Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

που ακριβώς το είδες αυτό; εγώ εξωτερικό έχω δει και χειρότερα. Αγγλία Ελβετία κτλ. Και ναι μάλλον είμαι ξεχωριστός και με χαροποιεί που δεν έχω τα μυαλά μερικών και σα τα δικά σου! ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΕ; τες πα δυο παλικάρια μιλήσανε λίγο πιο σωστά αλλά κλασικά οι βλακεία τρέχει από τα μπατζάκια των περισσοτέρων. Άντε Ελλαδιστάν τρέξτε με τις κόπιες.. όντως οφτόπικ αλλά κάθε φορά παίρνω ανάποδες.Λήξης

 

Ναι φυσικα το νοημα του να αρχισεις μια ζητηση δεν καταφερε το ξεχωριστο σου μυαλο να το καταλαβει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είσαι παρτάκιας και βολεψάκιας.

 

 

 

που ακριβώς το είδες αυτό; εγώ εξωτερικό έχω δει και χειρότερα. Αγγλία Ελβετία κτλ. Και ναι μάλλον είμαι ξεχωριστός και με χαροποιεί που δεν έχω τα μυαλά μερικών και σα τα δικά σου! ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΕ; τες πα δυο παλικάρια μιλήσανε λίγο πιο σωστά αλλά κλασικά οι βλακεία τρέχει από τα μπατζάκια των περισσοτέρων. Άντε Ελλαδιστάν τρέξτε με τις κόπιες.. όντως οφτόπικ αλλά κάθε φορά παίρνω ανάποδες.Λήξης

 

Στο καλο και να μας γραφεις ιεραποστολε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι απαντήσεις που δώσατε ήταν "γίνε πολιτικός" "είσαι παροχημένος" και "know your audience" και έχεις λιώσει στη δουλειά οπότε οκ ας κάνουμε κλοπή. Το κάνουν όλοι ας το κάνω κι εγώ... καλά δεν σας είπα... "τι λέει ο .....ας". Μια σοβαρή απάντηση δεν έδωσε κανείς. Γιατί άραγε... έχετε δίκιο... εγώ είμαι ο ηλίθιος που τα σκάω για ότι παίρνω αυθεντικό και εσείς οι μάγκες... καλή φάση. Μετά όταν σας γ... νε τα κόμματα όμως μην κλαίτε γιατί αυτό που είσαι παίρνεις... όταν κάνεις έστω και αυτή την μικρή λούφα μέσα στο σπίτι σου και βρίσκεις ένα κάρο ανόητες δικαιολογίες απο το να έχεις τις μπάλες να πεις τουλάχιστον "ναι κλέβω" ευθαρσώς, μην έχεις απαίτηση να μην κάνουν και οι άλλοι μικρές λούφες εις βάρος σου. Και όταν λέω μικρά αναφέρομαι στο δικό τους βεληνεκές... Όταν σε κλέψει εσένα μάγκα κάποιος θα χτυπιέσαι και θα φωνάζεις. Όταν το κάνεις εσύ είναι μαγκιά. Γι'αυτό ο τόπος αυτός δεν πρόκειται να δει προκοπή.΄Τες πα... επειδή κλασικά κάποιος θα πετάξει κάποια παρόμοιας εξυπνάδας αττάκα με τις προηγούμενες οπότε κανένα νόημα για συζήτηση. Χαρείτε τις αντιγραφές σας και τα τσιπαρισμένα σας xbox και εγώ ο μ....ας θα συνεχίσω να πληρώνω... τα πα και ηρέμισα...

 

(α by the way... ρε παιδιά τσίπαρα το ps3 έχει να μου προτείνει κάποιος ένα καλό blu ray recorder για να γράφω παιχνίδια;)

 

Kάποιος admin/mod, μπορεί να κάνει κάτι με τον κύριο; Μιλάμε για τον ορισμό του offtopic. Αλλά μιας και ξανάγραψα (ούτως ή άλλως μπήκα στη βλακεία), θα συνεχίσω λέγοντας σου φίλε ότι το να λες ότι το παίζουμε έξυπνοι είναι καθαρά κομπλεξικό δικό σου θέμα και δε νομίζω να έχει πάει ποτέ κάποιος "πειρατής" σε "μη-πειρατή" για να του δηλώσει πόσο μάγκας είναι.

 

Παρωχημένο σε χαρακτήρισα, διότι η συζήτηση και τα επιχειρήματα που θέτεις έχουν ειπωθεί εκατομμύρια φορές από άλλους χιλιάδες, οι οποίοι έχουν τσακωθεί και έχουν λάβει μέρος σε ατέρμονες κουβέντες με την "αντίπαλη ομάδα". Αν μπορούσες να σκεφτείς, θα καταλάβαινες ότι δεν έχει νόημα αυτό που κάνεις και τα αντεπιχειρήματα (του τύπου "η πειρατεία μου προσφέρει ευκολία κλπ") μπορείς να τα βρεις παντού, άμα ψάξεις.

 

Πέρα απ' αυτό, εγώ αντίθετα από τους συμφορουμίτες που απάντησαν στο θέμα (βλέπεις, υπάρχουν "πειρατές" και ""πειρατές"" :P), είμαι κάθετος υπέρ της πειρατείας. Ναι, γνωρίζω ότι είναι παράνομο. Όχι, δε νιώθω πιο έξυπνος από κάποιον που αγοράζει αυτά τα προϊόντα. Είναι θέμα νοοτροπίας. Εάν νομίζεις ότι εγώ (και ο κάθε "πειρατής") είναι αγνώμων και δεν ξέρει τι παίζει με την οικονομία, τότε εσύ είσαι απλά κοντόφθαλμος και δεν είσαι ικανός για τέτοια κουβέντα.

 

Στο προηγούμενο μήνυμα, σου ζήτησα να το κόψεις γιατί ενοχλεί τη ροή του thread και είναι plainly offtopic. Σεβάσου το.

 

ΕDiT:

τελικά με το nba010 v.rant εκανε κανεις verify?

http://abgx360.net/verified.php

Δεν έχει γίνει ακόμα verified.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενδιαφέρονται για Jasper Elite.. Παρήγγειλα τη Δευτέρα από mobiletechneasy το κλασικό μαύρο Elite 120GB. Απ' ότι κατάλαβα από την καθυστέρηση, παρά το ότι το προϊόν εμφανιζόταν ως "Άμεσα διαθέσιμο", τελικά δεν ήταν και έτσι -υποθέτω- το παρήγγειλαν από την επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα (βέβαια δε θέλω να τους αδικήσω - μπορεί να το έφεραν και από κάποια αποθήκη τους, ειλικρινά δεν ξέρω). Να μην τα πολυλογώ, το κουτάκι έφτασε σήμερα και προς μεγάλη μου έκπληξη (το είχα standar το falcon) είναι Jasper με ημερομηνία κατασκευής 15 Μαΐου 2009! Και να σκεφτεί κανείς ότι μόνο που δεν τους έβρισα χθες τους ανθρώπους επειδή δεν το είχα παραλάβει ακόμη :) Όταν είδα τα jasper μου'ρθε να τους πω κι ευχαριστώ, χεχε!

 

Απλώς ήθελα να ενημερώσω την κοινότητα ότι elite μαύρα και jasper υπάρχουν. Και το γράφω γιατί σε πολλά forums διάβαζα απόλυτες απόψεις τύπου "elite jasper ήταν μόνο η συλλεκτική κόκκινη έκδοση" κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το Brutal Legend τα σπάει! :shifty:

 

καλά μιλάμε ότι ο Tim Schafer έγραψε πάλι, το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει στο xbox 360 χωρίς υπερβολές.

επίσης οι fans των Grim Fandango, Full Throttle, Monkey Island θα δουν πολλά artistic στοιχεία που θα τους θυμίσουν αυτά τα παιχνίδια (τοπία με ομίχλη, αυτοκίνητα με φλόγες br252tallegend200711050iz6.jpg, νεκροκεφαλές κλπ κλπ)

 

11 στα 10 από εμένα!

 

New-Brutal-Legend-Images.jpg

Επεξ/σία από christos.p25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενδιαφέρονται για Jasper Elite.. Παρήγγειλα τη Δευτέρα από mobiletechneasy το κλασικό μαύρο Elite 120GB. Απ' ότι κατάλαβα από την καθυστέρηση, παρά το ότι το προϊόν εμφανιζόταν ως "Άμεσα διαθέσιμο", τελικά δεν ήταν και έτσι -υποθέτω- το παρήγγειλαν από την επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα (βέβαια δε θέλω να τους αδικήσω - μπορεί να το έφεραν και από κάποια αποθήκη τους, ειλικρινά δεν ξέρω). Να μην τα πολυλογώ, το κουτάκι έφτασε σήμερα και προς μεγάλη μου έκπληξη (το είχα standar το falcon) είναι Jasper με ημερομηνία κατασκευής 15 Μαΐου 2009! Και να σκεφτεί κανείς ότι μόνο που δεν τους έβρισα χθες τους ανθρώπους επειδή δεν το είχα παραλάβει ακόμη :) Όταν είδα τα jasper μου'ρθε να τους πω κι ευχαριστώ, χεχε!

 

Απλώς ήθελα να ενημερώσω την κοινότητα ότι elite μαύρα και jasper υπάρχουν. Και το γράφω γιατί σε πολλά forums διάβαζα απόλυτες απόψεις τύπου "elite jasper ήταν μόνο η συλλεκτική κόκκινη έκδοση" κλπ..

 

 

φιλε μου ισως να σου ελεγαν οτι δεν εχει κυκλοφορησει ακομη jasper μαυρο γιατι πουλουσαν περισοοτερο τα arcade & premium λογω του οτι ηταν πιο οικονομικα με αποτελεσμα να εχει μεινει αρκετο stock απο τα elite

το κοκκινο που σου ειπαν ηταν νεα εκδοση κατασκευης 2009 και ηταν σιγουρο οτι θα ειναι jasper τωρα που αρχισαν να φερνουν και νεας κατασκευης μαυρα elite σιγουρα θα ειναι jasper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Brutal Legend, η DNL είναι ίδια με την p2p (ΤL ή σκέτη multi5 θα τη δείτε), ενώ έβγαλε η Marvel Proper. Mέχρι να γίνει verification γι' αυτές τις 2, δεν ξέρουμε τι παίζει, αν και μάλλον κι οι 2 είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω Forza Motorsport 3 PAL X360-Allstars (13,50GB)

 

Αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα το τσιμπήσω, το demo με απογοήτευσε πάρα πολύ. Μάλλον θα το ξαναδοκιμάσω και αν αλλάξω γνώμη, ίιιιισως ξοδέψω τα δύο δισκάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχισαν να βγαινουν και wave 4 παιχνιδια. το 1.51 firm τα τρεχει κανονικα αλλα οσοι εχουμε 1.6 θα πρεπει να κανουμε αναβαθμιση γιατι το ειναι πολυ "αυστηρο" το 1.6....ελπιζω το mw2 να μην ειναι 4 και τα αλλα ολα τα παιχνιδια ποιος τα γ#!@$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχισαν να βγαινουν και wave 4 παιχνιδια. το 1.51 firm τα τρεχει κανονικα αλλα οσοι εχουμε 1.6 θα πρεπει να κανουμε αναβαθμιση γιατι το ειναι πολυ "αυστηρο" το 1.6....ελπιζω το mw2 να μην ειναι 4 και τα αλλα ολα τα παιχνιδια ποιος τα γ#!@$

Που το άκουσες αυτό?

Εγώ απ' ότι βλέπω ακόμα δεν υπάρχουν wave4 παιχνίδια και δεν ξέρουμε αν θα υπάρξουν.

Αλλά και να υπάρξουν μπορούνε ακόμα και τα άτομα με ixtreme 1.60 να τα παίξουν αν πριν από το κάθε παιχνίδι βάζουν για 1 - 2 λεπτά στο drive το 0800 disc(Στην ουσία αυτό το κάνει και είναι λες και έχεις ένα παλιό xtreme firmware χωρίς καμιά απολύτως ασφάλεια οπότε και παιζει τα πάντα ακόμα και wave5 να βγει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ειδα και αυτο,

Wave.4.Loader.for.iXtreme.1.6

 

-One shot boot mode! - allows a one off boot of gamedisc without -stealth/partition checks (will still use stealth), use activate.iso disk to activate each time!

 

-Strict stealth/wave checking, one shot boot mode will boot wave(x)!

 

 

More Info

---------

 

 

Strict Wave 3 compliance means wave 3 games will only boot if they have correct PFI/DMI/SS and timestamp for wave 3

 

Strict drive speed compliance means games will only boot if drive is set for the initial speed of 12x, any modification of this make games fail to boot

 

SS v2 suports multiple timing samples for challenges type 5 and 7 , stroing them in the SS. This is a pre-requiste for SS v3 which has support for the so called AP2.5 check. Since this has never been used or may never be used by MS we will adopt a wait and see approach and continue to monitor for its usage.

 

With drive in Windows mode (Tray half open on powerup) 0800 mode is activated allowing easy dumping of game disc including SS v2. In this mode the drive is also able to output drive key, fw version and drive type by using a simple custom inquiry command.

 

Game exceptions are integrated in the fw for games that do not comply with the strict wave checks but are legitimate. These are Dance Dance Revolution Universe, Stoked, Ping 17 disk, afro samurai

 

One shot boot mode allows you to boot a Wave X or non stealth game by using the activate.iso disk as a flag. Just insert the activate disc and the next disc inserted will boot without any strict checks. This will still utilise full stealth if available. As soon as that disc is booted the flag is cleared, and you will have to re-insert the activate disk again to enable one shot boot. As always use with caution.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σας ρωτήσω....δηλαδη υπαρχουν 2 .dvd? ισο files? Πως τα γραφουμε? αφου ειναι 13 gb? και δεν ειδα κατι σαν 2 discs.

 

Ναι θα βρεις 2 iso + 2 dvd αρχεία τα οποία θα γράψεις ξεχωριστά.

Τώρα δεν ξέρω πως ακριβώς το έχουν κάνει για το Forza 3 αλλά για το ODST το ένα είναι το career mode και το άλλο είναι το Multiplayer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...