Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση υποτίτλων; Κάντε post ΕΔΩ! v2.0


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι η πρώτη (720p BluRay X264-AVCHD) και είναι όντως 23.976 fps. Βρε λες να ταίριαζαν? Κάτσε να τους ξανακατεβάσω :huh:

 

Edit: Δεν ταιριάζουν, προηγούνται οι υπότιτλοι κάποια δευτερόλεπτα

Κατεβάζω και τη Scenelovers να δούμε αν ταιριάζουν

Αν είναι το πρόβλημα τα μερικά δευτερόλεπτα αυτό διορθώνεται εύκολα με το subtitles workshop ή μέσα από τους players. Π.χ. στο kmplayer την ώρα που παίζει η ταινία, μπορείς με τα πλήκτρα [ και ] να μετακινείς τους υπότιτλους κατά μισό δευτερόλεπτο μπροστά-πίσω.

Για μόνιμη αποθήκευση φόρτωσε τους στο workshop και πήγαινε Edit->Timings->Set delay (CTRL+D) και δώσε πόσα δευτερόλεπτα + ή - θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δε μου τους φορτώνει το Subtitle Workshop, μου βγάζει μήνυμα ότι είναι bad subtitles αν θυμάμαι καλά. Είναι το μοναδικό αρχείο υποτίτλων που δε διαβάζει

Εν τω μεταξύ με τον Kmplayer που λες το δοκίμαζα μια άλλη φορά και δεν μπορούσα να το κάνω, θα τον κατεβάσω τώρα να δοκιμάσω

 

 

Edit: το πρόβλημα λύνεται διά της πλαγίας, μόλις κατέβασα ένα dvdrip και φαίνεται να χει αρκετά καλή ποιότητα. Θα τη δω έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο έκανε γιατί είναι κωδικοποιημένοι σε Unicode.

Κάνε διπλό κλικ και (αν δεν το έχεις ήδη κάνει) συσχέτισε το με το σημειωματάριο.

Όπως είναι πάτα Αρχείο->Αποθήκευση ως, άσε το όνομα όπως είναι και στην κωδικοποίηση άλλαξε το από Unicode σε ANSI και πάτα αποθήκευση, αντικατέστησε το υπάρχων αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το ξανακατεβάσω το workshop και θα το κοιτάξω. Πάντως τελικά είχες δίκιο, με τον Kmplayer γίνεται πολύ εύκολα, τους συγχρόνισα στο πι και φι B) Ποιος ξέρει τι στην ευχή θα πατούσα την άλλη φορά :P

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα ψάχνω ελληνικούς υπότιτλους για την ταινία Phoenix 1998 με τον Ray Liotta έχω ψάξει παντού αλλά τίποτα.

Επεξ/σία από vasilis.g
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 assassins extended gr στα 23 fps αν βρει κάποιος

 

Υπάρχουν αρκετοί υπότιτλοι στο subs4free (http://www.freeprojectx.com/movie-m5e34447278.html) και είμαι σίγουρος ότι σχεδόν όλοι είναι στα 23.976 fps.

Για extented δεν γνωρίζω αν υπάρχει. Βρες καλύτερα την κανονική έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορεί να είναι στα 24, δεν συγχρονίζονται με τπτ κι εξάλλου το γράφει και στις εκδόσεις που αναφέρονται ότι είναι στα 24

edit: δύο υπότιτλοι που αναφέρονται σε εκδόσεις των 30 μεν αλλά έχουν τους ίδιους χρόνους με τους υπότιτλους για εκδόσεις των 24, ότι να'ναι

 

anyway εγώ την έχω δει την ταινία απλά τους ήθελα για τους φίλους μου αλλά όσο σκέφτομαι πόσο χάλια είναι οι ελληνικοί υπότιτλοι συνήθως, καλύτερα να μην την δουν καθόλου

thnx πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Cannonball Run (1981) Burt Reynolds κλπ.

Και που δεν έχω ψάξει, αλλά δεν.......

 

 

The Little Drummer Girl 1984

 

Δε βρίσκω κάτι :-(

 

Πως δε ζητήσατε υποτίτλους για την πρώτη ομιλούσα ταινία του κινηματογράφου? :mrgreen:

Σε τέτοιες περιπτώσεις ...βίντεο κλαμπ. Ξέρετε τι είναι, τα έχετε προλάβει? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ψιλο άσχετο αλλά στο xmen first class σε κάποια σημεία μιλούσαν ρώσικα και γερμανικά και δεν υπήρχαν αγγλικοί υπότιτλοι στην ταινία (στα ρώσικα δεν υπήρχαν και ελληνικοί) και έχω την απορία αφού είναι αγγλόφωνες γιατί δεν βάζει η παραγωγή αγγλικούς υπότιτλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...