Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση υποτίτλων; Κάντε post ΕΔΩ! v2.0


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι ψιλο άσχετο αλλά στο xmen first class σε κάποια σημεία μιλούσαν ρώσικα και γερμανικά και δεν υπήρχαν αγγλικοί υπότιτλοι στην ταινία (στα ρώσικα δεν υπήρχαν και ελληνικοί) και έχω την απορία αφού είναι αγγλόφωνες γιατί δεν βάζει η παραγωγή αγγλικούς υπότιτλους?

ναι! αυτο γινεται διοτι σ εκεινα τα σημεια που μιλουσαν ρωσικα ειχε απο κατω hardcoded subs που δεν επετρεπαν αλλους να τους καλυψουν απο πανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ναι! αυτο γινεται διοτι σ εκεινα τα σημεια που μιλουσαν ρωσικα ειχε απο κατω hardcoded subs που δεν επετρεπαν αλλους να τους καλυψουν απο πανω!

 

Δεν είχε καθόλου υπότιτλους σε εκείνα τα σημεία. Τι εννοείς hardcoded subs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να βρω ελληνικους υποτιτλους απο την ταινια Fast Five! Το αρχειο της ταινιας εχει ονομα Fast.Five.2011.720p.BDRip.x264.AAC-ViSiON .Εψαξα και προσπαθησα να εφαρμοσω ολους τους σχετικους υποτιτλους με 720p αλλα στην αναπαραγωγη τους μου εβγαζε ερωτηματικα. Καποιο ρολο πρεπει να παιζει αυτο το AAC-ViSiON.

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να είναι πρόβλημα των υποτίτλων που βρίσκεις. Τουλάχιστον όσοι βρήκα εδώ είναι σωστοί, κανονικά με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Θα πρέπει να ρυθμίσεις το λειτουργικό σύστημα σου και/ή το πρόγραμμα αναπαραγωγής που χρησιμοποιείς για σωστή υποστήριξη της κωδικοποίησης ελληνικών χαρακτήρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να βρω ελληνικους υποτιτλους απο την ταινια Fast Five! Το αρχειο της ταινιας εχει ονομα Fast.Five.2011.720p.BDRip.x264.AAC-ViSiON .Εψαξα και προσπαθησα να εφαρμοσω ολους τους σχετικους υποτιτλους με 720p αλλα στην αναπαραγωγη τους μου εβγαζε ερωτηματικα. Καποιο ρολο πρεπει να παιζει αυτο το AAC-ViSiON.

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

 

Αν έχεις την κάποια καινούργια έκδοση του vlc για πρόγραμμα αναπαραγωγής πήγαινε tools->preferences->subtitles και βάλε στο encoding greek (winodows 1253) ή greek (iso 8859-7)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια,οπως καταλαβατε εχω το The Twilight Zone Complete 156 Episodes και δεν εχω υποτιτλους,αν ξερει καποιος που μπορω να τους βρω θα ημουν υποχρεος.ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια,οπως καταλαβατε εχω το The Twilight Zone Complete 156 Episodes και δεν εχω υποτιτλους,αν ξερει καποιος που μπορω να τους βρω θα ημουν υποχρεος.ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Για τα 44 επεισόδια της 1ης σαιζόν βρήκα αυτό (http://www.greeksubtitles.info/get_greek_subtitles.php?id=163316).

Υπάρχουν και για τα μερικά της 2ης σαιζόν (http://www.greeksubtitles.info/search.php?name=twilight+zone)

 

Για τα άλλα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα 44 επεισόδια της 1ης σαιζόν βρήκα αυτό (http://www.greeksubtitles.info/get_greek_subtitles.php?id=163316).

Υπάρχουν και για τα μερικά της 2ης σαιζόν (http://www.greeksubtitles.info/search.php?name=twilight+zone)

 

Για τα άλλα τίποτα.

βασικα εχω για τα πρωτα 36 επεισοδια του 1959-60,τωρα εχω και αυτα που μου εδωσες και σε ευχαριστω παρα πολυ γιαυτο,συνολο 80,μου λειπουν αλλα 76!!!!!Νασαι καλα φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα εχω για τα πρωτα 36 επεισοδια του 1959-60,τωρα εχω και αυτα που μου εδωσες και σε ευχαριστω παρα πολυ γιαυτο,συνολο 80,μου λειπουν αλλα 76!!!!!Νασαι καλα φιλε μου

 

Φασούλι το φασούλι γεμίζει το σακούλι... ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά από το Tigerland (2000) έχει πετύχει κανείς υπότιτλους ?

 

Βρήκα αλλά εκεί που είναι (Εργαστήρι Υποτίτλων) θέλει λογαριασμό για να κατέβουν και είναι κλειστό για εγγραφή (http://www.greeksubtitles.info/search.php?name=Tigerland)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε ρε παιδιά, υπότιτλοι για το The Guard θα βγουν φέτος? Δεν υπάρχουν κι αγγλικοί!

 

 

Την ίδια απορία είχα κι εγώ. Και για τα Red State και Hesher ούτε καν αγγλικοί. Και το αστείο είναι ότι το Hesher έχει κοντά τρεις μήνες που έχει βγει σε DVDrip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην θεωρείτε δεδομένο το γεγονός ότι θα βγουν ποτέ υπότιτλοι για μια ταινία, έστω και αν αυτή έχει βγει σε dvd.

Γι' αυτό πρώτα θα βρίσκεται τους υπότιτλους και μετά θα ψάχνεται την ταινία ή αν θέλετε μια ταινία να κοιτάτε πρώτα αν υπάρχουν υπότιτλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...