Προς το περιεχόμενο

[INFO] ARCH Linux: Απόψεις, Ερωτήσεις, Σχόλια


jemadux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ

Μόλις είδα ότι δεν έχω ήχο ούτε στα windows, αν και η κάρτα ήχου αναγνωρίζεται και στα windows και στα linux. Ενεργοποίησα την on board και έχω ήχο όμως το μύνημα στο pragha παραμένει αν και έχω κάνει όλα τα παραπάνω.

Διέγραψε και κάνα config φάκελο του pragha. Το πρόγραμμα δεν το ξέρω, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, οπότε αν έχει άλλους φακέλους, δες και αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ξεκινάμε με τα βασικά: δοκίμασες να κάνεις save σε άλλο folder? είσαι σίγουρος ότι έχεις write access?

 

στη συνέχεια, δοκίμασε το save for web plugin, να δεις εκείνο τι λέει

δοκίμασε κάποιο άλλο φορμά, όχι png αλλά jpg ή το δικό native format

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε κανείς να κανει εγκατασταση με το ISO που βγηκε τωρα, 1 Νοεμβρη?

Σε εμενα γινεται η εκκινηση απο το δισκακι, αλλα καπου σκαλωνει και δεν εμφανιζει την αρχικη οθονη που επιλεγεις x86/x64.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα θέλω png εχω και σε αλλο φορμά παίζει μια χαρά

 

με τέτοιες απαντήσεις μην περιμένεις να σου κάνω debug. Θέλε ότι θέλεις, αλλά το debug (είτε hardware είτε software) πρέπει να έχει μια σειρά.

 

Απαντά λοιπόν με σειρά σε όσα σου έγραψα, και με λεπτομέριες, για να μπορέσω να βοηθήσω εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά θέλω λίγο τα φώτα σας σε κάτι ψιλοκουλό που μου  πρόσεξα σήμερα...εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ KDE. Τις τελευταίες 3 μέρες είπα να παίξω λίγο με το xfce. Με το που έκανα πάλι login σε KDE με τη μια το μάτι μου έπεσε στο εξής κουλό. όλα ήταν εντάξει εκτός από το εικονίδιο της παρακάτω εικόνας.

Το εικονίδιο του Applications, όποιο icon theme και να βάλω, ότι και να δοκίμασα παραμένει το ίδιο.(αυτός ο ηλίθιος ρόμβος)(έσβησα και το .kde4 αλλά τίποτα). Δε λέω ότι έχει να κάνει με το xfce αυτό καθώς ενώ έκανα τις δοκιμές μου ήρθε και το update με τo kde 4.11.3 . Έχει κανείς να έχει κάτι αντίστοιχο ή καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει? (Η μόνη υποψία μήπως φταίει το xfce είναι ότι το terminal του είχε μέσα όλο το ιστορικό από το konsole του kde και γενικά πολλές ρυθμίσεις του kde είχαν επίπτωση στο xfce και μου πέρασε η ιδέα για τίποτα κοινά αρχεία κτλ)

 

post-226977-0-49299100-1383959664_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά θέλω λίγο τα φώτα σας σε κάτι ψιλοκουλό που μου  πρόσεξα σήμερα...εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ KDE. Τις τελευταίες 3 μέρες είπα να παίξω λίγο με το xfce. Με το που έκανα πάλι login σε KDE με τη μια το μάτι μου έπεσε στο εξής κουλό. όλα ήταν εντάξει εκτός από το εικονίδιο της παρακάτω εικόνας.

Το εικονίδιο του Applications, όποιο icon theme και να βάλω, ότι και να δοκίμασα παραμένει το ίδιο.(αυτός ο ηλίθιος ρόμβος)(έσβησα και το .kde4 αλλά τίποτα). Δε λέω ότι έχει να κάνει με το xfce αυτό καθώς ενώ έκανα τις δοκιμές μου ήρθε και το update με τo kde 4.11.3 . Έχει κανείς να έχει κάτι αντίστοιχο ή καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει? (Η μόνη υποψία μήπως φταίει το xfce είναι ότι το terminal του είχε μέσα όλο το ιστορικό από το konsole του kde και γενικά πολλές ρυθμίσεις του kde είχαν επίπτωση στο xfce και μου πέρασε η ιδέα για τίποτα κοινά αρχεία κτλ)

 

Για δοκιμασε αυτο http://forum.kde.org/viewtopic.php?f=17&t=108241

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...