατέφυγε.

 

Επίσης, μου κάνουν εντύπωση προηγούμενα σχόλια, παρόμοιας λογικής με το παραπάνω, που αναθεματίζουν το ενδεχόμενο να μην εκδικαστεί η υπόθεση. Έχετε άραγε υποστεί πολλοί από εσάς την βάσανο του να παρουσιάζεστε σε δικαστική αίθουσα εγκαλούμενοι όντες, ώστε ελαφρά τη καρδία να το εύχεστε για τον Παπαδημητριάδη... ;

 

Αν δεν κανω λαθος την καταγγελια την ανεβασε ανωνυμα αρχικα. Οταν η systemgraph ζητησε τα στοιχεια του μεσω του φορουμ , αυτος δεχθηκε και τα εδωσε. Θα μπορουσε να μην τα δωσει και να κατεβαινε το τοπικ. Αυτο εγω το εκλαμβανω ως "δεν φοβαμαι τπτ , εχω δικιο , θα σας πατησω κατω οπου και αν παει το θεμα." Επισης απο οποιοδηποτε δικηγορο εβαλε τον elawyer , που εχει ιδιαιτερη δραστηριοτητα στο ιντερνετ , με οτι αυτο σημαινει.

Μεχρι εδω ειμαστε μαζι του.

 

Μετα ομως ο γιατρος ζηταει συμβιβασμο απο την systemgraph και η 2η φυσικα τον δεχεται ωστε να καλυψει και την γκαφα της με την αρνητικη δημοσιοτητα που κερδισε.

 

Ειπαμε οι περισσοτεροι δεν θελουμε να μπλεκουμε με δικαστηρια και αποζημειωσεις 200Κ.

Αλλα ο γιατρος με το 1ο του βημα που ανεφερα παραπανω εμφανιστηκε τσαμπουκαλεμενος "εγω θα δικαιωσω ολους τους αδικημενους καταναλωτες και θα βαλω μια ταξη στο aftersales στην Ελλαδα". Ετσι φυσικα κερδισε την συμπαρασταση ολων μας.

Στο 2ο του βημα ομως με τον συμβιβασμο , φυγομαχει ξεκαθαρα και δικαιωνει εμμεσως την systemgraph , αλλα και δημιουργει ασχημο προηγουμενο για τις e-καταγγελιες...

 

Γιατι εχουμε αυτη την αλλαγη πορειας , μονο αυτος και ο δικηγορος του το ξερουν. Πιθανον να υπολογιζανε σε αντι-μηνυση για την αντικατασταση που τελικα δεν στεκει , πιθανον κατι με τη συνθεση του δικαστηριου , πιθανον κατι αλλο που δεν γνωριζουμε , αφου οι περισσοτεροι δεν ειμαστε δικηγοροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω mdr21 ότι ο γιατρός αναφέρεται ονομαστικά και ηλικιακά στο maga.gr που χρονολογείται προ της πρώτης και μοναδικής απάντησης systemgraph στο avclub. 

 

Τσαμπουκάς είναι τα 200,000 που όπως είχε γράψει ένας φίλος στο twitter #systemgraph ακούγονται σαν "θα σε λιώσω μωρή σκουληκαντέρα".

 

Καλά τα ρωτάει ο ευρωβουλευτής στην ευρωβουλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανταπάντηση σε τί ακριβώς; Η διαμεσολάβηση ζητήθηκε πολύ νωρίτερα από την ανακοίνωση της System Graph ότι κατέθεσε αγωγή.

 

 

 

Να, αυτό ακριβώς ήθελα να καταδείξω: Εύκολη "virtual" δικομανία, «βουρ», «αέρα» και δε συμμαζεύεται. Η υπόθεση όμως να αφορά άλλους κι όχι εμάς τους ίδιους, έτσι; «Κηδεία με ξένα κόλυβα», δηλαδή... ;)

 

 

Αχ θα σε γελασω τι κηδειες κανει ο καθενας κ με τι κολυβα.Λεω ξεκαθαρα τι θα εκανα εγω κ ναι εννοειται οτι φυγομαχει.Να το θεσω απλα,ανεξαρτητα απο το ποτε δημοσιευσε τι η εταιρεια ο γιατρος επρεπε με το που του ηρθε η αγωγη σπιτακι να ανταπαντησει οπως ειπα πιο πανω κ οχι να μου ζηταει διαμεσολαβιση.Μαλλον εξ αρχης να μην ζηταγε διαμεσολαβιση.

 

Επι του πρακτεου τωρα,δεν συμβιβαζεσαι στην συναντηση με τπτ κ το αφηνεις να εκδικαστει παραλληλα ανταπαντωντας με αγωγες που ειπα πιο πανω.Τωρα αμα σε τρομαζει εσενα η δικομανια,εμενα δεν μου λεει κατι ειδικα οταν βλεπω θελουν να με εκφοβισουν για να το βουλωσω.Εκει τα περνω κρανα ακομα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοξοβολος_UK το δικομπαγιοκο ποιος του το πληρωνει? Εσυ?

Εχεις ιδεα για τι εξοδα μιλαμε? (με εφεσεις & δε συμαζευεται)

 

Αντι να ξιφουλκειτε εκ του ασφαλους, δινει κανενας τα μπακιρια,

αναλαμβανει -μεχρι τερμα!- ολα τα εξοδα για χαρη του δοκτορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα ανακοίνωση της System Graph Technologies με την οποία αποσύρει την αγωγή

 

 

Στην System Graph Technologies, δραστηριοποιούμαστε στο χώρο της Apple για περισσότερο από μία δεκαετία. Έχουμε οικοδομήσει σχέσεις εμπιστοσύνης με τους πελάτες μας υποστηρίζοντας τις ανάγκες τους με τη μεγαλύτερη δυνατή συνέπεια.

 

Στην υπόθεση με τον κ. Παπαδημητριάδη, η διαφωνία μας είχε επακόλουθο μια σειρά γεγονότων, τα οποία έπληξαν τόσο το ήθος όσο και την αξιοπιστία των ανθρώπων μας, και μας οδήγησε στην κατάθεση της αγωγής. Η κίνηση αυτή έγινε με μοναδικό κριτήριο την προάσπιση του ονομάτός μας και τίποτε άλλο. Δεν ήταν στις προθέσεις μας να αντιπαρατεθούμε με τα αδιαπραγμάτευτα δικαιώματα του καταναλωτή καθώς και την ελευθερία του να εκφράζει την άποψή του και να κάνει κριτική.

 

Aντιλαμβανόμενοι ότι στην προσπάθειά μας να προασπίσουμε το όνομά μας οδηγηθήκαμε σε μια αντίδραση υπερβολική και άστοχη, και δεχόμενοι πως τελικά πρόθεση του κ. Παπαδημητριάδη δεν ήταν να θίξει την φήμη και την αξιοπιστία μας, αποσύρουμε την σχετική αγωγή.

 

Ευχαριστούμε τους φίλους και πελάτες μας που μας στηρίζουν σε όλη την πορεία μας. Η υπόθεση αυτή αποτέλεσε για εμάς το κίνητρο για αυτοκριτική. Δεσμευόμαστε στο αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα να δημιουργήσουμε ένα υγιές πλαίσιο διαλόγου με τους καταναλωτές, συμμετέχοντας ενεργά στην ψηφιακή κοινότητα και τα social media.

 

System Graph Technologies

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλάσαν μέντες.

Κακώς την αποσύραν, έπρεπε να πάνε στα δικαστήρια να τους ξεβρακώσει τους άθλιους, και να έχουμε και δεδικασμένο.

 

EDIT: ή έπεσε κανένα email απο τον Στηβ Τζομπς που έλεγε λακωνικά (όπως συνηθίζει) "Drop the case."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κλάσαν μέντες.

Κακώς την αποσύραν, έπρεπε να πάνε στα δικαστήρια να τους ξεβρακώσει τους άθλιους, και να έχουμε και δεδικασμένο.

 

EDIT: ή έπεσε κανένα email απο τον Στηβ Τζομπς που έλεγε λακωνικά (όπως συνηθίζει) "Drop the case."

 

Χμ νομίζω πως σε τελική ανάλυση όχι απλά δεν θα χάσουν πελατεία αλλά θα αποκτήσουν και νέα! Μια χαρά έπαιζε το όνομά τους παντού για ένα μήνα (έστω και "αρνητικά").

 

cool.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος καλό, όλα καλά;

 

Οχι ακριβως... :P

 

Κλάσαν μέντες.

Κακώς την αποσύραν, έπρεπε να πάνε στα δικαστήρια να τους ξεβρακώσει τους άθλιους, και να έχουμε και δεδικασμένο.

 

Δεν κλασαν μεντες. Ισως πετυχαν αυτο που ειχαν σκοπο να πετυχουν. Ποιος ξερει...

Παντως θα ειχε ενδιαφερον τελικα να γινοταν η δικη αλλα μην εισαι σιγουρος οτι "θα τους ξεβρακωνε".

 

Τωρα πλακα θα εχει να τους τραβηξει καμια αγωγη ο γιατρος και να περασει στην αντεπιθεση. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...