Προς το περιεχόμενο

Έκλεισαν το thegreekz.com


Tigran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακυρώνουμε όλοι τις ADSL μας και παίρνουμε κανένα φτηνό πακετάκι μόνο για σερφάρισμα από εταιρία κινητής τηλεφωνίας και να δείτε μετά πως θα πέφτουν σαν τα κοτόπουλα οι ISP

 

Ολα συνδεονται μεταξυ τους, για αυτο δεν συμφερει στους isp να παταξουν την πειρατεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 545
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακυρώνουμε όλοι τις ADSL μας και παίρνουμε κανένα φτηνό πακετάκι μόνο για σερφάρισμα από εταιρία κινητής τηλεφωνίας και να δείτε μετά πως θα πέφτουν σαν τα κοτόπουλα οι ISP

 

+1000000

 

 

εκεί να δεις τρελά γέλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον αυτό που με εντυπωσιάζει είναι το πόσο έυκολα κάποιοι insomniacs προδίδουν το ότι ήταν χρήστες της εν' λόγω σελίδας! Οποιοσδήποτε μπορεί να βρει την συζήτηση απο το Google!

2ον όποιος πληρώνει τέτοια site είναι άξιος της μοίρας του γιατί καταρίπτει την πρώτη και βασική αρχή των "πειρατών" που είναι το δωρεάν μοίρασμα λογισμικού, μουσικής κ.τ.λ.

3ον καποιος ανέφερε οτι οι ταινίες , η μουσική και τα παιχνίδια δεν είναι ειδη πρώτης ανάγκης,(επιτρέψτε μου να έχω την διαφωνία μου σε αυτό), ωστώσο η αισχροκέρδια στη χώρα μας είναι απίστευτη σε αυτά.

Παράδειγμα, πήγα να αγοράσω απο το Metropolis το OST του TRON Legacy. Είχε εξαντληθεί. Αντί αυτού είχε της πρώτης ταινίας στην τιμή των 18,5€.

Έφυγα τρέχοντας και αγόρασα από το Amazon.uk με 16€ τα cd και των 2 ταινιών με τα μεταφορικά! Τέλος προτού αγοράσω κατέβασα και άκουσα τα soundtrack, τα λάτρεψα και αποφάσισα οτι τα ήθελα στη δισκοθήκη μου, και αυτός είναι ο σωστός τρόπος είτε τους αρέσει είτε όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως διαπιστώθηκε η ιστοσελίδα είχε εκατοντάδες χιλιάδες μέλη. Σύμφωνα με εκτιμήσεις, το σύνολο των ιστοσελίδων οι οποίες συνδιαχειρίζοντο από τους κατηγορουμένους, καθημερινά δεχόταν περίπου 15.000.000 επισκέψεις. Η ιστοσελίδα ήταν ένα από τα δημοφιλέστερα Ελληνικά site παράνομου διαμοιρασμού κινηματογραφικών ταινιών, μουσικών κομματιών, λογισμικού, παιχνιδιών κ.α. με αποτέλεσμα να υπάρχει μεγάλη οικονομική ζημιά στις εταιρίες αλλά και φοροδιαφυγή.

 

Source.png Πηγή: NewsIt.gr

 

 

να υποθέσω οτι τώρα δηλαδή που έκλεισαν τη σελίδα, όλοι αυτοί που έμπαιναν και κατέβαζαν θα σπέυσουν ταχέως στα δισκοπωλεία και τα βίντεο κλαμπ για να αγοράσουν ή να ενοικιάσουν αυτά που τους στέρησαν. Πλέον δεν θα υπάρχει μεγάλη οικονομική ζημιά, αλλά θα γνωρίσει άνθηση ο κλάδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν και ξενα site που κανουν παρομοια και καλυτερη δουλεια χωρις τις ελληνικες σειρες βεβαια. απο εκει κ περα τους υποτιτλους για τις ταινιες κ σειρες ολοι ξερουμε που θα τους βρουμε χωρις την βοηθεια του thegreekz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να υποθέσω οτι τώρα δηλαδή που έκλεισαν τη σελίδα, όλοι αυτοί που έμπαιναν και κατέβαζαν θα σπέυσουν ταχέως στα δισκοπωλεία και τα βίντεο κλαμπ για να αγοράσουν ή να ενοικιάσουν αυτά που τους στέρησαν. Πλέον δεν θα υπάρχει μεγάλη οικονομική ζημιά, αλλά θα γνωρίσει άνθηση ο κλάδος.

Στα village να δεις τι κοσμοσυρροή θα έχει από αύριο... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να υποθέσω οτι τώρα δηλαδή που έκλεισαν τη σελίδα, όλοι αυτοί που έμπαιναν και κατέβαζαν θα σπέυσουν ταχέως στα δισκοπωλεία και τα βίντεο κλαμπ για να αγοράσουν ή να ενοικιάσουν αυτά που τους στέρησαν. Πλέον δεν θα υπάρχει μεγάλη οικονομική ζημιά, αλλά θα γνωρίσει άνθηση ο κλάδος.

 

Το οτι δεν θα υπαρξει κοσμοσυρροη στα δισκοπωλια, δε σημαινει οτι ο εισαγγελεας δεν πρεπει να εφαρμοσει το νομο. Απο τη στιγμη που υπαρχει νομος, δε θα κατσει ο εισαγγελεας να κανει πρωτα γκαλοπ στο ποσοι απο τους θιγομενους θα πανε την αλλη μερα στα δισκοπωλεια ωστε να δει αν θα τους κυνηγησει η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Χ.στηκ@ για τις ταινίες (θα πάω στο βίντεο κλαμπ και θα φάει ψωμάκι και κανα παιδί που κινδύνευε να απολυθεί ή θα μειώσω την ταχύτητα του Internet και θα το ρίξω σε Nova),

 

2. Mουσική δεν κατέβαζα οπότε δεν με ενδιαφέρει και αυτή η απώλεια.

 

3. Αυτό που θα πονέσει πάρα πολύ, είναι οι τηλεοπτικές σειρές καθώς στο Ελλάντα πολλές αξιόλογες σειρές δεν προβάλλονται από κανένα κανάλι, αλλά και όταν προβληθούν αυτό γίνεται με καθυστέρηση 3 και παραπάνω σεζόν και δεν προβάλλονται ποτέ ολοκληρωμένες. Άσε που δεν έρχονται ποτέ σε βιντεο-κλαμπ και αν έρθουν πάλι θα είναι οι 3 από τις 6 σαιζόν κ.ο.κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος μου δώσει μια τσίχλα ή τσιγάρο δωρεάν, θα του κάνω μήνυση

για διακίνηση παράνομου υλικού σε τρίτους.

και όποιος προσπαθήσει να μου ανάψει το τσιγάρο θα τον καταγγείλω ως εμπρηστή και ότι πήγε να με κάνει πυροτέχνημα.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ οι νόμοι είναι για τα ΛΑΣΠΏΔΗ ΝΕΡΆ.

δεν έχουν τη να κάνουν και κλείνουν sites.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος μου δώσει μια τσίχλα ή τσιγάρο δωρεάν, θα του κάνω μήνυση για διακίνηση παράνομου υλικού σε τρίτους.

Πρόβλημα θα υπάρξει μόνο αν κάποιος αντιγράψει την ετικέτα της τσίχλας και πουλάει "μαϊμού" τσίχλες. Τότε θα του κάνει μήνυση η εταιρεία που έχει κατοχυρώσει το εμπορικό όνομα της τσίχλας.

 

 

 

Εύχομαι ειλικρινά πολλά από αυτά που διαβάζω να μη προέρχονται από συμπολίτες μου άνω των 18, γιατί αυτό θα ήταν πρόβλημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάνω που είπα γιατί δεν μπαίνει στο teamofgreekz... Τσάμπα τα 17€ συνδρομή και ο "αγώνας" για ratio.. Τώρα, εάν περιμένουν ότι θα τρέξουμε στους κινηματογράφους για να δούμε ταινίες, κάποιος να τους ενημερώσει ότι είναι γελασμένοι.

 

24€ για 2 άτομα, να δούμε τα Χρονικά της Νάρνια σε 3D, χωρίς καν να έχει 3D σκηνές και περιμένουν να ξαναπάω;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ενα δικιο.

Εδω και καμια ωρα δεν μπαινει.

Αλλα αυτο δεν υπαρχει περιπτωση να κλεισει.

Παιζονται μεγαλες λαμογιες εκει μεσα.

Το γνωριζω απο πρωτο χερι.

 

γεια σου ρε φιλε

ξερεις πολλα εσυ

οπως ξερω και εγω αυτο δεν πεφτει

πρεπει να πεσουν ολα τα forum για να πεσει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου ρε φιλε

ξερεις πολλα εσυ

οπως ξερω και εγω αυτο δεν πεφτει

πρεπει να πεσουν ολα τα forum για να πεσει αυτο

το θεμα ειναι οτι κι αυτο ειναι Οff-dead...:o

οπως επισης κ το yougreeks ΔΕΝ ανοιγει.....

 

ρε τα πηρε κ τα σηκωσε,ε....?:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλημα θα υπάρξει μόνο αν κάποιος αντιγράψει την ετικέτα της τσίχλας και πουλάει "μαϊμού" τσίχλες. Τότε θα του κάνει μήνυση η εταιρεία που έχει κατοχυρώσει το εμπορικό όνομα της τσίχλας.

 

 

 

Εύχομαι ειλικρινά πολλά από αυτά που διαβάζω να μη προέρχονται από συμπολίτες μου άνω των 18, γιατί αυτό θα ήταν πρόβλημα.

 

εγώ δεν μιλάω για μεταπώληση ακόμα και αν γίνει δωρεάν. αυτό κανονικά διώκεται ποινικά.

ακόμα και δώρο να κάνεις μπορεί να φας μήνυση και μάλιστα νόμιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...