Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση υποτίτλων; Κάντε post ΕΔΩ! v2.0


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Υπάρχουν υπότιτλοι για το Frankie and Johnny 1991 720p HDTV x264?

Όσους έχω βρεί δεν είναι συγχρονισμένοι και δεν μπορώ να δω την ταινία...

Ευχαριστώ!

 

Νομίζω ότι το mkv αυτό είναι στα 23,976 fps (αν είναι το x264-DON).

Οι υπότιτλοι μπορεί να είναι για 25 fps, αν είναι έτσι φόρτωσε το srt στο subtitle workshop και βάλε Input FPS=25 και FPS=23.976

Δες αν τώρα ταιριάζουν.

Πρέπει να δεις αν οι υπότιτλοι είναι εντάξει ή αν απλά έχουν μια διαφορά η οποία είναι σταθερή μέχρι τέλος. Αν η διαφορά είναι σταθερή Edit->Timings->Set Delay και βάλε την καθυστέρηση (σε θετικό ή αρνητικό νούμερο) μέχρι να ταιριάξουν. Επίσης, αν επιλέξεις με CTRL+A όλους τους υπότιτλους, μπορείς με SHIFT+CTRL+H και SHIFT+CTRL+N να πας μπροστά ή πίσω όλους τους υπότιτλους κατά 0.1 δευτερόλεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το mkv αυτό είναι στα 23,976 fps (αν είναι το x264-DON).

Οι υπότιτλοι μπορεί να είναι για 25 fps, αν είναι έτσι φόρτωσε το srt στο subtitle workshop και βάλε Input FPS=25 και FPS=23.976

Δες αν τώρα ταιριάζουν.

Πρέπει να δεις αν οι υπότιτλοι είναι εντάξει ή αν απλά έχουν μια διαφορά η οποία είναι σταθερή μέχρι τέλος. Αν η διαφορά είναι σταθερή Edit->Timings->Set Delay και βάλε την καθυστέρηση (σε θετικό ή αρνητικό νούμερο) μέχρι να ταιριάξουν. Επίσης, αν επιλέξεις με CTRL+A όλους τους υπότιτλους, μπορείς με SHIFT+CTRL+H και SHIFT+CTRL+N να πας μπροστά ή πίσω όλους τους υπότιτλους κατά 0.1 δευτερόλεπτα.

Αυτη είναι η ταινία.To έκανα αυτό με το fps (το έβαλα 25 ή 23,976) αλλά η διαφορά απ οτι φαίνεται δεν είναι σταθερή σε ολη την ταινία...Κάθε λίγο αλλάζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη είναι η ταινία.To έκανα αυτό με το fps (το έβαλα 25 ή 23,976) αλλά η διαφορά απ οτι φαίνεται δεν είναι σταθερή σε ολη την ταινία...Κάθε λίγο αλλάζει!

 

Παίξε με τα νούμερα. Άσε το FPS σε ένα σημείο και άλλαζε το Input FPS μέχρι να βρεθείς σε ένα σημείο όπου να πατάνε ή να έχουν σταθερή διαφορά.

Το κακό είναι ότι δεν βρίσκω ούτε Αγγλικούς για την έκδοση bdrip για να δούμε τους χρόνους της.

Έκανα μια δοκιμή με τα στοιχεία που σου δίνω και με 25 στο 1ο και 23.976 στο 2ο βλέπω ότι οι υπότιτλοι τελειώνουν στο 1:51' περίπου και η ταινία είναι 1:58' Λογικά πρέπει να πατάει κάπου εκεί.

Αν όμως είναι κάποιο Director's cut ή extended version τότε δύσκολα θα το συγχρονίσεις.

 

EDIT:

Νομίζω ότι και το avi είναι στην ίδια διάρκεια (1:58) και αν είναι από τα κλασσικά rip πρέπει να είναι στα 23.976 και αυτό, οπότε οι υπότιτλοι θα έπρεπε να πατάνε (λογικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υπάρχει μια ταινία με τον τίτλο Girl Walk into a Bar που παίζει η Carla Cugino. Είναι η πρώτη ταινία που κυκλοφόρησε αποκλειστικά στο internet. Υπάρχουν πουθενά υπότιτλοι; Έστω στα αγγλικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τελευταία μία σειρά ντοκιμαντέρ το through the wormhole το οποίο έχει 8 επεισόδια και από αυτά στα πρώτα 6 έχω ελληνικούς υπότιτλους ενώ στους 2 τελευταίους έχω αγγλικούς μήπως κάποιος έχει βρει για τα 2 τελευταία ελληνικούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τελευταία μία σειρά ντοκιμαντέρ το through the wormhole το οποίο έχει 8 επεισόδια και από αυτά στα πρώτα 6 έχω ελληνικούς υπότιτλους ενώ στους 2 τελευταίους έχω αγγλικούς μήπως κάποιος έχει βρει για τα 2 τελευταία ελληνικούς?

 

Στις 5/6/11 βγήκαν και για το 7ο επεισόδιο και φαντάζομαι σύντομα θα βγουν και για το 8ο και τελευταίο.

 

Την σειρά αυτή την ανέλαβε το http://www.Subs.gr (θέλει δωρεάν εγγραφή).

Το λινκ για την σειρά είναι παρακάτω.

http://www.subs.gr/portal/infusions/pro_download_panel/download.php?catid=1034

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/11 βγήκαν και για το 7ο επεισόδιο και φαντάζομαι σύντομα θα βγουν και για το 8ο και τελευταίο.

 

Την σειρά αυτή την ανέλαβε το http://www.Subs.gr (θέλει δωρεάν εγγραφή).

Το λινκ για την σειρά είναι παρακάτω.

http://www.subs.gr/portal/infusions/pro_download_panel/download.php?catid=1034

 

 

Ευχαριστώ πολύ. Περιμένω και τους επόμενους γιατί με αγγλικούς υπότιτλους δεν θα καταλάβω μία, εδώ με ελληνικούς και μερικά σημεία είναι αρκετά δύσκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χαιρετώ. Θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει , ψάχνω για την ταινία The.Beguiled.1971 [Ο ΚΑΤΑΖΗΤΟΥΜΕΝΟΣ] με τον Clint Eastwood .τους υπότιτλους αυτής της ταινίας .(ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ) Περιμένω την βοήθεια σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά οι νέοι υπότιτλοι για τα 3 lord of the rings extended bluray edition θα βγουν?

 

Δεν μιλάω για το mkv αλλά για τους full bluray iso υπότιτλους που ειναι disk 1 και disk 2 η κάθε ταινία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Extended editions είχαν βγει και σε DVD. Οι Blu-ray είναι «πιο extended» από αυτές; Αν όχι, δε βλέπω το λόγο οι υποτίτλοι που ταιριάζουν στις DVD εκδόσεις να μην ταιριάζουν και στις Blu-ray!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...