Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια,στο xbox μου εχω ακομα τον 20 σκληρο απο τοτε που το πηρα...ψηνομαι παρα πολυ να τον αλλαξω(κυριως για να κανω install τα παιχνιδια...

το κολλημα μου ειναι οτι δεν εχω memory card(ουτε καποιον φιλο μου που να εχει)...

το να αγορασω μια δεν εχω πολυ νοημα γιατι ειναι σχετικα ακριβες...

υπαρχει κανενα καλο προγραμμα για να μεταφερω τα αρχεια μου μεσω του pc??(γιατι απ οτι εχω διαβασει υπαρχουν προβληματα με το θεμα αυτο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είχα προσπαθήσει να κάνω αυτό που θες δεν τα κατάφερα. Όταν μετέφερα τα αρχεία στον υπολογιστή έγιναν corrupt με αποτέλεσμα να μην αναγνωρίζονται από την κονσόλα. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει ασφαλής τρόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
παιδια,στο xbox μου εχω ακομα τον 20 σκληρο απο τοτε που το πηρα...ψηνομαι παρα πολυ να τον αλλαξω(κυριως για να κανω install τα παιχνιδια...

το κολλημα μου ειναι οτι δεν εχω memory card(ουτε καποιον φιλο μου που να εχει)...

το να αγορασω μια δεν εχω πολυ νοημα γιατι ειναι σχετικα ακριβες...

υπαρχει κανενα καλο προγραμμα για να μεταφερω τα αρχεια μου μεσω του pc??(γιατι απ οτι εχω διαβασει υπαρχουν προβληματα με το θεμα αυτο...)

 

θα βρεις απο εξω και απο το ebay συμφερουσες λυσεις, που δεν αξιζει να ασχοληθεις με την μοντα του σκληρου.

 

Κατι βρηκα:

http://www.dealextreme.com/products.dx/category.608~page.1

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350252212797&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

http://cgi.ebay.com/Hard-Drive-Disk-120-GB-120GB-HDD-for-micro$oft-Xbox-360_W0QQitemZ220449115526QQcmdZViewItemQQptZVideo_Games_Accessories?hash=item3353ca8d86&_trksid=p3911.c0.m14

Επεξ/σία από vasi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καλα ειδικα το πρωτο λινκ που μου εστειλες πιστευω οτι αξιζει πολυ(ειδικα τωρα που ειναι 1usd=0,68eyro)μαζι με τη συσκευη για να μεταφερεις αρχεια δεν παει πανω απο 50ευρω...πολυ καλο πιστευω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα. Έχω ένα macbook pro 2009 και θέλω να γράφω παιχνίδια για το xbox 360. Έχει δοκιμάσει κανείς άν παίζουν κανονικά ή θα έχω προβλημα? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά, ως επίσημη μέρα κυκλοφορίας σε όλα τα format έχουν δώσει την 6/10. Οπότε όπου να 'ναι θα σκάσουν τα καλά :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα. Έχω ένα macbook pro 2009 και θέλω να γράφω παιχνίδια για το xbox 360. Έχει δοκιμάσει κανείς άν παίζουν κανονικά ή θα έχω προβλημα? Ευχαριστώ.

 

Αν θυμάμαι καλά τα macbook έχουν Matsushita DVD drive στα οποία δε μπορείς να αλλάξεις το booktype. Και δεν υπάρχουν και χακαρισμλενα firmwares για δαύτα.

Οπότε, όχι, θα έχεις πρόβλημα... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά τα macbook έχουν Matsushita DVD drive στα οποία δε μπορείς να αλλάξεις το booktype. Και δεν υπάρχουν και χακαρισμλενα firmwares για δαύτα.

Οπότε, όχι, θα έχεις πρόβλημα... :-(

 

Αν θυμάμαι καλά όλοι η κατασκευαστές σου επιτρέπουν να αλλάξεις το booktype σε dual layer, και μερικές εταιρίες έχουν απο default το booktype se dvd-rom anti gia dvd+r dl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βέβαια, δεν αφήνουν όλοι. Αν βρεις πειραγμένο firmware έχει καλός.

Αλλά τα Matsushita είναι δύσκολα και για ελάχιστα drives έχουν φτιαχτεί πειραγμένα firmwares.

Το έχω ψάξει το θέμα για να γλυτώσω τη μεταφορά των 360 games στο desktop.

Έχω Matsushita στο Laptop και δεν αλλάζει με τίποτα σε DVD-rom...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...