Προς το περιεχόμενο

Dark Souls [PS3][Xbox 360]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όλα γαμάτα με το παιχνίδι αλλά έχω ξενερώσει με το τρελό unbalanced μεταξύ των class...είπα να πάρω thief και έχει γίνει η ζωή μου πατίνι...όλα τα drops είναι για plates, ενώ warriors και knights κάνουν περίπατο

 

έτοιμος είμαι να ξεκινήσω άλλο με μάγο μπας και δω άσπρη μέρα γιατί plate δεν παίρνω με την καμία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι να το κάνεις?...δεν μπορείς να παίξεις με φίλο σε co-op πλέον όπως στο Demon's Souls...μιλάμε για EPIC FAIL...κατέστρεψαν ένα γαμάτο online

 

υπάρχουν πολλά lobbies όπου μπαίνεις random, οπότε δεν μπορείς να κανονίσεις να αφήσεις την πέτρα κάπου συγκεκριμένα ώστε να σε κάνει summon ο φίλος σου...επίσης σχεδόν ποτέ δεν βρίσκεις κάποιον να σε κάνει summon ή να βρεις κάποιο sign για να καλέσεις εσύ άλλον...νομίζουν ότι είναι το COD όπου έχει εκατομμύρια παίκτες και θα βρίσκονται συνέχεια

 

βέβαια το FAIL δεν σταματάει εκεί αφού για όποιον το πάρει στο ΧΒΟΧ να ξέρει ότι δεν μπορεί να βρίσκεται σε party chat με φίλους του ενώ παίζει Dark Souls...ναι οι developers αποφάσισαν ότι όταν παίζεις DS δεν μπορείς να μιλάς με φίλους σου που παίζουν ΦΙΦΑ πχ

 

εμπρός στον δρόμο που χάραξε η EPIC με το Gears...έχουμε μια πετυχημένη συνταγή από το πρώτο παιχνίδι, καιρός να τα κάνουμε ΣΚΑΤΑ στο δεύτερο :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα φτάσει πολύ μακριά ενα χαρακτήρα (μέχρι και το lords vessel ειχα πάρει) και με σκοτώνει ενα boss και με βγάζει σε ενα δωμάτιο με 2 πόρτες κλειδωμένες που ανοίγουν απο έξω και δεν έχω item να πάω στην τελευταία bonefire. οπότε απο ενα γαμ..... bug μου χάλασε το παιχνίδι.

 

Δεν πρόκειται να το αρχίσω απο την αρχή.

 

άλλο ξενέρωμα και αυτό με το co op ...

 

απλά κρίμα τα λεφτά που έδωσα , απο εδω και πέρα μόνο απο το θείο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν και άλλα bugs με κάποια NPCs, ενώ είσαι μέλος σε κάποιο covenant, όπου αυτά πέφτουν από έναν γκρεμό και το παιχνίδι υπολογίζει ότι τα σκότωσες εσύ...FUN FUN FUN λέμε

 

από περιέργεια nicoc89 τι class πήρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν και άλλα bugs με κάποια NPCs, ενώ είσαι μέλος σε κάποιο covenant, όπου αυτά πέφτουν από έναν γκρεμό και το παιχνίδι υπολογίζει ότι τα σκότωσες εσύ...FUN FUN FUN λέμε

 

από περιέργεια nicoc89 τι class πήρες?

 

warrior αλλα τον κάνω ninja λολ.!

 

τελικά δεν ηταν bug , το game σε τρολλάρει ... :devil:

σκοτώνεις εναν lizard που στέκεται απέξω και πέφτει το κλειδί ..

ελεος κατατρόμαξα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το private chat μια χαρα λειτουργει παντως.

και δεν νομιζω οτι το παιχνιδι ειναι για να το παιξεις co-op.

κανα 2 φορες που εκανα summon καποιον πριν τον boss , ολα τα mobs 2 ατομα τα ειχαμε για πλακα..γινεται ευκολο μετα με 2 ατομα...μονο για μαχες με boss οταν τα εχεις παιξει λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το private chat μια χαρα λειτουργει παντως.

και δεν νομιζω οτι το παιχνιδι ειναι για να το παιξεις co-op.

κανα 2 φορες που εκανα summon καποιον πριν τον boss , ολα τα mobs 2 ατομα τα ειχαμε για πλακα..γινεται ευκολο μετα με 2 ατομα...μονο για μαχες με boss οταν τα εχεις παιξει λεει

 

δεν είναι για co-op? οι ίδιοι το προωθούσαν λέγοντας για co-op και μπούρδες...ας μην έβαζαν καθόλου να μην τα σκάτωναν

 

κρίμα που το παράτησε η ATLUS

 

και πραγματικά ποια η λογική να απαγορεύουν το party chat? lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα χτες και σήμερα και προς το παρόν θα έλεγα ότι μου αρέσει (πολύ) περισσότερο από το Demon Souls.

 

Παρότι παραμένει δύσκολο μου φαίνεται πιο προσιτό από το προηγούμενο.Δε μένεις με μισή ζωή όταν πεθαίνεις,έχεις τα flask για να ξαναγεμίζεις ζωή κτλ.Βέβαια ίσως φταίει και το ότι αυτή τη φορά είμαι υποψιασμένος για το τι παίζει και δε πάω γυμνός στα αγγούρια όπως στο Demon Souls :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το ταχυδρομειο με τρολλαρε κανονικα :mad: Απο ολοκληρο το πακετο με τα παιχνιδια που περιμενα ηρθαν μονο τα 4 και τα αλλα 2 (μεσα σε αυτα και το Dark Souls) θα το εχουν την δευτερα καθως την ωρα που πηγα (πρωι πρωι με τη δροσουλα) το φορτηγο δεν εφερε ακομα το δευτερο πακετο!

 

Τη γκαντεμια μου δηλαδη. Και απο ολα τα παιχνιδια που περιμενα αυτο περιμενα ποιο πολυ απο οποιοδηποτε αλλο. Αν ειναι δυνατον δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι εχει μια μεγάλη βλακεία.

δεν μπορείς να εισβαλεις σε κόσμους χωρις ενα item και αυτο το item ειναι μιας χρήσης .

δεν πουλάει πουθενα και δεν γίνεται drop απο mobs. υπάρχει όμως ένα το οποίο ειναι unlimited use που το παίρνεις όταν μπεις σε μια συγκεκριμένη covern...

 

αν ομως δεν το ψάξεις σε οδηγους κλπ και προχορήσεις το παιχνίδι χωρις την ιδική διαδικασία που λέει (κανε αυτό πριν μιλήσεις εκεί κλπ) μετα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να κανεις join.

 

δηλαδή ειναι για γέλια το συγκεκριμένο .

οποίος ακολουθεί οδηγό κάνει pvp και όποιος πάει ψάχνοντας παίρνει τα τετοια μ.

 

win win λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω το ελεγαν οτι το παιχνιδι θελει να βασιστει στο να βοηθαμε ο ενας τον αλλο και οχι να αλληλοσφαζομαστε. Αυτο αλλωστε φενεται και απο την τιμωρια που σου ριχνει το παιχνιδι αν κανεις PvP. Παρα αυτα ομως ο PvPάκιας μια χαρα θα τα καταφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος! Πηγα σημερα παλι στα ΕΛΤΑ για να παραλαβω το πακετο της παρασκευης που δεν προλαβαν να φερουν και τελικα το πακετο....δεν ειχε το Dark Souls αλλα το Red dead redemption το οποιο εγινε dispatch ΜΕΤΑ το dark souls. :mad:

 

Ρε γαμω την τυχη μου λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουμε κανα guide για suggested οπλα, ασπίδες, upgrades σε όπλα, περιοχές ανα level, προτεινόμενα level για boss κλπ ?

έχω το full guide αλλά δεν έχει συγκεντρωτικά αυτές τις πληροφορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...