Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση υποτίτλων; Κάντε post ΕΔΩ! v2.0


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μηπως μπορει να βοηθησει κανεις γιατι εφαγα τον κοσμο και δεν τα καταφερα να βρω δυο υποτιτλους προκειται για 1.το new york new york του 1977με την λισα μινελλι και τον ρομπερτ ντε νιρο και το 2.ειναι το dressed to kill του μπραιαν ντε παλμα με μαικλ κειν και αντζι ντικινσον καθε βοηθεια και προτροπη ευπροσδεκτη. ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βρει τη σειρα του bbc με ονομα How drugs work.το πρωτο επεισοδιο μιλαει για τη καναβη το δευτερο για το exctasy και το τριτο για τη κοκαινη

μηπως γνωριζει καποιος που μπορω να βρω ελληνικους υποτιτλους?

Για την κανναβη, κάπου ειχε παρει το ματι μου το επεισόδιο με ενσωματωμένους υπότιλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως μπορει να βοηθησει κανεις γιατι εφαγα τον κοσμο και δεν τα καταφερα να βρω δυο υποτιτλους προκειται για 1.το new york new york του 1977με την λισα μινελλι και τον ρομπερτ ντε νιρο και το 2.ειναι το dressed to kill του μπραιαν ντε παλμα με μαικλ κειν και αντζι ντικινσον καθε βοηθεια και προτροπη ευπροσδεκτη. ευχαριστω.

Τι γεύση είχε ο κόσμος; :-D

Αστειεύομαι φυσικά. Για το 2ο δες ΕΔΩ. Για το 1ο μόνο Αγγλικοί, στο ίδιο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει θέμα και στο xsubs αλλα δεν μου απάντησα.

Fringe season 2 απο sinners με ποιους υποτιτλους ταιριάζει;

Έχω κατεβάσει 2-3 τους πάω μπρος πίσω αλλα δεν είναι σταθερή . Μετα το μισάωρο χάνονται πάλι

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει θέμα και στο xsubs αλλα δεν μου απάντησα.

Fringe season 2 απο sinners με ποιους υποτιτλους ταιριάζει;

Έχω κατεβάσει 2-3 τους πάω μπρος πίσω αλλα δεν είναι σταθερή . Μετα το μισάωρο χάνονται πάλι

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Φίλε μου, το release των Sinners είναι BDRip. Δεν υπάρχει περίπτωση να ταιριάξουν κάποιοι από hdtv rip.

Ακόμα και το fps να συγχρονίσεις, τα hdtv έχουν κοψίματα στα ενδιάμεσα για τις διαφημίσεις και δεν έχουν την συνοχή που έχουν τα BDrip. Θα πρέπει να κάνεις μετακινήσεις υποτίτλων όπου έχει γίνει κόψιμο.

Θα έλεγα να αποκτήσεις τα x264 από τα από τα αρχικά releases που είναι από hdtv rip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προχθές βγήκαν στο net 2 απο τις ταινίες του Jim Barney:

 

Ernest.Goes.To.Jail.1990.720p.BluRay.x264-SEMTEX και το Ernest Goes To Camp σε HD και οι 2.Παίζει να βρούμε πουθενά υπότιτλους η πολλά ζητάω?Σε dvd rip εκδόσεις δεν είχα βρεί ποτέ αλλά τωρα που βγήκαν σε hd ίσως να φτιάξει κάποιος τους υπότιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προχθές βγήκαν στο net 2 απο τις ταινίες του Jim Barney:

 

Ernest.Goes.To.Jail.1990.720p.BluRay.x264-SEMTEX και το Ernest Goes To Camp σε HD και οι 2.Παίζει να βρούμε πουθενά υπότιτλους η πολλά ζητάω?Σε dvd rip εκδόσεις δεν είχα βρεί ποτέ αλλά τωρα που βγήκαν σε hd ίσως να φτιάξει κάποιος τους υπότιτλους.

 

Για το 2ο υπάρχουν Ελληνικοί υπότιτλοι (μάλλον dvdrip)

http://www.opensubtitles.org/el/subtitles/3537486/ernest-goes-to-camp-el

 

Για το 1ο ούτε Αγγλικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 2ο υπάρχουν Ελληνικοί υπότιτλοι (μάλλον dvdrip)

http://www.opensubti...goes-to-camp-el

 

Για το 1ο ούτε Αγγλικοί.

 

Να σε καλά φίλε μου.Πιστεύω να μπορέσω να τους συγχρονίσω για την 720p έκδοση γιατί αξίζουν πολύ αυτά τα έργα.Αλλά εφόσον βγήκε το blu-ray θα βγουν και official αγγλικοί για να τους μεταφράσει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορειτε να μου πειτε που να βρω υποτιτλους για το Le Concert? (ελλ. ή αγγλ.)

http://www.youtube.com/watch?v=zvR6qaMmBOE

 

 

Στο greeksubtitlesproject.com βρηκα, αλλα εχω 2 αρχεια βιντεο και αυτοι ταιριαζουν μόνο στο ενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορειτε να μου πειτε που να βρω υποτιτλους για το Le Concert? (ελλ. ή αγγλ.)

 

Στο greeksubtitlesproject.com βρηκα, αλλα εχω 2 αρχεια βιντεο και αυτοι ταιριαζουν μόνο στο ενα...

 

Ένωσε τα δύο βίντεο σε ένα συνεχόμενο με το AviDemux 2.

(File->Open, File->Append, Save video) Στο όνομα που θα δώσεις για αποθήκευση να προσθέσεις την σωστή κατάληξη μαζί με την τελεία (π.χ. .avi αν είναι avi)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι μορφή είναι τα βίντεο; Το Avi Demux ανοίγει σχεδόν όλα τα αρχεία, ακόμα και τα flv. Το Append είναι κάτω από το Open αλλά δεν σου χρησιμεύει αν δεν φορτώσεις πρώτα ένα αρχικό βίντεο.

Το βίντεο παίζει σωστά σε κάποιον player;

Επεξ/σία από parsifal
Συζήτηση περί releases
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βιντεο ειναι .avi και παιζουν κανονικα.

Οπως ειπα, οι υποτιτλοι εφαρμοζουν μονο στο ενα απ τα δυο.

 

Το προγραμμα που δοκιμασα λεγεται ακριβως Αvidemux 2.5.4 και δεν αναφερονται τα Win7.

Aν μιλας για αλλη εκδοση, μπορεις να μου πεις ποια ακριβως?

 

Το append το βλεπω οτι ειναι κατω απο το open, αλλα οπως ειπες δεν μπορει να πατηθει απ τη στιγμη που δεν ανοιγει το βιντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...