Προς το περιεχόμενο

Έκλεισαν το thegreekz.com


Tigran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσε μας και συ. Εύχομαι να μην σου τύχη να χάσεις την δουλειά σου από παράσιτα σαν και αυτά που κλείσαν σήμερα. Παράσιτα του χώρου του θεάματος είναι και μάλιστα ρουφούσαν όπως βλέπουμε καλά. 230000 μόνο οι αποδείξεις. Σκέψου πόσο βγάζανε. Μέσα ρε. Ζιζανιοκτόνο και γρήγορα.

φίλε θες δεν θες έπεται συνέχεια.

έφυγε ένα, έρχονται 10!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 545
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα στο θεσω πολυ απλα και θα παρεις την απαντηση σου.

α) αν και εφοσον τα cd ειναι αυθεντικα και ο χωρος που "παιζεις" μουσικη εχει αδεια για να εχει μουσικη εισαι καλυμενος. Αν τωρα θες να εισαι καρανομιμος, μπαινεις ΤΕΒΕ, βγαζεις δελτιο παρχοης υπηρεσιων και κοβεις στον μαγαζατορα... μονο που εκει αν παραδειγμα παιρνεις 50€ λεμε, δε θα πανε και τα 50€ στην τσεπη σου αλλα μεριδιο αυτων στο κρατος ως φορος μιας και κοβεις αποδηξεις.

 

εδω υπαρχουν 2 κενα σε αυτο που λες

 

1) εχοντας καποιος αυθεντικο δισκο, δε σημαινει οτι εχει και το δικαιωμα να κανει δημοσια προβολη!

το γραφουν παντου και ειναι μονο για ιδιωτικη χρηση...

 

2) ακομα κι ετσι να ηταν τοτε για να εχει καποιος αυθεντικους δισκους και τεβε, ο μισθος θα επρεπε να ηταν πολυ μεγαλυτερος

για να μπορει καποιος να πληρωσει ολα αυτα, κατι που ποτε δε προκειτε να γινει.

οποτε η πειρατεια ειναι αναγκαια!

 

αν καταφερουν ποτε να σβησουν τη πειρατεια, τοτε θα βγω στη τηλεοραση διεκδικωντας δικαιωματα που σημερα δεν υπαρχουν.

για τους djs η μουσικη θα επρεπε να ειναι δωρεαν ή πληρωνοντας καποιο ποσο για δικαιωματα ασκησης του επαγγελματος.

 

αλλα ξεχασα.... σε ελευθερη αγορα ζουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε για άλλα,ελπίζω η τρελλοπαρέα του greekz να ανταμώσει ξανά κάποτε...8 χρόνια τώρα περάσαμε ζάχαρη,κάναμε πραγματικές φιλίες μέσα και έξω από το forum,μοιραστήκαμε τις ανησυχίες,ανταλλάξαμε τις όποιες γνώσεις μας,βοηθήσαμε και βοηθηθήκαμε μέσο αυτής της σελίδας,το greekz δεν είχε ΜΟΝΟ παράνομο υλικό anyway.....παντός βλέπω αρκετούς γνωστούς εδώ μέσα :wub: see you around

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη τωρα οσοι ηταν vip members η ηταν καποια στιγμη στο παρελθον ειτε για 1 μηνα ειτε για 1 χρονο μπορει να ερθουν οι κυριοι αυτοι της αστυνομιας εξω απο την πορτα τους σπιτιους τους και να τους πιασουν και να απαγγελθουν κατηγοριες εναντιον τους ? και γιατι καποιοι κατηγορειτε τα ατομα που πληρωσαν (οσο και να ειναι αυτο) για να γινουν vips? σιγουρα υπαρχουν πολλοι απο δω που μπορει να μην ηταν vips στο thegreekz ηταν/ειναι σε καποιο αλλο αντιστοιχο ελληνικο η ξενο. εμενα μου χει τυχει περιπτωση οπου αναζητουσα "κατι" και μονο μεσω vip υπηρχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν νομίζεις πως έχω καμιά αποθήκη με warez στο PC, τότε απλά νομίζεις. Αν ψαχτείτε λίγο, υπάρχουν άπειρα freeware/free λογισμικά (και προσφορές και δωρεάν παλιότερες εκδόσεις κτλ) που στις περισσότερες περιπτώσεις κάνουν μια χαρά δουλειά. Αν δεις κιόλας τί προτείνω κάθε φορά που κάποιος ζητάει λογισμικό, θα καταλάβεις αν το πιστεύω και πράττω ή όχι αυτό που γράφω εδώ. Δε σου κρύβω πως κάποτε (πριν 10 χρόνια) όχι μόνο είχα πολλά παράνομα αλλά ήμουν κι ένας από αυτούς που τα έσπαγε και τα μοίραζε πριν καν εσείς μάθετε τί είναι το internet. Όμως αν τη ψάξεις λίγο καλύτερα, υπάρχει κι άλλος τρόπος να ασχολείσαι με τα λογισμικά.

Όσο για το Photoshop, γι αυτό είπα κιόλας ευτυχώς που υπάρχει κι αυτό για να στέκει το επιχείρημα. Αν και σε αυτό για πάρα πολλές εργασίες πέραν του απόλυτα επαγγελματικού design μπορείς να βρεις εναλλακτικά είτε δωρεάν, είτε φτηνότερα που κάνουν τα ίδια.

Μη κρίνετε εξ' ιδίων τα αλλότρια. Ευχαριστώ.

Άρα λοιπόν πάλι στα λόγια μου έρχεσαι.Δεν υπάρχει κάποιος που να ασχολείται με υπολογιστές και να μην έχει (έστω και στο παρελθόν) "αποδώσει" τα ΟΠΟΙΑ πνευματικά δικαιώματα στον δημιουργό του... (το είπα λίγο ευγενικά).

Εαν κατάλαβες , το "photoshop" που σου είπε ο φίλος πριν δεν αντιπροσωπεύει το πρόγραμμα αυτό καθαυτό αλλά το ΟΠΟΙΟ "photoshop" (εφαρμογή,ταινία,mp3,παιχνίδι κλπ,κλπ) τυχαίνει κατά καιρούς να το βρίσκει κάποιος και να το κατεβάζει ως free.

Και πίστεψέ με είμαι κι εγώ υπέρ της χρήσης ελεύθερου λογισμικού αλλά είμαι και κατά της υποκρισίας όλων αυτών των εταιριών που εν μέσω κρίσης έχουν και το θράσος να παραπονούνται όχι ουσιαστικά για τη μη απόδοση των πνευματικών δικαιωμάτων των δημιουργών των προϊόντων που πουλάνε, μιας και αυτό χρησιμοποιούν ως πρόσχημα, αλλά για την μείωση των τζίρων τους ως εταιρία.

Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει να φαίνεται τίμια αλλά και να είναι τίμια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μπείτε μια!currently available!

 

οχαοχαοχαοαοοχαοχαοχαοχοαοχα

πω δεν πεφτει με τιποτα

ενταξει.οπως και το αλλο που ειπαμε 8α ειναι παντα ανοιχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το όλο θέμα είναι τραγελαφικό, πριν αρκετό καιρό έκαναν σκούπα στα site με τα υποτίτλια

και μετά από λιγάκι τρέχει σελίδα με url υποτίτλια τελεία γρρρρρρρρρρ.....χαχαχααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει...κανουμε οτι κανουμε δεν ειναι αναγκη να εκφραζομαστε κι ετσι...Σκεψου μονο να εβγαζες εσυ λεφτα απο αυτο.Θα ηθελες ολα αυτα να κλεισουν μια και καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω .. κριμα ... ηταν πολυ καλο site ανν και εγω πιστευω οτι σε λιγο θα ειναι παλι μαζι μας...

 

 

το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει περιπτωση στο ιντερνετ να μην βρει αυτος που ξερει να ψαχνει ΟΤΙ θελει απο ταινιες και τραγουδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...