Προς το περιεχόμενο

[INFO] ARCH Linux: Απόψεις, Ερωτήσεις, Σχόλια


jemadux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διαπίστωσε κάποιος πρόβλημα με το chromium-pepper-flash; Με την τελευταία αναβάθμιση κρασάρει το flash συνέχεια στον chromium, και υποψιάζομαι ότι φταίει η αλλαγή στο ABI...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δοκιμάσει να το βγάλω και να το ξαναβάλω, καμία διαφορά. Έτσι κι αλλιώς είναι binary, δεν περίμενα κάτι. Παραδόξως, βρήκα και το πακέτο chromium-pepper-flash-standalone, με το οποίο για την ώρα δεν έχω πρόβλημα...

 

Πάντως στη μία μέρα που ήμουν χωρίς Flash δεν είδα και κάτι να μην δουλεύει από αυτά που ήθελα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κι αλλιώς είναι binary, δεν περίμενα κάτι.

Ναι, ότι να 'ναι, ούτε είδα σε ποιο πακέτο αναφέρθηκες. :P

Λίγο που δοκίμασα πάντως δεν είδα κάποιο θέμα εγώ, αλλά δεν τον χρησιμοποιώ σαν main browser.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Beta ξε-Beta, o συνδυασμός krunner-ballo είναι ότι καλύτερο έχω δει σε desktop...(alt-f2 και έχει πρόσβαση σε ότι μπορείς να φανταστείς)... Τα περισσότερα bugs έχουν διορθωθεί, το breeze είναι πολύ όμορφο, αλλά εντάξει σου δίνει μια αίσθηση beta ακόμα(λίγο το hot-plug, λίγο στα settings μερικά κουλά). Σε 2-3 εκδόσεις από τώρα, νομίζω θα έχει στρώσει εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το γρουσουζέψατε

στήνω από την αρχή το desktop γιατί έκανα format σε λάθος δίσκο :rolleyes: :mellow:

βάζω το plasma-desktop και με έχει πεθάνει στο segmentation fault στα μισά που κλικάρω

amarok δεν ξεκινάει καν κλπ

 

update μάλλον έχω πέσει σε αυτό https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=202735

Επεξ/σία από warlock9_0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι γίνεται, λογικά είναι θέμα με τους skylake και την nvidia, δεν είναι usable για κανένα λόγο πάντως

στο laptop παίζει μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...