Προς το περιεχόμενο

Το Καφενείο των Φιλάθλων (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ τώρα?Ηρέμησαν τα πνεύματα για τον κακο Μαρινάκη?

 

Άσχετο αλλα ο Μιραλάς δέχτηκε την κόκκινη κάρτα στο παιχνίδι κυπέλλου στην Τούμπα (2-2-2011).Το να ειδοποιείς μια Παε στις 11/2/2011,24 ωρες πριν το παιχνίδι πρωταθλήματος οτι εκκρεμεί τιμωρία του παίχτη μάλλον κάτι δεν πάει καλά....

 

Eπίσης

Οι «ερυθρόλευκοι» κάνουν λόγο για παράβαση στην εφαρμογή του νόμου από τη πλευρά της πειθαρχικής επιτροπής, η οποία συνεδρίασε την Πέμπτη το απόγευμα. Σύμφωνα με το νομικό τμήμα της ΠΑΕ, η υπόθεση δεν εμπίπτει στο «έργω ή λόγω εξύβρισης», αλλά στην απώθηση αντιπάλου, κάτι το οποίο σημαίνει ότι θα έπρεπε ο Βέλγος επιθετικός να τιμωρηθεί με μια αγωνιστική, την οποία, ούτως ή άλλως, εξέτισε στο παιχνίδι με την Ξάνθη. Η υπερασπιστική γραμμή θα στηριχθεί σε τέσσερα δεδικασμένα. Στο ένα ήταν πρωταγωνιστής ο Καρεμπέ, στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ, το 2003, στο δεύτερο, πέρυσι, ο Βιερίνια, πριν το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, σε ένα άλλο παλιότερα, το 2007, ο Ντιά Γερό, του Εθνικού Αστέρα, ενώ το2008 το ίδιο έγινε και με τον Πιερ Ισά, του ΟΦΗ.

Σε όλες αυτές περιπτώσεις αμφότεροι τιμωρήθηκαν με μία αγωνιστική και όχι με δύο.

 

Πηγή

 

One more

 

Με τον Αντελίνο Βιεϊρίνια θα παραταχθεί την Κυριακή στο «Καραϊσκάκη» ο ΠΑΟΚ, προκειμένου να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Superleague.

Κι αυτό γιατί τελικά ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός τιμωρήθηκε με ποινή μιας αγωνιστικής για την βίαιη απώθηση του (σ.σ. όπως σημείωσε στο φύλλο αγώνα ο διαιτητής Ντάκος) στον Μπαστία, στην αναμέτρηση του «δικεφάλου» με τον Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα. Ο Βιεϊρίνια εξέτισε την ποινή του χθες (20/1) στο ματς Κυπέλλου με τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες.

 

Να σημειωθεί ότι τον Βιεϊρίνια... έσωσε η παρέμβαση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, καθώς αν αυτή δεν υπήρχε, τότε ο ποδοσφαιριστής θα τιμωρούνταν με ποινή τριών αγωνιστικών και φυσικά θα έλειπε από το «Καραϊσκάκη».

 

Αναλυτικότερα οι νομικοί εκπρόσωποι των «ασπρόμαυρων», κατά την ακροαματική διαδικασία επικαλέστηκαν ένα προηγούμενο περιστατικό, και συγκεκριμένα, το επεισόδιο που είχε πριν μερικά χρόνια ο Νέρι Καστίγιο με τον Φερέιρα Κινγκ σε ματς του Ιωνικού με τον Ολυμπιακό. Το δικαστήριο το δέχθηκε ως δεδικασμένο κι έτσι ο Πορτογάλος επιθετικός, έπεσε στα μαλακά..

 

Πηγή:

 

 

Υ.Γ: Επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εμ καμαρι μου δεν το ξερεις ομως οτι η μπαλα ειναι πορνη και δεν σου φτανουν τα 30λεπτα...

 

Γι' αυτό έπαιζες τα υπόλοιπα 60 κατενάτσιο στην Τούμπα? Φοβόσουν μήπως σε πουλήσει η πόρνη η μπαλα? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50-50 100-0 0-100 δεν εχει σημασια η μονη ομαδα στην ελλαδα μαζι με το βολο που πεζουν και 10-30λεπτα μπαλα να παιξουν και οι υπολιποι να το παρουν αυτοι γιατι αμα παιζεις μπαλα δεν μασας ουτε απο διαιτισιες ουτε τπτ πιστευω

 

Αυτές τις απόψεις, ποτέ δεν μπόρεσα να τις καταλάβω. Μιλάμε για ένα πρωτάθλημα όπου σχεδόν όλα τα παιχνίδια κρίνονται στο ένα τέρμα και συζητάμε ακόμα ότι "δε μασάμε από διαιτησίες, το ζήτημα είναι ποιος παίζει"; Να μου το πει αυτό η Μπαρτσελόνα που κερδίζει όλα τα παιχνίδια με περισσότερα από δύο γκολ, να το καταλάβω. Αλλά να το λέμε κι εμείς που χτυπιόμαστε 90 λεπτά μπας και μας κάτσει η στραβοκλωτσία και μπει η άτιμη η μπάλα στα δίχτυα;

 

Ένα σφύριγμα σε κάθε αγώνα να παίρνεις είναι αρκετό.

 

Όπως και ένα σφύριγμα σε κάθε αγώνα να σου παίρνουν, είναι αρκετό.

 

Ας μην ξεχνάμε τον σπουδαιότατο παράγοντα ψυχολογία. Όποιος έχει μιλήσει με επαγγελματία παίχτη, γνωρίζει πολύ καλά πως όταν νιώθεις ότι ο διαιτητής σε "πάει" στα σφυρίγματα, απογειώνεσαι (ή ακόμα, δε διστάζεις να κάνεις πιο σκληρά τάκλιν). Σε αντίθετη περίπτωση, εκνευρίζεσαι, χάνεις τον έλεγχο και μετά δε χρειάζεται να σε αδικήσει κανένας. Είσαι από μόνος σου καταστροφικός.

 

Τέλος, ας θυμηθούμε ότι μιλάμε για ένα παιχνίδι, όπου μπορεί άνετα να κερδίσει και αυτός που παίζει χειρότερα! Είναι άλλωστε μέρος της μαγείας του παιχνιδιού. Εσύ μπορεί σε όλο το παιχνίδι να είσαι άρχοντας και ο άλλος να είναι τίποτα. Μια καλή κλωτσιά, αρκεί για να το χάσεις ή να φέρεις ισόπαλο αποτέλεσμα. Και ακόμα λέμε ότι δεν παίζει ρόλο η διαιτησία; Μπάσκετ είναι; Που ακόμα κι εκεί δηλαδή παίζει μεγάλο ρόλο, αλλά άμα το συζητάμε ακόμα για το ποδόσφαιρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την περιπτωση του ΠΑΟΚ με το Βιερινια δε μιλουσε κανεις ...

Για τον Ολυμπιακο κοιτα τι γινεται ...

 

Ειδες τι γινεται αν εισαι πρωτος ....

Βραζουν μεσα τους οι αλλοι ...

Αντε και περαστικα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατοι ολυμπιακοί επίτηδες το κάνετε τώρα αυτό ή οχι ?

 

Εδω δεν συζητάμε για το αν επρεπε να φαει μια ή δυο ή 32 αγωνιστικές ο μιραλάς για τη κόκκινη.Τι μου παραθέτεται παραδείγματα απο 100 παίκτες και...δεδικασμένα?

Εδω μιλάμε για τη σωνει και καλά σαββατιάτικη συνεδρίαση, κάτι που είναι απο τα άγραφα κι έγινε με το ετσιθέλω το προέδρου σας.

 

Ειτε απο λάθος συνεννόηση,είτε είτε είτε,δε με ενδιαφέρει.Το θέμα είναι πως ΠΑΛΙ κινήθηκε γή και ουρανός για να βγει ο ολυμπιακός απο πάνω.(είτε έχει δίκιο είτε οχι).

Οπως φυσικά και ο παο στο θέμα του κοτσώλη,μη κρυβόμαστε πίσω απτο δάχτυλο μας.

Απλά εσεις εχετε την τιμητική σας φέτος, χωρίς τακτ γινονται οι λαμογιες και γιαυτο ασχολούμαστε.

 

Υ.Γ. τι γράφτηκε στο φύλλο αγώνα? βίαιο χτύπημα προς αντίπαλο ή κανω λαθος? Και αν ειμαι σωστός,τι σχέση έχει η βιαιη απώθηση με το βίαιο χτύπημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την περιπτωση του ΠΑΟΚ με το Βιερινια δε μιλουσε κανεις ...

Για τον Ολυμπιακο κοιτα τι γινεται ...

 

Ειδες τι γινεται αν εισαι πρωτος ....

Βραζουν μεσα τους οι αλλοι ...

Αντε και περαστικα ....

 

Εσύ που συνήθως μας το παίζεις ντεμεκ χαμηλών τόνων (kane πως με βρίσκεις?), μας λες και "περαστικά"??

 

Και δε μου λες, σε χαλάει ακόμα και τώρα να μην σου αναγνωρίζει κανένας τίποτα ε?

 

Άντε και περαστικά...

 

 

 

 

Φίλε dropsreef, επειδή μόνος σου ανέφερες δεδικασμένα και γίνεται και συζήτηση περί σκανδάλων, μήπως θυμάσαι τι είχε κάνει ο καρεμπε και είχε φάει τελικά μια αγωνιστική?

Γιατί μιλάμε για δεδικασμένο που ξεκίνησε από αυτόν και ήταν, μάντεψε, σκανδαλάκι.....

 

Επίσης η πλάκα με τον πιλάβιο είναι που ξαφνικά εσείς οι ολυμπιακοί αποκτήσατε και ευθιξία!

Τώρα σας ενοχλεί ο πράσινος πιλάβιος.

Τους υποτακτικούς σας τόσα χρόνια δεν τους βλέπατε ε?

Δεν είχατε μιλιά τότε ε?

Ή μήπως γεννηθήκατε χθες?

Και στο κάτω-κάτω, ο πιλάβιος ξέρεις γιατί βγήκε?

Γιατί όλους τους άλλους τους προσλάβατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές τις απόψεις, ποτέ δεν μπόρεσα να τις καταλάβω. Μιλάμε για ένα πρωτάθλημα όπου σχεδόν όλα τα παιχνίδια κρίνονται στο ένα τέρμα και συζητάμε ακόμα ότι "δε μασάμε από διαιτησίες, το ζήτημα είναι ποιος παίζει"; Να μου το πει αυτό η Μπαρτσελόνα που κερδίζει όλα τα παιχνίδια με περισσότερα από δύο γκολ, να το καταλάβω. Αλλά να το λέμε κι εμείς που χτυπιόμαστε 90 λεπτά μπας και μας κάτσει η στραβοκλωτσία και μπει η άτιμη η μπάλα στα δίχτυα;

 

Ένα σφύριγμα σε κάθε αγώνα να παίρνεις είναι αρκετό.

 

Όπως και ένα σφύριγμα σε κάθε αγώνα να σου παίρνουν, είναι αρκετό.

 

Ας μην ξεχνάμε τον σπουδαιότατο παράγοντα ψυχολογία. Όποιος έχει μιλήσει με επαγγελματία παίχτη, γνωρίζει πολύ καλά πως όταν νιώθεις ότι ο διαιτητής σε "πάει" στα σφυρίγματα, απογειώνεσαι (ή ακόμα, δε διστάζεις να κάνεις πιο σκληρά τάκλιν). Σε αντίθετη περίπτωση, εκνευρίζεσαι, χάνεις τον έλεγχο και μετά δε χρειάζεται να σε αδικήσει κανένας. Είσαι από μόνος σου καταστροφικός.

 

Τέλος, ας θυμηθούμε ότι μιλάμε για ένα παιχνίδι, όπου μπορεί άνετα να κερδίσει και αυτός που παίζει χειρότερα! Είναι άλλωστε μέρος της μαγείας του παιχνιδιού. Εσύ μπορεί σε όλο το παιχνίδι να είσαι άρχοντας και ο άλλος να είναι τίποτα. Μια καλή κλωτσιά, αρκεί για να το χάσεις ή να φέρεις ισόπαλο αποτέλεσμα. Και ακόμα λέμε ότι δεν παίζει ρόλο η διαιτησία; Μπάσκετ είναι; Που ακόμα κι εκεί δηλαδή παίζει μεγάλο ρόλο, αλλά άμα το συζητάμε ακόμα για το ποδόσφαιρο...

 

Ναι να το παρει αυτος που πεζει 30 λεπτα μπαλα και οχι αυτος που σερνεται απο τιν αρχη της χρονιας οπως η ομαδα μου η αεκ η ο παο.

 

και επειδη δεν αρχισα να βλεπω μπαλα φετος εχω δει διαιτισιες και διετισιες υπερ του οσφπ και μη μου πεις οτι φετος γινετε κατι αντιστοιχο...

 

τωρα οσο για τη διατισια αμα δεν κανει οργια ο διατητις και απλα δινει κανα φαουλ αναποδα και σε παιζει 60-40 αμα εχεις καλυτερη ομαδα κερδιζεις τισ περισσοτερες φορες.

 

εγω προσωπικα θελω να κερδιζει αυτος που παιζει μπαλα οσο και αν ειναι αυτο. και δεν μιλαω για ολα τα παιχνιδια μιλαω για τη πρωτη 4αδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερη προσήλωση στην οθόνη φίλτατε, γιατί αν το έκτρωμα που παρουσιάζει ο διορισμένος, χωλαίνοντας ακόμα και στα φιλικά το θεωρείς σπουδαία μπάλα, κάτι πάει ΠΟΛΥ στραβά.

 

Η διακωμώδηση του πρωταθλήματος συνεχίζετε από τον κύριο Μαρινάκη. Άρχισε κάπου τον Σεπτέμβρη και συνεχίζεται με αμείωτο ρυθμό μέχρι τώρα. Ξέρει σε ποια ομάδα βρίσκεται, ξέρει τους οπαδούς της και κάνει αυτά που πρέπει.

 

ΝΑ τον χαίρεστε, και να σας χαιρόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(kane πως με βρίσκεις?)

 

μαθαίνεις!

 

(αλλά τώρα αυτοί είναι ικανοί να μας πουνε "να δες τον κανε και τον σλιμ, παο-παοκ,τα βρισκουν αυτοι :P "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κλάμα τα βαζελάκια φέτος. Σέρνεται λέει ο Ολυμπιακός και μιλάει η ομάδα της καμινάδας - Σισέ - γκολ που στο παιχνίδι με το Βόλο δεν μπορούσε να αλλάξει μισή μπαλιά. Καλύτερα να αρχίσετε να μασάτε τα λόγια σας μερικοί, γιατί έρχεται Καραϊσκάκη και θα ψάχνετε πάλι τη μπάλα στην κερκίδα.

 

μαθαίνεις!

 

(αλλά τώρα αυτοί είναι ικανοί να μας πουνε "να δες τον κανε και τον σλιμ, παο-παοκ,τα βρισκουν αυτοι :P "

 

Αν είχε γίνει το ίδιο για ΠΑΟΚ, θα είχε πέσει ο Μουμπάρακ από προχθές... Τον ίδιο δικηγόρο έχουμε, μην παραμυθιάζεστε ;)

 

Δεν σε νοιάζει αν είναι δίκαια η απόφαση, αλλά σε νοιάζει αν είναι δίκαια η εκδίκαση της έφεσης. Πώς λέγεται αυτό, ξέρεις, εντελώς φιλικά φίλε Kane?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ποιος μίλησε για πράσινη "μπαλάρα". Εγώ δεν έχω αυταπάτες.

 

Με το κλάμα ο ένας στον άλλον την βγάζουμε βαζελάκια-γαυράκια κάθε χρόνο. Αλλά αυτός που έχει ξεπεράσει κάθε επίπεδο φέτος δεν είναι κανένας από εμάς, αλλά ο ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό έπαιζες τα υπόλοιπα 60 κατενάτσιο στην Τούμπα? Φοβόσουν μήπως σε πουλήσει η πόρνη η μπαλα? :rolleyes:

 

Αλλου τα κολπακια με το ποιος παιζει μπαλα και τα λοιπα. Και ο κυραστας μπαλαρα επαιζε αλλα το πρωταθλημα το επαιρνε αλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ που συνήθως μας το παίζεις ντεμεκ χαμηλών τόνων (kane πως με βρίσκεις?), μας λες και "περαστικά"??

 

Και δε μου λες, σε χαλάει ακόμα και τώρα να μην σου αναγνωρίζει κανένας τίποτα ε?

 

Άντε και περαστικά...

 

 

Δεν εχει να κανει με αυτο ..

Και σου ξαναλεω περαστικα φιλε μου ....

Δε φταιω εγω που ασχοληστε με οτι κανει ο Μαρινακης και βγαινετε αμεσως να φωναξετε ....

Για δε φωναζες με τον Βιερινια ??

 

Αρα φωναζεις μονο εκει που σε συμφερει ...

Αυτο για μενα ειναι προβλημα...

Εξου και τα περαστικα ...smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το δώσουν από τώρα, μην ταλαιπωρούμαστε.

 

Ας λήξουν όλα εδώ. Ας το πάρουν με παρέμβαση εισαγγελέα, ας το πάρουν στα χαρτιά...

 

ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΝ ΜΠΑΛΑ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...