Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση υποτίτλων; Κάντε post ΕΔΩ! v2.0


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα πρέπει να χωρίσεις τους υπότιτλους στο σωστό σημείο για να πατήσουν στα 2 avi. Μπορείς να το κάνεις με το subtitles workshop (όχι την beta 4 έκδοση).

Θα το κάνεις ως εξής:

Πρώτα θα φορτώσεις τους υπότιτλους στο σημειωματάριο και θα πατήσεις Αρχείο->Αποθήκευση ως. Στην κωδικοποίηση θα επιλέξεις ANSI ή UTF-8 και θα πατήσεις όπως είναι Αποθήκευση (θα αντικαταστήσεις το παλιό αρχείο).

Μετά θα φορτώσεις τους υπότιτλους στο Subtitle Workshop 2.51. Στα αριστερά βάλε Greek (μάλλον θα λέει ANSI).

Στην συνέχεια θα πας στο μενού Tools->Split Subtitle.

Στην καρτέλα που θα σου εμφανίσει πας στο End of video και φορτώνεις το part 1 από τα avi.

Αφήνεις όλα τα άλλα όπως έχουν και πατάς split. Θα σου αποθηκεύσει δύο srt με το ίδιο όνομα και επίθεμα 1 και 2. Δες αν αυτά σου ταιριάζουν.

 

Το demux είναι αυτό που λες. Άλλα avi σου ανοίγει; Δεν ξέρω για τα 7 αλλά σε vista δουλεύει σφαίρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω αυτούς που έχεις κι εσύ. Για να γίνουν split σε 2 αρχεία πρέπει να έχω τα δύο avi που έχεις εσύ και δεν τα έχω.

Γι αυτό, κατέβασε το workshop (δωρεάν) και κάνε τα βήματα που σου είπα, δεν είναι κάτι ιδιαίτερο και θα τελειώσεις σε 3 λεπτά.

Επεξ/σία από parsifal
Αναφορά σε release groups
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπότιτλοι για το Last Night, οέο? Πως είναι δυνατόν να μην υπάρχουν υπότιτλοι για αγγλόφωνη ταινία με γνωστούς ηθοποιούς που έχει βγει μέχρι και σε BRRip, και να υπάρχουν υπότιτλοι για ταινίες σε ποιότητες που δε βλέπονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίεργο δεν είναι αυτό. Περίεργο είναι που υπάρχουν για όλες αυτές τις γλώσσες, χωρίς να υπάρχουν αγγλικοί.

 

Το έχω δει και άλλες 5-6 φορές, είναι "freaks of nature" αυτές οι περιπτώσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπότιτλοι για το Last Night, οέο? Πως είναι δυνατόν να μην υπάρχουν υπότιτλοι για αγγλόφωνη ταινία με γνωστούς ηθοποιούς που έχει βγει μέχρι και σε BRRip, και να υπάρχουν υπότιτλοι για ταινίες σε ποιότητες που δε βλέπονται?

 

Γιατί λες ότι δεν υπάρχουν Ελληνικοί υπότιτλοι; Δεν έψαξες μου φαίνεται καλά. ^_^

http://www.opensubtitles.org/el/subtitles/4153842/last-night-el

 

Έχει ένα θέμα όμως. Η κατάληξη του αρχείου είναι .txt. Άλλαξε την σε .srt και πιστεύω θα είσαι εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί οι υπότιτλοι είναι από το "Last Night" του 1998. Γι' αυτό και έχουν μαρκαριστεί ως "BAD" εκεί στο Open Subtitles. Υπάρχει και σχετικό σχόλιο μερικές αράδες πιο κάτω από το download link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί οι υπότιτλοι είναι από το "Last Night" του 1998. Γι' αυτό και έχουν μαρκαριστεί ως "BAD" εκεί στο Open Subtitles. Υπάρχει και σχετικό σχόλιο μερικές αράδες πιο κάτω από το download link.

 

Όντως. Το είδα το bad αλλά φαντάστηκα ότι θα ήταν επειδή το αρχείο ήταν σε txt. Δεν διάβασα το comment.

Γράψτε λάθος στο προηγούμενο.

Ο uploader έβαλε στο info το όνομα του αρχείου του 2010. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως γνωριζει αν υπαρχουν ελληνικοι υποτιτλοι για την ταινια 13 Hours in a Warehouse 2008?

Την εχω ξεχασμενη στον σκληρο απο τοτε που βγηκε, αλλα και σημερα που εψαξα, δεν υπηρχαν πουθενα.

Αν ειναι τοσο χαλια να τη σβησω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως γνωριζει αν υπαρχουν ελληνικοι υποτιτλοι για την ταινια 13 Hours in a Warehouse 2008?

Την εχω ξεχασμενη στον σκληρο απο τοτε που βγηκε, αλλα και σημερα που εψαξα, δεν υπηρχαν πουθενα.

Αν ειναι τοσο χαλια να τη σβησω!

 

Δες το στα γρήγορα χωρίς υπότιτλους και σούταρε την.

Δεν υπάρχουν ούτε καν Αγγλικοί υπότιτλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το στα γρήγορα χωρίς υπότιτλους και σούταρε την.

Δεν υπάρχουν ούτε καν Αγγλικοί υπότιτλοι.

 

 

Αγγλικους εχω βρει εδω . Οποτε θα τη δω με αυτους.. Και να μην ξερω καποιες λεξεις, σιγα μην χασω την υποθεση.. lol!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...